Başkan ve 24 meclis üyesine soruşturma izini

İçiş­le­ri Ba­ka­nı Efkan Ala, Ka­ra­su Be­le­di­ye­si’nde yap­tı­ğı ön in­ce­leme son­ra­sı ha­zır­la­dı­ğı ra­por­da yer alan id­di­alar hak­kın­da Baş­kan İspi­roğ­lu, Yar­dım­cı­sı Kuçhan, 24 Mec­lis Üyesi ile be­le­di­ye ça­lı­şan­la­rı dahil 46 kişi hak­kın­da so­ruş­tur­ma izni verdi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

İçiş­le­ri Ba­ka­nı Efkan Ala, Ba­kan­lık Kont­ro­lö­rünün Ka­ra­su Be­le­di­ye­sinde yap­tı­ğı ön in­ce­leme son­ra­sı ha­zır­la­dı­ğı ra­por­da yer alan id­di­alar hak­kın­da Baş­kan İspi­roğ­lu, Yar­dım­cı­sı Kuçhan, 24 Mec­lis Üyesi ile be­le­di­ye ça­lı­şan­la­rı dahil 46 kişi hak­kın­da so­ruş­tur­ma izni verdi.

So­ruş­tu­rul­ma­ kapsamındaki id­di­alar ara­sın­da Be­le­di­ye Baş­ka­nına hu­ku­ka ay­kı­rı ola­rak 100 ve 45 mil­yon TL borç­lan­ma yet­ki­si ve­ril­me­si...

45 mil­yon be­del­li ihale sonrası mev­zu­ata ay­kı­rı ve sahte belge düzenleyerek 12 milyon 750 bin TL avans öde­me­si yapılması...

Avans ödemesindedamga ver­gi­si alın­ma­ma­sı...

Te­miz­lik fir­ma­sın­da işe gel­me­den maaş alan­lar ol­du­ğu ve bir mec­lis üye­si­nin fir­ma­da per­so­nel gös­te­ril­di­ği...

Konacıktaki kum oca­ğın­da res­mi­yet­te ol­ma­yan sa­tış­la­rın ol­du­ğu...

Be­le­di­ye­ tarafından ku­ru­lan parke fab­ri­ka­sı­nın iha­le­siz ola­rak ve­ril­di­ği...

İmar Mü­dü­rünün plan ta­di­la­tı ol­ma­dan imar durum bel­ge­le­rin­de de­ği­şik­lik yap­tı­ğı suçlamaları yer alı­yor.

İtiraz hakkı

Suç­la­nanlar, bakanlık kararının ip­ta­li için 10 gün içe­ri­sin­de İçiş­le­ri Ba­kan­lığna iti­raz edebilecek. İti­raz­la­r Da­nış­tayda gö­rü­şü­le­ce­k ve iptal isteminin reddedilmesi du­ru­mun­da id­di­alar hak­kın­da Cum­hu­ri­yet Sav­cı­lı­ğı ta­ra­fın­dan so­ruş­tur­ma baş­la­tı­la­ca­k.

18 May 2016 - 17:10 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.745.546 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

03

Sedat - Sevgili medyabar neden tarafli yayin yapiyorsunuz.mehmet ispiroglu ve kuchan ile nasil bir baginiz varda onlar haric diyebiliyorsunuz.bakin ne dicem o paylastiginiz 3.resimde altlari cizilen yer var ya hani mehmet ispiroglu ve cengiz kuchan gercege aykiri beyan diye devam ediyor altlari cizili o chmle nasil bitiyor..ilgili madde geregince sorusturma verilmesine diyor.tani nedemek oluyor kuchan ve ispirde dahil...hiiccc kamuoyunu kandirmayin...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Mayıs 17:10
02

Karasu - Allah beter etsin. Inşallah herkes cezası neyse çeker. Hele hele ispiroglu ve temel Çakmak yaptıkları ve yaktiklari canlarin hesabını en ağır şekilde öderler.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Mayıs 17:10
01

Balcı - Hak Yerini Buldu. Yarışmacı Arkadaşlara Başarılar Dilerim...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Mayıs 17:10Anket İlerleyen hayatınızda memleketinize (köyünüze) yerleşmek gibi bir planınız var mı?