Kutluata'dan birlik ve beraberlik çağrısı

Bosna-Sancak Derneği yönetimi ve üyeleriyle bir araya gelen MHP Milletvekili Münir Kutluata, soydaşlarımızla tarihi olduğu kadar gönül bağlarının olduğunu belirterek, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

MHP Sakarya Milletvekili Prof.Dr.Münir Kutluata, Serdivan Bosna-Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneğini ziyaret etti. Serdivan'da bulunan dernek binasında yöneticiler ve dernek üyeleri ile buluşan Kutluata'ya Serdivan İlçe Başkanı Muharrem Kurtulan, bazı ilçe yöneticileri ve meclis üyeleri de eşlik etti.

Geleneklerine uygun bir şekilde hoş bir ortamda gerçekleştirilen ziyarette dernek yönetimin misafirperverliğinden dolayı Kutluata, özellikle teşekkür etti.

Dernek Başkanı Hasan Süzek, ziyarettenduyduğu memnuniyeti dile getirmesinin ardından faaliyetleri hakkında bilgiler aktardı. Boşnakça dil kurslarının verildiğini söyleyen Süzek, "Bosna-Sancak kültürümüzü tanıtmak adına çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Özellikle son Bosna Savaşından sonra Avrupa ve Dünyanın bir çok ülkesine dağılmış olan Boşnak'lar Sakarya'ya geldiklerinde, derneğimiz tarafından mutlaka misafir edilmekteler" dedi.

Özellikle çocukların ve gençlerin, eğitimi konusunda çalışmalara devam ettiklerini söyleyen Süzek, ilimizde bulunan diğer sivil toplum kuruluşları ile de irtibat halinde olduklarını söyledi.

Dernek çalışmalarında Hasan Süzek ve ekibine başarılar dileyen Kutluata, "tarihi ve kültürel bağlarımızın olduğu Bosnahersek'te müslüman kardeşlerimize yönelik yapılan katliamı halen unutmadık, unutmamızda mümkün değil.

İnsanlık tarihinin kara sayfalarına geçen o katliama maruz kalan kardeşlerimiz ve soydaşlarımızı bir kez daha rahmetle anıyorum" dedi.

Dünya'da müslümanlara ve soydaşlarımıza yönelik yapılanları anlatan Kutluata, "Musul'da Kerkük'te Filistin'de Doğu Türkistan'da ve diğer ülkelerde acılar hiç bitmiyor" dedi.

Geçen Kurban Bayramında AGİT PA toplantısı içinde Karadağ'da olduğunu söyleyen Kutluata, "Bayram namazını oradaki soydaşlarımızla birlikte kıldık. Türk olduğumuzu duyan, bütün soydaşlarımızın gözleri doldu ve mutlu oldu. Bizim içinde orada bulunmak ayrı bir güzellikti" şeklinde konuştu.

Kutluata ayrıca Bosna Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç, ölümünün 10. yılında rahmetle andıklarını söyledi. Konuşmaların sona ermesinin ardından şehrin sorunları konuşuldu. Deprem, ekonomi, Sapanca gölü ve yerel seçimlerin gündeme geldiği toplantıda Kutluata dernek üyelerinin sorularını cevapladı. Uzunca bir süre sohbetle devam eden toplantı iyi niyet temennileri ile sona erdi.

04 Aralık 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.117.988 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Medyabar.com soruyor? Hayatınızdan memnun musunuz?