Şehirden 2018 yeni yıl kutlama mesajları...

Şehirdeki protokollerden 2018 yeni yıl kutlama mesajları...

Vali İrfan Balkanlıoğlu'nun 2018 Yeni Yılı Kutlama Mesajı

Saygıdeğer Sakaryalı Hemşehrilerim;Yeni umutlar, yeni hedefler ve daha güzel bir gelecek ümidiyle yeni bir yıla sizlerle girmenin mutluluğunu yaşıyorum. Yeni yılın Sakarya'mıza, Milletimize, Ülkemize ve başta gönül coğrafyamız olan Kudüs olmak üzere Filistin, Suriye ve Myanmar'daki zulüm gören kardeşlerimize ve tüm insanlığa barış, esenlik, huzur ve mutluluk getirmesini, başarıların sürekli olmasını, sevginin hiç eksik olmamasını, birlik ve beraberlik anlayışımızın daha da pekişmesini temenni ediyor, bütün vatandaşlarımıza en iyi dileklerimi sunuyorum.

Dünya üzerinde ve özellikle yanı başımızdaki Ortadoğu coğrafyasında haksızlığa ve zulme uğramış pek çok insan bulunmaktadır. Uzun zamandır Suriye'de, Filistin'de, Kudüs'te ve Myanmar'da yaşanan insanlık dramını büyük kaygıyla izlemekteyiz. Yerlerinden ve yurtlarından sürülen bu insanların durumlarını görmekte ve ülke olarak çare olmaya çalışmaktayız. Bu minvalde güçlünün haklı olduğuna değil, haklının güçlü olduğuna inancımızı hiç yitirmedik.

Kıymetli Sakaryalılar;

Bilindiği üzere 4 Temmuz 2017 tarihinde göreve başladım. Bu dönem içinde İlimizin öncelikli ve önemli sorunlarının tespitini yaparak devam etmekte olan yatırımların takibi ve biran önce bitirilmesi için gayret gösterdik. Yeni yılda da başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere, sivil toplum kuruluşları ve tüm toplum kesimlerinin birlikte çalışması ile 2018 yılının İlimiz için sosyal, kültürel ve ekonomik alanda bir atılım yılı olacağına inanıyorum.

Her yeni yılla birlikte umutların tazelenip iyimser beklentiler artarak, daha gelişmiş, kalkınmış ve müreffeh bir Türkiye'de yaşamak hepimizin ortak dileğidir. Ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmanın bütün güzelliklerine ve imkanlarına sahip Sakarya'mızı istenilen gelişmişlik düzeyine çıkarabilmek müreffeh Türkiye hedefinin bir parçasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; yeni yılın Ülkemize ve Milletimize huzur, sağlık, mutluluk ve hayırlar getirmesini diler, bu vesile ile Sevgili Sakaryalı hemşehrilerimizin her derecedeki kamu görevlisi arkadaşlarımın, sivil toplum kuruluşlarının ve değerli basın mensuplarının yeni yılını en içten duygularımla kutlar, selam ve sevgilerimi sunarım.

Sakarya Esnaf ve Sanaatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan'ın 2018 Yeni Yıl Kutlama Mesajı

Başkan Alişan "Ülkemin bütün güzel insanlarının yeni yılını kutluyorum. Bir temenni ve iyi dilek olarak son yıllarda yaşadıklarımızın yaşanmamasını diliyorum. Zor zamanlardan geçiyoruz. Ağır bedeller ödüyoruz. Sadece yaşadığımız ülkede değil, bütün dünyada terörün, kaosun, şiddetin, ayrımcılığın yarattığı ağır tablolara hep birlikte tanıklık ediyoruz. İşte böylesi bir dünyada; yaşamın, umudun, güzelliğin var olduğunu göstermek için daha fazla çalışıyoruz.

Bizim bütün çabamız, bütün gayemiz temsil ettiğimiz esnaf ve sanatkarın yüzünü güldürmek, onları mutlu etmek içindir. Bu yüzden şevkle ve tutkuyla çalışıyoruz. Yaşanabilir bir dünyanın emekle, çalışmakla, azim ve kararlılıkla mümkün olduğuna inanıyoruz. Temsil ettiğimiz, mensubu bulunduğumuz esnaf ve sanatkarımıza hizmeti gönülden severek yapıyoruz.

Yeni yılın başta esnaf ve sanatkarlarımız olmak üzere bütün insanlığa sağlık, barış, huzur ve kardeşlik getirmesini temenni ediyorum. Bolluk ve bereket içerisinde bir yıl geçirelim. Gelecek güzel günlerin yakın olduğu inancıyla herkesin yeni yılını kutluyor; sonsuz başarı, sevgi, saygı, sağlık ve mutluluk diliyorum.

Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak'ın 2018 Yeni Yıl Kutlama Mesajı

Başkan Bayrak mesajında 2017 yılını geride bıraktığımız şu günlerde 2018 yılını, umut ve heyecanla karşılıyoruz.

İlimizin ve ülkemizin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması için 2017 yılını oldukça yoğun geçirdik. Adı Sakarya olan her konuyla ilgilenmenin gayreti içinde olduk. İlimiz ve Ülkemizin kalkınması için doğrudan ve dolaylı etkileyebilecek her konu ve gelişmeyi Sakarya Müteahhitler Birliği olarak yakından takip ettik. Sektörümüzün yaşadığı onca olumsuzluğa rağmen, üretimimizi sürdürdük. Ekonomimizin olumsuz etkilenmemesi için istihdama katkı vermeye devam ettik.

2018 yılında da; Üyelerimize yerinde ve zamanında etkin hizmet verme noktasında, birliğimizin kurumsal kapasitesinin geliştirilmesi, İlimizde ve Ülkemizde girişimciliğin desteklenmesi ve üyelerimizin daha ileri hedeflere yönelmelerine dönük çalışmalarımızı hızla sürdüreceğiz. Yine üreteceğiz, yine ekonomiye katkı vereceğiz.

Unutulmasın ki her yenilik yeni bir umuttur. Bu inançla 2018 yılını bizler de herkes gibi coşkuyla, mutlulukla ve heyecanla karşılıyoruz. 2018 yılında toplumumuzun huzur, barış ve kardeşliğinin pekişmesini gönülden dilediğimiz gibi tüm insanların yeni yılını sağlık ve huzur içinde geçirmelerini diliyorum.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu'nun 2018 Yeni Yıl Kutlama Mesajı

İspiroğlu yayımladığı mesajında; "Acıları, anıları, mutluluk ve sevinçleriyle birlik, beraberlik ve huzur içinde bir yılı daha geride bırakırken, daha aydınlık ve mutlu yarınlara ulaşma umuduyla 2018 yılını karşılıyoruz. Yeni bir yıla daha gireceğimiz şu günlerde yaşamanın güzelliğini hissetmek kadar, gerek birey gerekse devlet olarak geçen yılı değerlendirmek, eksiklerimizi görmek, yaptıklarımızı ve yapamadıklarımızı tespit etmek, geleceğimizi planlamak açısından önemli olduğu düşüncesindeyim" dedi.

"Hedefler ve Hayalleri Yüksek Olan Milletler, Büyük Milletlerdir"

Açıklamalarına devam eden Başkan Mehmet İspiroğlu; "Umudumuzu, kararlılığımızı ve güvenimizi hiçbir zaman yitirmeden, devlet ve millet işbirliğiyle ülkemizin gelişmesi ve mutlu yarınlara ulaşması için birlik ve beraberlik içinde daha çok çalışmalı ve çaba göstermeliyiz. Unutmamalıyız ki, hedefleri ve hayalleri yüksek olan milletler, büyük milletlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle 2018 yılının tüm Karasu halkına, milletimize ve tüm insanlığa barış, kardeşlik, sağlık, mutluluk getirmesini diler saygı ve sevgilerimi sunarım" dedi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul'un 2018 Yeni Yıl Kutlama Mesajı

2017 yılının SATSO için önemli bir yıl olduğunu ve başarılı bir yıl geçirdiklerini belirten Başkan Kösemusul, "2017, Sakarya'mız ekonomisinin yükselişine ivme kazandıran bir yıl oldu. Odamızın 100. yılını tüm paydaşlarımızla, hemşerilerimizle birlikte kutladık. Üretimde, eğitimde, istihdamda ve ihracatta başarılar kazanmanın, ilklere imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz." şeklinde konuştu.

Refah ve Mutluluk İçin

İş dünyasının sorun ve sıkıntıların aşılacağına olan inancını koruduğunu ve Türkiye'nin 2023 hedeflerini gerçekleştirme kararlılığı ile başarı yürüyüşünü sürdüreceğini belirten Kösemusul, "Güven ortamının korunmasının, sağduyunun hakim olmasının, uzlaşma ve iş birliğinin sürdürülmesinin öneminin altını çizmekte fayda görüyorum. Devletimiz ve milletimiz bu amaca ulaşmada gerekli iradeye sahiptir. Herkesin olgunluk içinde, sevgi ve saygı çerçevesinde davranması elzemdir. Bütün kurumların sadece ve sadece sorunların çözülmesine, milletimizin refah ve mutluluğuna odaklanması gerektiğine inanıyorum." diye konuştu.

Hedefimiz Net!

Sakarya'nın potansiyeli ve gelişimine de dikkat çeken Başkan Mahmut Kösemusul, 2018 yılında gelişimi daha da hızlandıracak çalışmaları hayata geçirmeyi hedeflediklerini belirtti. Çalışmalar ve hedeflerden bahsettiği mesajında, Sakarya'nın stratejik önemine dikkat çeken Başkan Kösemusul, "Şehrimiz kavşak noktasında, konumu itibariyle en avantajlı kent. Yani büyümek zorunda. Sakarya'mızın her alanda gelişme kaydetmesini çok önemsiyor, gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda önemli mesafeler alıyoruz. Yenidünya düzeninde zamanın şartlarına uygun hareket etmek zorundayız. Birlikten kuvvet doğar. İş dünyası olarak birlikte hareket etmeye, kümelenmelere önem veriyoruz, sanayi geleceğimizi çok dikkatli planlıyoruz. Sanayi yapılanmalarını yeni OSB'lerde, ticari yapılanmaları da yeni Organize Ticaret Bölgelerinde gerçekleştiriyoruz. Son derece hassas hareket ediyoruz. Şehrimizin tarımsal zenginliğini koruyarak bu yapılanmaları tarım dışı alanlarda gerçekleştirme noktasında iş dünyası olarak kararlıyız. Hedefimiz net. Sakarya'mız ülkemiz ihracat sıralamasında ilk 5 il arasında yer alacak." dedi.

Büyüyen Bir Türkiye

Acı ve tatlı hatıralarıyla 2017 yılını geride bıraktıklarını dile getiren Başkan Kösemusul, mesajında son olarak, "Umudumuzu canlı tutarak yeni bir yıla giriyoruz. İstikrar içinde büyüyen ve gelişen bir Türkiye dileğiyle, yeni yılın milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur ve refah getirmesini temenni ediyorum. Toplumsal hayatımızda daima sağduyunun, hoşgörünün, kardeşliğin, sevgi ve saygının hakim olmasını dileklerimle kıymetli üyelerimizin ve hemşehrilerimizin yeni yılını kutluyorum." ifadelerine yer verdi.

31 Ara 2017 - 15:13 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.809.838 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

02

İsmail uslu - Bu zamlari öğrendikçe hiç yeni yıla giresim gelmiyor

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Aralık 15:13
01

YÜKSEL ÖZ - Boludan da size mesaj var.artık bırakında bu kelıme de kalan sözlerinizi yeni yılda bari tutun bence .SAKARYA HALKI BU ADALETSIZLIGI HAK ETMIYOR.TURKIYE HIC HAKETMIYOR...ALLAH BIZI İKTİDARA GELMEDEN ÖNCE VERILEN VAADLERDEN SONRA IKTIDARA GECINCE TUTMAYANLARDAN KORUSUN İNSALLAH AMİN.NİCE MUTLU HUZURLU SAGLIKLI SIHHATLI BIRLIK BERABERLIK ICERISINDE NICE UMUTLU SAVASSIZ BİR ÖMÜR GECIRMEK DUASIYLA.SANLI SAKARYAM...VE NICE SAMPIYONLUKLARA SAKARYASPORUM...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Aralık 15:13Anket İlerleyen hayatınızda memleketinize (köyünüze) yerleşmek gibi bir planınız var mı?