Serdivan Ajans'ın 32'nci sayısı çıktı

Aylık Şehir Kültürü Gazetesi Serdivan Ajans'ın yeni sayısı çıktı.

Haber Resmi
Haber Resmi
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Serdivan Ajans'ın 32. sayısında "Arzın Kapısı Kudüs Mescid-i Aksa" kitabının yazarı Talha Uğurluel ile Kudüs ve Mescid-i Aksa üzerine yapılan söyleşi yer alıyor.
Kudüs'e yapılan eserlerin sınırı olmadığını, bölgede ciddi eserler olduğunu belirten Uğurluel,"Kudüs bizim bir parçamız, kültürümüzün bir parçası" ifadelerini kullandı.
Silah Sesi Duyulmadan Kudüs Teslim Edildi
İngilizlerin 1917'de Kudüs'ü işgal etmesinden sonraki süreçte yaptıkları çelişkili reformlardan bahsederek bu çelişkileri irdeleyen yazar, "İlk olarak Abdülhamid Han'ın yaptırdığı Kudüs'ün o muhteşem abidevi saat kulesini yıktılar. Sonra Selahattin Eyyubi'nin 1187'de Kudüs'ü fethettikten sonra şehrin İslami kimliğini güçlendirme adına uygulamaya koyduğu Nebi Musa şenliklerini yasakladılar. Son olarak da Mescid-i Aksa'daki mihrabı tamir ettirdiler. Tabii burada bir çelişki var." diyerek "Silah sesi duyulmadan Kudüs teslim edildi." ifadelerine yer verdi.
Geleneksel Sanatlarımız köşesinde çeşitli görsel sanatlarda kullanılan ışınlı ve ışınsız güneş biçiminde süsleme motifi olan "Şemse" yer alırken; Anadolum köşesinde Balkanların bercestesi, İstanbul'un ağabeyi, Anadolu'nun can dostu olarak bilinen Edirne yer alıyor.
Batı'da İnsan İnsanın Kurdu;Bizde İnsan İnsanın Yurdu, Umudu ve Ufkudur
"Batı'da insan insanın kurdu;bizde insan insanın yurdu, umudu ve ufkudur " diyen gazeteci, yazar ve fikir adamı; Yeni Şafak Gazetesi yazarı Yusuf Kaplan Serdivan Ajans içim kaleme aldığı bu ayki yazısında;" Medeniyet, Hakikat ve Adalet" konularını ele alıyor.
Dijital Olarak Da Takip Edebilirsiniz
Serdivan Belediyesi'nden yapılan açıklamada; Serdivan Ajans'ın 32. sayısının Serdivan Belediyesi ve Serdivan Fikir-Sanat Akademisi'nden ücretsiz olarak temin edilebileceği belirtilirken; ayrıcaissuu.com/serdivanajansadresinden de dijital olarak takip edilebileceği bildirildi.

06 Şubat 2018 - Medya --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.971.194 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.



Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?