Ferizli'deki gerginlik yine alevlendi

Ferizli'de Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ile eski Belediye Meclisi Ertan Ak'ın karşılıklı iddiaları yine gündeme taşındı

AKP'den istifa eden Meclis Üyesi Ertan Ak, Başkan Ahmet Soğuk hakkında yaptığı suç duyurusunda cami alanını imara açan Başkan Ahmet Soğuk'un bu imar değişikliği karşılığında 1 dükkan 4 daire aldığını iddia etti.

Odatv'de yayınlanan bu haberin ardından Ferizli Belediye Başkanlığı basın ve kamuoyuna açıklama yaptı.

Belediyeden yapılan açıklama şu şekilde:

Hakkımızda daha önce de çıkan asılsız haberler bazı internet sitelerinde tekrar tekrar gündeme taşınıyor.

Zira bu haberler ile ilgili Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduk ve olay şuan yargı aşamasındadır. Yargıya intikal eden bu iddiaları tekrar gündeme taşımak ne kadar doğrudur?

Öncelikle Bu iddiaların sahibi Ferizli Belediyesi Meclis üyesi Ertan Ak, Ak Parti'den istifa etmemiş yüz kızartıcı bir suçtan dolayı istifa ettirilmiştir.

İstifa gerekçesi ise bir bayanı taciz etmekten suçlu bulunmasıdır. Tacizde bulunduğu Bayan Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunması üzerine dosyayı inceleyen Cumhuriyet Savcılığı Ertan Ak'ı suçlu bularak cezaya çarptırmıştır. Daha sonra ise itiraz ederek konuyu bir üst mahkemeye taşımıştır. Aynı şekilde üst mahkeme de Ertan Ak'ı suçlu bulmuştur.

Bu sebeplerden dolayı Ertan Ak, AK Partiden ve şahsımdan intikam alma çabası içerisine girmiştir. Zaman zaman şahsıma ve kurumumuza asılsız iftiralarda bulunarak Partimizi ve şahsımı zan altında bırakmaya çalışmaktadır. Bu iddiaların hiçbir dayanağı ve gerçekçi yanı olmamaktadır.

Kaldı ki İddia ettiği konuları bizler yargıya taşıyarak araştırılmasını talep ettik. Bu talebimiz sonucunda belediyemize iç işleri bakanlığımız tarafından müfettişler görevlendirilerek üzerimize atılan birçok iftirayı inceledi. Bahsi geçen konu daha önce de medyada yer almış ve bizim konu ile ilgili açıklamalarımız olmuştur.

Biz suç duyurusunda bulunduktan sonra kendisi de bir suç duyurusunda bulunmuş olabilir. Müfettişlerimiz inceleme yapmışlardır. Belirtildiği gibi konu yargı aşamasındadır.

Göreve geldiğimiz günden bu güne kadar birçok iftiraya maruz kaldık. Halkımıza hesap veremeyeceğimiz hiçbir işin içerisinde bulunmadık. Her zaman en iyi hizmeti ilçemize kazandırma gayreti içerisinde olduk. Uygunsuz hiçbir işin içerisinde yer almadık. Türkiye Cumhuriyeti kanunları önünde hesabını veremeyeceğimiz hiçbir işimiz olmamıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

15 Şubat 2018 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.968.749 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

talha kaşkaş - tampişirilemeyinşişlikyaparzamanladahdaşişermazlumahıalmamaklazım

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Şubat 13:00
02

bidost - Verir zavallı memleket, verir ne varsa. malını

Vücudunu, hayatını, hayalini, ümidini

bütün ferağ-ı halini, olanca şevki balini [bütün rahatını, olanca gönül rahatlığını]

hemen yutun düşünmeyin haramını, helalini..

Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha [iştah sofrası] sizin

Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Şubat 13:00
01

Ferizli 54 - Sayın başkanım ilçemize giriş yollarımız ve şehir merkezimizin yolları köy yolu gibi gelişmekte olan bir ilçeye yakışmıyor. Bakın Hendekte serdivanda yollar londra asfaltı gibi. bizde öyle istiyoruz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Şubat 13:00


Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?