Bazı okulların kamera sistemi MOBESE'ye bağlandı

Okulların başlaması öncesi yapılan 'Huzurlu okul, güvenli eğitim' toplantısında bazı okulların kameras sisteminin Emniyet Müdürlüğü MOBESE sistemine bağlandığı açıklandı

Haber Resmi
Haber Resmi
+4
Haber albümü için resme tıklayın

İlki 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı başlamadan düzenlenen "Huzurlu Okul, Güvenli Eğitim" toplantılarının ikincisi Valilik toplantı salonunda yapıldı.

Vali İrfan Balkanlıoğlu başkanlığında okulların ikinci yarı yıl eğitimi öncesinde gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Adem Kümbet, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yiğit, İl Emniyet Müdürvekili İsmail Baş, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, SESOB Başkanı Hasan Alişan, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Şoförler Odası Başkanı Feridun Canbaz, eğitimle ilgili sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, okul müdürleri ve okul aile birliği temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu; "Bizlere emanet edilen çocuklarımızın sağlıklı ve güvenli ortamlarda iyi bir eğitim almaları için tüm yöneticiler olarak elbirliğiyle çalışıyoruz. Öğrencilerimize okul dışından ve içeriden gelebilecek her türlü tehlike ve tehditlere karşı önlemlerimizi alıyoruz. Sakarya'da ilk defa okul aile birliği başkanları ve öğrenci temsilcileriyle ilk dönemde ayrı ayrı toplantılar yaparak, okullarımızda verimli eğitim öğretim yapılmasıyla ilgili görüşlerini aldık. Yine ülkemizde ilk defa ilimizde uygulanan "Sakarya Velisiyle Görüşüyor" projesi aracılığıyla velilerimizi eğitimin içine kattık. Bugünkü toplantımızda 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk yarısında karşılaşılan sorun ve sıkıntıların değerlendirmesini yaparken, pazartesi günü başlayacak ikinci dönemde alınacak önlemlerin neler olabileceği konusunda eğitim paydaşlarının görüşlerini alıyoruz." dedi.

İlimizde huzurlu ve güvenli bir eğitimin sağlanması noktasında yapılacak çalışmaların ele alındığı toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, eğitimin genel durumu hakkında katılımcılara bilgi verdi.

185 bin öğrencinin evden okula, okuldan evlerine dönüşlerine kadar geçen sürede sağlık ve güvenlik açısından her türlü önlemlerini, eğitim yöneticileri, güvenlik güçleri ve belediyelerin destekleriyle aldıklarını ifade eden Töre, tüm çocukların huzurlu ve güvenli okullarda başarılı bir şekilde eğitim öğretim görmesine çaba harcadıklarını belirtti.

KAMERA SİSTEMLERİEMNİYETE BAĞLANDI

Vali İrfan Balkanlıoğlu'nun himayelerinde İşkur tarafından okullarıda 182 özel güvenlik personelinin işe başlatıldığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, pansiyonlu okullar başta olmak üzere bazı okulların kamera kayıtlarının emniyet müdürlüğünün mobese sistemine bağlandığını belirtti.

Taşımalı sistemde ve ailelerin çocukları için özel olarak anlaştığı toplam 2 bin 331 servis aracının titizlikle denetlendiğini, sahip ve sürücülerinin güvenlik soruşturmalarının yapıldığını, okul kantinlerinin sık sık denetlendiğini kaydeden Töre, okullarda huzurlu ve güvenli eğitimin sağlanması noktasında her zaman büyük katkı sağlayan Vali İrfan Balkanlıoğlu başta olmak üzere emniyet müdürlüğüne, jandarma komutanlığına ve tüm ilgili yöneticilere eğitim camiası adına teşekkür etti.

Toplantının son bölümünde ise eğitim paydaşı katılımcılar, huzurlu ve güvenli eğitim için yapılması gerekenlerle ilgili görüşlerini dile getirdiler.

03 Şubat 2018 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.971.194 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

hüseyin Çelik - Resimleri iyice izleyin göreceksiniz,İl Milli Eğitim Müdüresi ta kapı önünde okul müdürleri bile önun üst tarafında oturmuş,acaba ......normalde Vali beyin hemen sağında olmalı iken kapı önünde,bir resimlere baksında kendi değerlendirsin.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 03 Şubat 11:52


Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?