İşte MHP'nin aday adayları

2009 seçimlerinde iki ilçede zafer kazanan MHP 2014 seçimleri için hazırlıklarını sürdürüyor.

MHP birçok ilçede aday adaylıkları başvuruları almasına rağmen 7 ilçe ve Büyükşehir'den aday adayları henüz açıklanmadı. Sapanca ve Hendek'te üçer aday adayı bulunan MHP Erenlerde iki aday adayı Adapazarı, Serdivan, Karasu, Kocaali, Arifiye, Geyve tek aday adayı başvuru yaptı.

HEDEF BÜYÜKŞEHİR

Tüm partiler gibi MHP içinde yerel seçimler için en önemli bölge Büyükşehir Belediyesi. Ancak ilçelerde aday adayları çıkmasına rağmen MHP'de henüz Büyükşehir için aday adayı çıkmadı. MHP'nin çoklu aday adaylığını benimsemediğini ve Büyükşehir aday adayı için mutabakat sağlayacaklarını dile getiriliyor. Yani MHP Büyükşehir için partinin üzerinde uzlaşacağı bir ismi direk aday gösterme yolunu benimseyebilir.

GÖREVE HAZIRIM

Serdivan Belediyesi için eski Sağlık Müdürü Dr.Aydoğan Arslan aday adayı başvurusu yaptı. Yaptığı başvuru ardından konuşan Arslan," Ben yeni göreve hazır olduğumu ve taşın altına elimi soktuğumu göstermek için aday adayı başvurusunu yapıyorum" dedi.Adapazarı İlçe Başkanlığından istifa eden Hasan Pınarcı ise MHP İlçe Teşkilatın'dayaptığı basın toplantısında aday adaylığını açıkladı

ÜÇ ADAYLI SAPANCA

Seçimlerin en hızlı ilçesi olan Sapanca'da üç aday adayı çıktı. Oya Arapoğlu, Hüseyin Mercan ve Alparslan Kılıç yaptıkları basın toplantısında Sapanca'nın marka şehri olmasına rağmen mevcutyönetimin tarafından Sapanca'nın iyi yönetilmediğini ifade ettiler. Diğer üç aday adayının bulunduğu ilçe olan Hendek'te iseTurğut Babaoğlu, Hüdaverdi Bahadır, Cengiz Şişman, aday adaylığını basın toplantısında açıkladı.

ERENLER'DE ADAY KİM OLACAK

MHP'nin 2009 seçimlerinde Belediye Başkanı çıkarıldığı ilçelerden biri olan Karasu' da ise MHP İl Yönetiminden istifa eden Recep Ali Küçük aday adaylığına başvuru yaptı.Erenler Belediye Başkanlığı için Yakup Alaylı ve Ahmet Hacıeyüpoğlu,MHP İlçe Teşkilatına aday adaylıkları başvurusu yaptı.2009'da Bekirpaşa Belediye Başkanı olan Yakup Alaylı, Beldenin kapanması ile AK Parti Erenler Belediye Başkanlığı aday adayı olmuştu. Ancak Partinin yeniden Mevcut Başkan Cavit Öztürk' ü aday göstermesi üzerine parti ile ilişkilerini kesmişti. 2014 seçimlerinde ise MHP'nin aday adayları arasında oldu. Ahmet Hacıeyüpoğlu'nun ise aday adaylığı siyasi kulislerde bomba etkisi yarattı. Parti büyüklerinin desteklediği Hacıeyüpoğlu'nun yoğun bir şekilde çalışmalara başladığı konuşuluyor.

TEK ADAYI OLAN İLÇELER

MHP'nin tek aday adayı çıkardığı ilçelerde ise Kocaali'de Kenan Çatalbaş, Arifiye'de Muzaffer Cebeci ve Geyve'de ise Mehmet Kır aday adaylıklarını açıkladılar.

HENÜZ ADAY YOK

MHP'nin aday adaylıklarında Kaynarca, Karapürçek, Söğütlü, Akyazı, Ferizli, Pamukova, Taraklı ilçelerinde resmi müracaatlar bulunmuyor. Pamukova'dan 2009 seçimlerinde MHP'denCevat Keser Başkan seçilmişti. Daha sonra istifa eden Keser, Ak Partiye geçti. Şimdiise boş kalan Pamukova'dan kimin aday adayı olacağı merakla bekleniyor.

24 Eylül 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.968.749 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?