Kadir Savaş: 'Siyasette yokum'

Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı ve başarılı iş adamı Kadir Savaş, ismi siyasetle anılması ve gelen güzel mesajlar karşısında suskunluğunu bozdu ve bir mesaj yayımlama gereğin de bulundu.

Yaklaşık 40 yıldır Sakarya'da ticaret yapan, şehre yeni vizyon kazandıran, kamusal bir çok esere imza atan Müteahhit ve İnşaat Mühendisi, Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Kadir Savaş'ı, geçtiğimiz günlerde Büyük Birlik Partisi Sakarya İl Başkanı Ahmet Bayrak ziyaret etmiş ve Serdivan Belediye Başkan adaylığı için bir teklifte bulunmuştu.

Başkan Kadir Savaş, detaylı bir şekilde değerlendirme de bulunarak, gelen bu teklifi "şimdilik siyaset yapmayı uygun bulmayıp" kendisine gösterilen teveccühe teşekkür etti.

Bulunduğu Müteahhitler Birliği Başkanlık makamında hizmetlerine devam etme kararı alan Başkan Kadir Savaş "kimileri ülkesine, şehrine, bulunduğu ilçesine siyasetle hizmet eder, kimileri de sivil toplum kuruluşlarında, vizyonuna göre hizmetler de bulunurlar. Bizler de inşaat mühendisi ve müteahhit olarak önemli bir misyonumuz var. Sakarya Müteahhitler Birliğimizde yönetim kurulu arkadaşlarımızla önemli projeler geliştiriyoruz. Hedeflerimiz daha büyük. Bu hedeflere ulaşmak adına enerjimizi harcıyoruz. Büyük Birlik Partisi gibi çok önemli bir siyasi duruştan güzel bir teklif aldım. Bu beni onura etmiştir.

Ancak işlerimin yoğunluğu ve bulunduğum sivil toplum kuruluşlarındaki önemli görevlerimden ötürü şimdilik siyasi bir düşüncem söz konusu değil. Bu teklife teşekkür ediyorum. Siyasetçilerimiz bilgi ve birikimleriyle bu şehre hizmet etmeye devam etsin bizlerde kendi kulvarımızda hizmet yarışı içinde bulunalım. Biz siyasetten uzak değil içinde hizmetlerimizle olmak isteriz. Tüm belediyelerimizin Müteahhitler Birliği ve benzeri derneklerimizden, şehrin vizyonu, şehir planlaması ve bilirkişilerden destek ve görüşlerini almaları gerekiyor. Bu şekilde gerçek bir hizmete adım atmış olurlar ve bizlerde siyasetçilerimize destek oluruz.

Maksat koltuk değil hizmet aşkıdır. Renkleri kenara bırakarak mücadele etmekte fayda vardır. Ben şahsım ve birliğimiz tüm siyasi partilere ve kurumlara aynı uzaklık ve yakınlıktadır. Bizden böyle bir beklenti içinde kimse olmasın" şeklinde konuştu.

Sakarya'da gösterilen tüm adaylara kapılarının açık olduğunu ifade eden başkan Kadir Savaş "bizler hizmetçinin yanındayız.

Tüm partilerden aday olan aday adaylarına, kesinlik kazanmış adaylara bu hizmet yarışında başarılar dilerim. Tüm aday adaylarımızı ve adaylarımızı da tebrik ediyorum. Sakarya Büyükşehir Belediyemizden aday gösterilen tüm parti mensuplarına yoğunluklarından ötürü ulaşamayacağımızı düşündüğümüz için dernek olarak tebrik ilanlarında bulunduk.

Bazı arkadaşlarımız ilçe belediyelerimizden belirlenen adayları neden tebrik etmediniz gibi bir eleştiri de bulunmuş. Biz dernek olarak sadece Sakarya Büyükşehir Belediyemizden adaylıkları kesinleşen tüm parti mensuplarına eşit olarak tebrik ilanında bulunduk. İlçelerimizden gösterilen ve gösterilecek tüm adaylarımızı şimdiden tebrik eder başarılar dilerim" dedi ve sözlerini Yunus Emre'nin "bölünürsek yok oluruz, bölüşürsek tok oluruz" mesajla noktaladı.

17 Aralık 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.529 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?