Darbeci komutan: Yanımdaki arkadaşım linç olsa ben de silah kullanırdım

İlimizde 15 Temmuz Darbe Girişimi'ne ilişkin görülmeye başlanan davada savunma yapan darbeci 1. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Kurmay Albay Uğur Coşkun, askerlerin silah kullanmasının normal bir durum olduğunu söyledi. Coşkun, "O gece Valilik'te olsaydım. Yanımdaki arkadaşım linç ediliyor olsaydım, mevzuat içinde ateşli silah kullanırdım" ifadelerini kullandı

MEDYABAR.COM

Mustafa Üstübi Ferizli'den bildiriyor...

İlimizde 15 Temmuz Darbe Girişimi'ne ilişkin hazırlanan ilk iddianame kapsamında sanıkların yargılanmasına devam edildi. Ferizli ilçesinde FETÖ sanıklarının yargılanması için 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dönüştürülen Ferizli Kapalı Spor Salonu'nda görülmeye devam eden duruşmada 138 tutuklu asker hakim karşısına çıktı.

BU HABERLE İLGİLİ:


'Darbeci komutan 'ateş et' emrini kabul


etti, sivillerin yaralanmasını red etti'

'Ben de silah kullanırdım'

Sakarya'da darbeyi yöneten komutan olan ve TSK'dan ihraç edilen 1. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Kurmay Albay Uğur Coşkun, askerlerin silah kullanmasının normal bir durum olduğunu savunarak, "Ateş talimatı sonrasında gerekirse silah kullanın diye söylemiştim. Bu ibareye göre ciddi bir saldırı gerçekleşmiş ise silah kullanmaya izin olduğu şeklinde görevi ifa etmelidirler dedim. O gece ben Valilik kampüsünde olsaydım, yanımdaki arkadaşım linç ediliyor ve silahlı saldırıya uğruyor olsaydı mevzuat içinde ateşli silah kullanırdım. Askerlere, polisle konuşungerekirse nezaret etsinler ama silahınızı teslim etmeyin dedim." ifadelerini kullandı.

'Kışlaları güvenliğin sağlanması için gezdim'

Coşkun, girişimden 1 gün önce kışlaları neden ziyaret ettiği konusunda yöneltilen soruya ise, "Ordu komutanlarının devir teslim törenlerinden sonra çok zamanı olmaz. 14 Temmuz'da en yakın 3 kışlayı ziyaret ettim. Gerekli güvenliğin sağlanması, hassasiyetin gösterilmei amacıyla ziyaret etmiştim." diye cevap verdi.

'Hava desteğini kalabalığı dağıtmak için istedim'

Uğur Coşkun dava kapsamında yargılanan askerlerden birinin sorduğu soru üzerine darbecilerin oluşturduğu Whatsapp grubunda neden hava desteği istediğini anlatırken, "Aceleyle, olayın aciliyetiyle kalabalığı dağıtmak için söyledim. Aciliyet sebebiyle havadan destek istedim. Hava desteği istediğimi kabul ediyorum. Benim personelim kalabalık içindeydi. Ortada bir hedef yok, o hedefe yönlendirme imkanım da yoktu." dedi.

'Sıkıyönetim komutanı Mahmut Çağlayan'dı'

Sakarya'da 15 Temmuz gecesi sıkıyönetim komutanı olarak Mahmut Çağlayan'ın görevlendirildiğini belirten Coşkun, "Sakarya'nın sıkı yönetim komutanı olarak görevlendirilen kişi Mahmut Çağlayan'dı. Bu şahsı tanıyorum. Ben Hakkari'de tabur komutanıyken kendisi de alay komutanıydı. Bende telefon numarası ve iletişim bilgileri yoktu. Bu nedenle kendisiyle o gece herhangi bir iletişimimim olmadı. O an itibariyle kendisinin ne görev yaptığını bilmiyorum." diye konuştu.

'Ben verilen emirleri uyguladım'

Coşkun, darbe girişimiyle ilgili hiç bir şekilde plan yapmadığını kaydederek, "Ben birlik komutanı olarak sorumlu olduğumu inkar etmiyorum. Direktifin personele emir ve komuta vererek ifa etmeye çalıştım. Bu ifademi tekrar ediyorum. Ben bu iş için herhangi bir planlama yapmadım. Ben darbe heveslisi bir komutan değilim. verilen emirleri uyguladım. Ben komutan edasıyla mahkemenizde savunma yapmıyorum. 14 yaşından beri emir komuta zincirine bağlı olarak aldığım emirleri uygularım, refleks olarak." şeklinde konuştu.

Mahkeme başkanıbir avukatın Coşkun için'O bir hain' sözü üzerine katılımcılar alkışlayınca 'Bu yaptığınız doğru değil' diyerek tüm izleyicileri uyardı. Yapılan oturumda diğer sanık askerler, avukatlar ve savcı Uğur Coşkun'a sorular sordu.

-Bu ne hal böyle. Bari ben de giyineyim."

Tutuklu sanıklardan eski 1. Motorlu Piyade Tugay Komutan Vekili Kurmay Albay Bahri Gürhan, savunmasında, Sakarya'da bir yıl görev yaptıktan sonra ve 15 Temmuz'dan birkaç gün önce tayininin çıktığını söyledi.

Gürhan, 15 Temmuz akşamı 23.45 sıralarında eşyalarını almak için tugaya gittiğini, birliğe girince olağan dışı durumu görünce çok şaşırdığını, bu durumda oradan ayrılmanın doğru olmayacağını düşündüğünü belirterek, "Burada bir müddet kaldım. Esasen böyle olağanüstü durumların yaşandığı yerde zamanın nasıl geçtiğini anlayamadım." dedi.

Eşyalarını arabaya yükledikten sonra 02.45 gibi tugaydan ayrıldığını aktaran Gürhan, Birlikte alışılmışın dışında bir durumun söz konusu olduğunu kaydetti.

Askerlerin üzerinde o saatte alışılmış olmayan kamuflaj kıyafetlerinin olduğunu söyleyen Gürhan, "Bu ne hal böyle. Bari ben de giyineyim." dediğini belirtti.

Gürhan, "Orada bulunduğum süre içerisinde ve sonrasında bu girişimi destekleyici ya da övücü, insanları mutlu edici, yüreklendirici ve aynı zamanda yaptıkları işi kolaylaştırıcı hiçbir eylem ve söylem içerisinde bulunmadım." ifadelerini kullandı.

Gürhan, ismi ve numarasının, sözde sıkıyönetim bildirisi atama listesi ile "Yurtta Sulh" adlı WhatsApp grubunda yer almadığını belirterek, "ByLock" ve örgütün diğer haberleşme programlarını kullanmadığını öne sürdü.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Gürhan, tahliyesini istedi.

Sanığın avukatı ise müvekkilinin savunmasına iştirak ettiğini dile getirerek, tahliyesini talep etti.

Bana verilen emri uyguladım"

Tutuklu sanık eski Merkez Komutanı Albay Ahmet Üzer de tutuklu sanıklardan eski 1. Motorlu Piyade Tugay Komutan Vekili Piyade Kurmay Albay Uğur Coşkun'un 13 Temmuz 2016'da göreve başladığını, kendisini daha önceden tanımadığını ileri sürdü.

Eşi ve çocuklarıyla yemekte olduğu sırada nöbetçi amirin kendisini aradığını, Coşkun'un alarm emri verdiğini, kendisinin kışlaya dönmesi konusunda talimat verdiğini söylediğini aktaran Üzer, bunun üzerine tugaya gittiğini söyledi.

Üzer, Coşkun'la telefonla konuştuğunu, birliklerden zırhlı personel taşıyıcı ve zırhlı araç getirilmesi konusunda emir verdiğini belirterek, kendisinin de çekici olmadan zırhlı aracın getirelemeyeceğini söylediğini aktardı.

Tugaya eğitim kamuflajlı ve teçhizatlı gelen Coşkun'un, rütbeli askerlerle konuştuğunu ve sözde sıkıyönetim bildirisini okuduğunu anlatan Üzer, şunları kaydetti:

"Coşkun, valilik kampüsünün tecrit edilip, içeride insan varsa tahliye edilip güvenliğinin alınması, valiliğe giden yolların güvenlik nedeni ile kapatılması emri verdi. Daha sonra yola çıktık. 23.30 gibi valiliğe geldik, üzerimizde panik havası vardı. Vali beyin kullandığı girişteki polis memurlarına 'Valilik kampüsünün güvenliğini sağlamak için emir aldık ve bunu uygulamak için geldik.' dedim. Bu sırada sivil giyinimli 2-3 kişi havaya ateş ederek, koşarak yanımıza geldi. Bunun üzerine arkamdaki askerlerden havaya ateş edenler oldu. Ateşkes emri verdim. Bu safhaya kadar yaralı yoktu."

Valiliğin çevresinde güvenliğin alınması ve gelen vatandaşların geçirilmemesi konusunda emir verdiğini anlatan Üzer, "Vatandaşa 'Sıkıyönetim ilan edildi. Biz askeriz, verilen emri uyguluyoruz.' dedim. Hiç kimseye ateş etmedim, silahın dipçiğiyle vurmadım."

Üzer, valiliğin makam kapısındaki olayları görmediğini iddia ederek, "Yaralananların burada olduğu iddia edilmektedir. Oysa olaylar olurken orada değildim." ifadelerini kullandı.

Uğur Coşkun'u aradığını, vatandaşın valiliğe girişine engel olamadıklarını, birliğe döneceklerini söylediğini aktaran sanık Üzer, Coşkun'un bunun üzerine dönmeleri ve kışlanın emniyetini almaları emrini verdiğini kaydetti.

Üzer, "Kandırıldığımın farkına varınca, polise teslim oldum." diyerek, savunmasını şöyle tamamladı:

"Tugay komutanından emir aldığım ve aldığım emirleri uygulamam istendiği için tarafıma verilen bilgilerin doğruluğunu teyit etme fırsatım olmamıştır. Yaralananlarla ilgili suçlamayı kabul etmiyorum. Vur emri vermedim, silah kullanmadım. Hakkımdaki suçlamaları kabul etmiyorum. Amirimden gelen emirleri uygulamak amacıyla söz konusu eylemde bulundum. Beraatimi istiyorum."

Sanık avukatı da müvekkilinin savunmasına katıldığını belirterek, beraatini ve tahliyesini istedi.

"Mesajı görünce şok geçirdim"

Tutuklu sanık eski Sakarya İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay İlhan Aysan da savunmasında, FETÖ yapılanmasına dahil olmadığını iddia etti.

Aysan, 15 Temmuz gecesi eski merkez komutanı tutuklu sanık Albay Ahmet Üzer'in kendisini aradığını ve "Yollar kapatılacak, büyük bir olay bekleniyor" dediğini aktararak, bunun üzerine nöbetçi amirine mevcut personelin birlikte toplanması emrini verdiğini anlattı.

Daha sonra Genelkurmay Başkanlığı kaynaklı gelen bir mesajda personelin toplanması, birliklerin hazır hale getirilmesi istendiğini belirten Aysan, çağrı üzerine mevcut personelin birliğe gelmeye başladığını aktardı.

Aysan, askeri bir hareketlilik olduğunu anladığını, üstlerine ulaşamadığını dile getirerek, dışarıdaki timlerin görev merkezlerine çekilmesi talimatını verdiğini kaydetti.

Daha sonra Genelkurmay Başkanlığından bir mesaj geldiğini, bunda farklı görevlendirmeler olduğunu belirten Aysan, şu ifadeleri kullandı:

"Mesaj, 'Yurtta Sulh Konseyi' başlıklıydı. Bunu görür görmez olan biteni tahmin ettim, kendimi kötü hissettim, şok geçirdim. Mesajı imzalamadım, bir yere havale etmedim. Bu sırada Uğur Coşkun'la telefonla görüştük. Takviye talebi istedi, bunun uygun olmadığını söyledim. Daha sonra İl Jandarma Komutanını aradım, 'Durum karışık, yakınsanız gelin komutanım' dedim. Aydın'da olduğunu, vali beyi aramamı ve durumu iletmemi söyledi. Kendimi kötü hissettiğimi söyleyerek aramayı yapmayacağımı söyledim."

Aysan, birlikte güvenlik önlemi aldığını, valiliğe gittiğini, daha sonra emniyet müdürlüğüne geçtiğini, burada gözaltına alındığını dile getirerek, hakkındaki iddiaları kabul etmediğini söyledi.

Aysan'ın avukatı ise müvekkilinin beyanlarına katıldığını, aleyhte hususları kabul etmediklerini, tahliyesini talep ettiklerini söyledi.

Mahkeme heyeti, sanıkların dinlenmesi için duruşmayı sabaha erteledi.

İddianame

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan ve 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, darbe girişimi sırasında Sakarya Valiliğinin işgaline ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve örgütün sözde "hava kuvvetleri imamı" firari Adil Öksüz, meslekten ihraç edilen askerler 1. Motorlu Piyade Tugay Komutan Vekili Piyade Kurmay Albay Uğur Coşkun, Kurmay Albay Bahri Gürhan, eski Sakarya İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay İlhan Aysan, Albay Ahmet Üzer, Yüzbaşı Yavuz Soyer, Binbaşı Ali Şahin, Üsteğmen Kayhan Demir, Yarbay İsmail Öcal ile 171 asker ve 2 sivil şüpheli hakkında TCK'nın "anayasayı ihlal" suçunu düzenleyen 309, "kasten öldürme" suçunu düzenleyen 81. ve 35. maddeleri uyarınca birer kez ağırlaştırılmış müebbet ile 185 yıl 6'şar aydan 319'ar yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Subay, astsubay, erbaş ve erlerden oluşan 41 şüpheli hakkında da çeşitli suçlardan hapis cezaları talep edilen iddianamede, 50 şüpheli hakkında ise "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme" ve "silahlı terör örgütüne üye olma" suçlarından kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un müşteki olarak yer aldığı iddianamede, valiliğin işgali sırasında yaralanan 19 vatandaş da mağdur olarak bulunuyor.

Ek iddianame ile davada yargılananların sayısı 200'den 224'e yükselmişti.

04 Nis 2017 - 14:29 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.110.754 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

20

Türk Kartalı - Ey darbeci vatan haini !

Yalancı pislik !!! Hiçkimse askere sişah sıkmadı ama asker görünümlü FETÖ örgütü vatan hainleri vatandaşa karşı tetiğe bastı. Savaşta dahi kadınlara ateş edilmez bunun hukukta da insanlıkta da karşılığı yoktur.

Ey vatan hainleri; siz emri uygulamadınız!Kanunsuz emir uygulanmaz uygulanmasına sa müsaade edilmez.

Ayrıca;

Kanunsuz bir şekilde sıkıyönetim uygulamaya çalıştınız ve bunu bilinçli bir şekilde yapmaya kalkıştınız. Bunun adı DARBE'dir !

Ve sıkıyönetim uygulandığında Valilik işgal edilmez Devletin Valisi kanunsuz bir şekilde yakalanmaya çalışılmaz.

Sonuç olarak bu yaptığınız T.C. devletine düşmanlıktır, vatan hainliğidir ! Tarih sizi yazdı ve bu Aziz Millet sizi asla affetmeyecek.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 14:29
19

Ahmet Uyar - Allahtan sakaryada avni cos gibi bir Vali var. Darbecilerin hakkından geldi.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 14:29
18

Arif insan - Silahsız insanlara kadınlara ateş edilmez! Buna hukuk da insanlık da müsaade etmez!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 14:29
17

Alperen - Sıkıyönetimin nasıl ilan edileceği kanunda bellidir. Kanuna göre Bakanlar kurulu ilan eder. Yani Bakanlar Kurulu onaylamadan sıkıyönetim ilan edilemez..Yaptıklarının yasal olmadığının, darbe yaptıklarının bilincindeler..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 14:29
16

Gazi - Vali Coş kolay lokma değildir. Adamın boğazında kalır. Sakarya halkı orda Devleti ve Devletin temsilcisi olan Valisi için ölüme gitmişti.Valimizi yedirmeyecegimizi herkes biliyor. Kendini bilmez halen silah kullanırdım diyor

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 14:29
15

Cuma - Sıkıyönetim olunca Valilik işgal edilmez, Vali yakalanmaya çalışılmaz Bunu ancak Vatan hainleri yapar.Düşman oldukları apaçık belli. Silahı kime karşı kullanacaklardi bu hainler

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 14:29
14

Hakim - Kışlada oturacagina askerinin başında valilige gelseymis ya korkak.Hepimiz orda onu bekliyorduk. Gariban askerlerin başını da bu yaktı.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 14:29
13

Cemal - Eğer fetocu olmasaydın bağlı olduğun komutanlık olan Ege Ordu komutanı seni aradığında gorusmezlik etmezdin. Bununla beraber whatsaptan İstanbul'daki feto elebasisi binbasiya görüşeyim mi diye sormazdin. Bir Albay,komutanı olan generalle görüşmek için bir binbasidan izin mi alır?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 14:29
12

Türk Kartalı - Ey darbeci vatan haini !

Yalancı pislik !!! Hiçkimse askere sişah sıkmadı ama asker görünümlü FETÖ örgütü vatan hainleri vatandaşa karşı tetiğe bastı. Savaşta dahi kadınlara ateş edilmez bunun hukukta da insanlıkta da karşılığı yoktur.

Ey vatan hainleri; siz emri uygulamadınız!Kanunsuz emir uygulanmaz uygulanmasına sa müsaade edilmez.

Ayrıca;

Kanunsuz bir şekilde sıkıyönetim uygulamaya çalıştınız ve bunu bilinçli bir şekilde yapmaya kalkıştınız. Bunun adı DARBE'dir !

Ve sıkıyönetim uygulandığında Valilik işgal edilmez Devletin Valisi kanunsuz bir şekilde yakalanmaya çalışılmaz.

Sonuç olarak bu yaptığınız T.C. devletine düşmanlıktır, vatan hainliğidir ! Tarih sizi yazdı ve bu Aziz Millet sizi asla affetmeyecek.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 14:29
11

Mevlut - Askerliğin şerefini cignediniz. Kanunsuz emri uygulayarak hainliginizi katmerlediniz. Vali Baba size 'Kanunsuz emirden haberiniz yok mu? Siz Türk askeri değil misiniz?' Diyerek kanunsuz emri hatırlattı.Vali Coş'u hesaba katmamaniz en büyük ahmaklikti.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 14:29
10

Metin - Yargilanmalari için hazırlanan büyük duruşma salonu var. O kadar çoklar ki salonlar yetmiyor.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 14:29
09

Mehtap - Valimizden Allah razı olsun o gece askerliğin şerefini hiçe sayan bu hainlere halkıyla beraber gereken dersi verdi. Rabbim çocuklarımızı bu hainlerin şerrinden korusun

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 14:29
08

BAY_DOĞRU - KİZİLDERELİLERİN GÜZEL BİR SÖZÜ VARDİR, "BOŞUNA KONUŞMA GEBERECEKSİN" .....

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 14:29
07

Samet Genç - Silahsız insanlara ateş edip ettirecek kadar hainsiniz. Sıkıyönetim palavralarıyla bu ülkeyi bölmeye ve dağıtmaya çalışacak kadar alçaksınız. Bırak bu yalanları fetöcu albay uğur bırak. Kendi kanınızda boğulursunuz. Gireceğiniz hapishanelerde her gün ölürsünüz. Allah belanızı verir. İNŞALLAH !

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 14:29
06

tunç serter - Ahlaksızca savaş halinde bile uygulanmayacak şeyleri 15 Temmuz gecesi bize yaşatan ve benim yanımda linç edilen olsa ben de silah kullanırdım diyen zevat; O gece kimse suçsuz yere el kaldırmadı. Hatta saldırmak isteyn bir iki kişiye bile vatandaşlar müdahale ederek sakinleştirdi. Siz ne yaptınız? Sizinle konuşmak isteyen kadınlara!!!! ateş ettiniz. Bak işte askerlik ne demek öğretelim size. Kendi Vatandaşına silah çekeceğine Vatan için sivil de olsan can vermek için o kadınlar gibi koşman gerekiyordu.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 14:29
05

süheylaveral - Bu zerzevat ne diyor acaba? Kimden kaçıyor, kimi kandırıyor? Vali Hüseyin Avni Coş'u neden almak istediler hiç düşündünüz mü? O gece Vali vali değildi, vatandaş idi, vatandaş da Vatandaş değil Vali idi. Korkakça ateş etmekten başka bir şey yapamadınız. Biz ne Vatanı ne Devleti ne de Sayın Valiyi yedirmeyiz size. O gece orada olan biri olarak, Sayın Valiyi dört gözle bekledim. Eğer ona bir şey olsaydı, onun kılına zarar gelseydi, ben şahsen linç ederdim hepinizi.Çünkü Devlet o gece Sadece ve Sadece Sayın Vali idi.Bizim Vtan savunmasındaki liderimiz o idi.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 14:29
04

soner uçum - "O gece Valilik'te olsaydım. Yanımdaki arkadaşım linç ediliyor olsaydım, mevzuat içinde ateşli silah kullanırdım diyen bir kişiye sormak lazım, o gece silah çeken ve kadın, çoluk,çocuk, genç demeden yaralayan askerlere sıkar mıydın? Senin görevin her türlü tehlikede benim can ve mal güvenliğimi sağlamak değil mi? hangi kafayı yaşıyor acaba bu adam. Yanımdaki arkadaşım linç edilse diyor da kadınları vuranlara bir şey demiyor. Bu adamın karısını fetöcüler gözlerinin önünde yaralasalar sanırım karısından yana değil de fetöcülerden yana olurdu. Yazıklar olsun. Vali Coş'a laf edenler o gece boyunun ölçüsünü de aldı. Bir daha sittin sene bir şey yapamazlar. Adam da yürek ve cesaret olacak bunlar gibi kıvırtık muhabbetler değil.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 14:29
03

Asim - Gerçekten bunları anlamakta zorlanıyorum.Bu kadar rahat bi şekilde nasıl konuşuyor.İnsan biraz utanır,şimdi bu hainleri cezaevinde besleyeceğiz Ona yanarım.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 14:29
02

Önce adalet - Bu 2 ........, askerleri "tatbikat terör saldırısı var" diyerek kandirdiklarini kabul etmediler. Bir avukat " salonda arkanizdaki askerlerin hepsi mi yalan söylüyor? Suçsuz günahsız tatbikat terör saldırısı diye kandirdiginiz askerleri içinden cikilmayacak dipsiz bir kuyuya attınız, bu kadar asker haksız siz mi haklısınız" diye bağırdı. Ve " ikinizden hanginiz yalan söylüyor" diye soru sordu. Salonda herkes avukatı alkışladı.

Uğur coşkun "sıkıyönetim ilan edildi dedim terör saldırısı var demedim dedi. Ahmet Üzer de "uğur albay bana durum çok ciddi terör saldırısı durumu var dedi" diye beyanda bulundu. Tutuklu askerlerde bu 2 ........ çok güzel sorular sordular.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 14:29
01

Vay halimize - Idam olsaydı bunlar bu kadar rahat hareket edemezlerdi!! Ekmeğini yediğin vatana ihanet etmek yetmiyormus gibi halen artistlik yapıyor. Bunu kent meydanında millete teslim etmek gerekir. Onlar gereğini yapar

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 14:29Anket Aşı karşıtlarına soruyoruz? Neden aşı olmak istemiyorsunuz?