Şehirde bu olaylar oldu. Asayiş raporu

Valilik, Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı'nın sınırlarında son 2 günde meydana gelen olayların listesini açıkladı.

ASAYİŞ OLAYLARI 25/05/2016

Birimi SAKARYA - ADAPAZARI

OLAY ADİ Taksirle Yaralama

Olay Özeti: 18.05.2016 günü Müşteki U.Ç. isimli şahıs çalışmış olduğu inşaat alanında dikkatsizliği sonucu tahta üzerinde bulunan çiviye basması neticesi yaralandığını, Hastaneye giderek tedavisini olduğunu, olay ile ilgili kimseden dava ve şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

Birimi SAKARYA - ADAPAZARI

OLAY ADİ Tehdit

Olay Özeti: 25.05.2016 günü Müşteki M.Y. isimli şahıs Şüpheli R.P.'nin ikametine gelerek kendisini tehdit ettiğini, kendisinin olay esnasında ikamet kapısını açmadığını, şahsa karşılıkta vermediğini, olay ile ilgili davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

Birimi SAKARYA - ADAPAZARI

OLAY ADİ Taksirle Yaralama

Olay Özeti: 25.05.2016 günü Müşteki N.S.A. isimli şahıs şoförlüğünü yapmış olduğu servis dolmuşu ile seyir esnasında bir araca yol verdiğini, bu esnada geri geri manevra yaptığını, dikkatsizliği sonucu bir bayan şahsa hafif şeklide çarpması sonucu kaza olayının meydana geldiğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

Birimi SAKARYA - ADAPAZARI

OLAY ADİ Taksirle Yaralama

Olay Özeti: 25.05.2016 günü M.G. isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan 41 ** ** Plaka sayılı aracı ile seyir ettiğini, cadde üzerinde ismini Polis Merkezinde öğrendiği B.S. isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan araca çarpması sonucu kaza olayının meydana geldiğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

Birimi SAKARYA - ADAPAZARI

OLAY ADİ Kasten Yaralama

Olay Özeti: 25.05.2016 günü Müşteki B.G. isimli şahıs dolmuş beklediği sırada hızlı bir şekilde gelen 54 ** ** Plaka sayılı otoya yavaşlaması için işaret ettiğini, oto şoförünün yanında durarak aşağı indiğini ve kendisini darp ettiğini, olay ile ilgili oto sürücüsünden davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili olarak gerekli tahkikata başlanılmıştır.

Birimi SAKARYA - ADAPAZARI

OLAY ADİ Taksirle Yaralama

Olay Özeti: 25.05.2016 günü T.G. isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan 54 ** *** plaka sayılı aracı ile seyir ettiğini, aniden önüne çıkan 54 ** ** plaka sayılı motosiklete duramayarak çarpması sonucu kaza olayının meydana geldiğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

Birimi SAKARYA - ADAPAZARI

OLAY ADİ Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma

Olay Özeti: 24.05.2016 günü uygulama yapan ekiplerimizce durumundan şüphelenilerek durdurulan 54 ** ** plakalı araç sürücüsü Şüpheli Z.Ö. isimli şahsın 1.29 promil alkollü olduğu tespit edilmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

Birimi SAKARYA - ADAPAZARI

OLAY ADİ Taksirle Yaralama

Olay Özeti: 25.05.2016 günü meydana gelen Yaralamalı Trafik kazası olayı ile ilgili 54 ** ** plaka sayılı araç sürücüsü F.B. isimli şahıs arkadaşı A.A'nın park halindeki aracından indiği sırada aracına ismini Polis Merkezinde öğrendiği Ö.Y.A. isimli çocuğun bisikleti ile çarptığını, kendisinin Ö.Y.A. isimli çocuğu, Annesi ve arkadaşı ile beraber Hastaneye götürdüğünü, çocuğun gerekli tedavisinin yapıldığını, olay ile ilgili şikayetinin olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

Birimi SAKARYA - ARİFİYE

OLAY ADİ İş Kazası

Olay Özeti: 16.05.2016 günü meydana gelen iş kazası olayı ile ilgili Müşteki S.D. işyerinde makinayı tamir ederken sol kolunu kasnak arasına sıkıştırarak hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığını, iş kazasının kendi dikkatsizliğinden meydana geldiğini, olay ile ilgili dava ve şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

Birimi SAKARYA - ERENLER

OLAY ADİ Taksirle Yaralama

Olay Özeti: 12.05.2016 günü meydana gelen Taksirle Yaralanma olayı ile ilgili Müşteki Ö.T. sevk ve idaresinde bulunan 54 ** ** plakalı araç ile seyir halinde olduğunu, markasını ve plakasını bilmediği bir aracın gelip arkadan kendisine çarptığını, olay yerinde o an bir şeyin olmadığını, şahısla bir şey olmadığı için konuşup anlaşarak olay yerinden ayrıldığını, daha sonra rahatsızlandığı için hastaneye gittiğini ve tedavi olduğunu, olay ile ilgili kimseden şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

Birimi SAKARYA - ERENLER

OLAY ADİ Mala Zarar Verme

Olay Özeti: 25.05.2016 günü Müşteki E.Ö. isimli şahıs işyerine ait olan 34 ** *** plakalı aracının ön camının ikinci kattan düşen malzeme ile kırılması sonucu olayın meydana geldiğini, olay ile ilgili kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

Birimi SAKARYA - ERENLER

OLAY ADİ Kayıp Eşya

Olay Özeti: 22.05.2016 günü meydana gelen Kayıp Eşya olayı ile ilgili Müşteki N.S. çarşıdan eve geldiğini, çantasını açtığında kendisine ait olan Samsung Galaxy S3 marka telefonun yerinde olmadığını gördüğünü, telefonunu aramasına rağmen bulamadığını, telefonunun kötü amaçla kullanılmasından korktuğunu beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

Birimi SAKARYA - SERDİVAN

OLAY ADİ Zehirlenme

Olay Özeti: 19.05.2016 günü Müşteki B.A. başının ağrıdığını, evde bulunan mazejik ilacından 4 tane içtiğini, daha sonra rahatsızlanması sonucu hastaneye giderek tedavi olduğunu, olay ile ilgili kimseden dava ve şikayetinin olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

Birimi SAKARYA - SERDİVAN

OLAY ADİ Taksirle Yaralama

Olay Özeti: 20.05.2016 günü meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili Müşteki S.A. arkadaşının sevk ve idarisinde bulunan motosikleti ile seyir ettiklerini, arkadaşının motosikletin direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu düştüklerini ve kendisinin olay esnasında yaralandığını, dava ve şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

Birimi SAKARYA - SERDİVAN

OLAY ADİ Taksirle Yaralama

Olay Özeti: 17.05.2016 günü Hastanece hakkında Adli rapor tanzim edilen Müşteki M.C. bisikletiyle seyir halindeyken bir anda bisikletinin direksiyon hakimiyetini kaybedip kaldırıma çarpması sonucu yere düştüğünü ve yaralandığını, olayın kendi dikkatsizliği sonucu meydana geldiğini, olay ile ilgili dava ve şikayetinin olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

Birimi SAKARYA - SERDİVAN

OLAY ADİ Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma

Olay Özeti: 25.05.2016 günü Ö.D. kullanmış olduğu 54 ** ** plakalı araç ile uygulama noktasında durdurulduğunu, yapılan alköl kontrolünde 1.13 Promil alkollü olduğunun anlaşıldığını, olay ile ilgili dava ve şikayetinin olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

Birimi SAKARYA - AKYAZI

OLAY ADİ Kasten Yaralama

Olay Özeti : 24.05.2016 günü M.D. nin alınan ifadesinde; B.K. isimli şahısla 23.05.2016 günü tartıştıklarını, 24.05.2016 günü saat:16:00 sıralarında B.K. un kendisi ile konuşmak istediğini ve ara sokakta kendisini darp ettiğini, B.K. tan davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili tahkikat başlatılmıştır.

Birimi SAKARYA - AKYAZI

OLAY ADİ Taksirle Yaralama

Olay Özeti : 25.05.2016 günü saat:10:00 sıralarında H.Y.Z isimli şahsın kullandığı 55 ** ** plakalı araç ile, seyir halinde olan sürücülüğünü N.Ö. yaptığı 54 ** ** plaka sayılı araç kaza yapmışlar, 54 ** ** plakalı araç içerisinde yolcu olarak bulunan E.Y. ve C.S. yaralı olarak Devlet Hastanesi intikal ettirilmiştir. Konu ile ilgili tahkikat başlatılmıştır.

Birimi SAKARYA - GEYVE

OLAY ADİ Zehirlenme

Olay Özeti: 25.05.2016 Günü Y.K. isimli şahsın daha önceden de kullanmış olduğu ilaçları uyuyabilmek amaçlı aşırı dozda aldığı ve eşi tarafından hastaneye intikal ettirildiği anlaşılmış, şahsın ilk müdahalesinin ardından hayati tehlikesi kaydıyla yatışı yapıldığından ifadesine başvurulamamıştır. Konu ile ilgili tahkikat başlatılmıştır.

Birimi SAKARYA - HENDEK

OLAY ADİ İş Kazası

Olay Özeti :25.05.2016 tarihinde hakkında Devlet Hastanesince adli rapor düzenlenen Müşteki E.S.'in alınan ifadesinde; 20.05.2016 günü saat.19.30 sıralarında çalıştığı esnada spiral taşının eline kaçırması neticesinde yaralandığını, yaralanmasından dolayı kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiştir. Konu ile ilgili hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

Birimi SAKARYA - KARASU - Karasu Polis Merkezi Amirliği

OLAY ADİ Hakaret

Olay Özeti :25/05/2016 günü Hakaret Olayı ile ilgili olarak müracaatta bulunan A.Ç. isimli şahsın alınan ifadesinde; 24/05/2016 günü saat 18:50 sıralarında İ.T. isimli şahsın kendisine hitaben hakaretler ettiğini, kendisine hakaret eden İ.T. isimli şahıstan davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş; konu ile ilgili tahkikat başlatılmıştır.

Birimi SAKARYA - KARASU

OLAY ADİ Taksirle Yaralama

Olay Özeti : 25/05/2016 günü meydana gelen Taksirle Yaralanma olayı ile ilgili Müşteki ifadesi alınan M.K. isimli şahıs; aracının kontrolünü kaybedip şarampole yuvarlandığını, kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş. Konu ile ilgili tahkikat başlatılmıştır.

Birimi SAKARYA - KARASU

OLAY ADİ Taksirle Yaralama

Olay Özeti : 25/05/2016 günü meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili Müşteki/Şüpheli ifadesi alınan M.İ.; 34 ** ** plakalı aracıyla seyir halinde iken, 54 ** ** plakalı araçla çarpıştıklarını, konu ile ilgili kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili tahkikat başlatılmıştır.

Birimi SAKARYA - KAYNARCA

OLAY ADİ İş Kazası

Olay Özeti : 25.05.2016 günü saat 10.30 sıralarında Devlet Hastanesi görevlileri tarafından tanzim edilen adli rapora istinaden Ö.T. isimli şahsın alınan ifadesinde; işyerinde tek başına çalıştığı esnada sol elini hilti ile ızgara arasına sıkışmasından dolayı sol elinde ağrı hissetmesi sonucu Hastaneye geldiğini, konu ile alakalı kimsenin herhangi bir kusur ve kabahatinin olmadığını, olaydan dolayı kimselerden davacı ve şikayetci olmadığını bildirmesi üzerine konu ile ilgili tahkikat başlatılmıştır.

Birimi SAKARYA - PAMUKOVA

OLAY ADİ İş Kazası

Olay Özeti : 26.05.2016 günü saat.02.00 sıralarında İŞ KAZASI ile ilgili S.B.'ın müşteki olarak alınan beyanında; 24.05.2016 günü saat:05.00 sıralarında işyerinde çalıştığı esnadan saçı sökerken saçın ıslak olmasından dolayı elinden kaydığını ve sağ ayağının üzerine düştüğünü, Devlet Hastanesine giderek gerekli tedavisini yaptırdığını, kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını belirtmiştir. Konu ile ilgili tahkikat başlatılmıştır.

Birimi SAKARYA - PAMUKOVA

OLAY ADİ Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma

Olay Özeti : 24/05/2016 günü saat:23.50 sıralarında meydana gelen Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma olayı ile ilgili G.A. isimli şahsın alınan beyanında; 34 ** ** plaka sayılı aracı ile Bilecik istikametine gittiği sırada Trafik ekiplerinin kendisini durdurarak alkol ölçümü yaptığını, ölçümde 1.42 promil alkollü çıktığını belirtmiştir. Konu ile ilgili tahkikat başlatılmıştır.

Birimi SAKARYA - SAPANCA

OLAY ADİ Taksirle Yaralama

Olay Özeti : 25.05.2016 Günü saat 13:00 sıralarında meydana gelen olayı ile ilgili A.K.'isimli şahsa Hastane tarafından ilaç yuttuğu şüphesi ile tanzim edilen adli rapora istinaden konu ile ilgili tahkikat başlatılmıştır.

Birimi SAKARYA - SAPANCA

OLAY ADİ Taksirle Yaralama

Olay Özeti : 25/05/2016 günü meydana gelen tek taraflı maddi hasarlı ve yaralamalı trafik kazası olayı ile ilgili M.T. isimli şahısın alınan beyanında; sevk ve idaresinde bulunan 54 ** ** plaka sayılı araç ile seyir halinde bulunduğu sırada yolun sol tarafında bir minibüsün bulunduğunu bu aracın birden hızını azalttığını fark ettiğini bu aracın ön kısımdan bir şahısın çıktığın görmesi üzerine kendisinin duramayacağını anlayarak şahsa çarpmamak amacı ile aracını yolun sağ tarafında bulanan kaldırama yönelttiğini ancak duramayarak kaldırıma çıktığını, bu esnada kaldırım üzerinde bulunan elektrik direğine aracı ile çarptığını, çarpmanın etkisiyle kendisinin sevk ve idaresinde bulunan aracın sağ ön kısmında bulunan H.T. isimli şahısın sarsıldığını, kontrol amacı ile 112 görevlileri tarafından Devlet hastanesine intikal ettirdiğini davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiştir. Konu ile ilgili tahkikat başlatılmıştır.

Birimi SAKARYA - SAPANCA

OLAY ADİ Taksirle Yaralama

Olay Özeti :25/05/2016 Devlet hastanesi acil servisine H.Ç. isimli şahıs yüksekten düşme vakası olarak intikal etmesi sonucunda adı geçen şahısın ilk müdahalesi ilçe devlet hastanesinde yapılmasının ardından ilimiz eğitim araştırma hastanesine sevk edilmiştir. Konu ile ilgili tahkikat başlatılmıştır.

TRAFİK İCRAATLARI

BİRİMLER

Top. Kaza sayısı

Yaralamalı Kaza Sayısı

Alkollü Araç Kul.

Sür. Bel. Araç Kul.

İşlem Adedi

Ceza mıktarı

Trf. Men

Mah.sevk

Trafık Denetleme Şb Müd.

7

6

2

121

32.817 TL

2

Bölge Trafık Dent. Şb. Müd.

3

3

113

24.069 TL

TOPLAM

10

9

2

234

56.886 TL

2

ASAYİŞ OLAYLARI 26/05/2016

Birimi SAKARYA - ADAPAZARI

OLAY ADİ Taksirle Yaralama

Olay Özeti : 24.05.2016 günü meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili Müşteki R.K., ekobis ile seyir halinde iken öndeki plakasını bilmediği bir aracın fren yapması ile kendisinin de frene bastığını ancak ekabosin devrilip düştüğünü kimseden şikayetçi olmadığını beyan etmiş, olay ile ilgili tahkikata başlanmıştır.

Birimi SAKARYA - ADAPAZARI

OLAY ADİ Yangın

Olay Özeti: 26.05.2016 günü meydana gelen yangın olayı ile ilgili Müşteki A.Ç. isimli şahıs, işyerinde elektrik aksamından kaynaklı yangın çıktığını, olayda bazı eşyaların hasar gördüğünü, kimseden şikâyetçi olmadığını beyan etmiş; olay ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi SAKARYA - ADAPAZARI

OLAY ADİ Kayıp Eşya

Olay Özeti : 26.05.2016 günü müracaatta bulunan A.S., cep telefonunu kaybettiğini tam neredeve ne zaman kaybettiğini bilmediğini beyan etmiş; olay ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi SAKARYA - ADAPAZARI

OLAY ADİ Taksirle Yaralama

Olay Özeti : 19.05.2016 günü hakkında hastanede adli ropar düzenlenen S.Ç. nin 26/05/2016 günü alınan beyanında, olay günü bir miktar alkol aldığını ikametine merdivenden çıkarken ayağının kayması sonucu dengesini kaybederek düştüğünü, kendi imkanları ile hastaneye giderek tedavi olduğunu, şikayetinin olmadığını beyan etmiş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

Birimi SAKARYA - ADAPAZARI

OLAY ADİ Taksirle Yaralama

Olay Özeti : 21/05/2016 günü meydana gelen taksirle yaralama olayı ile ilgili Ş.T., saat 19.00 sıralarında ekobüsü ile seyir halinde iken dengesini kaybederek düştüğünü, olay yerine gelen 112 ekibiyle hastaneye sevk edildiğini, tedavi olduktan sonra taburcu olduğunu, şikayetinin olmadığını beyan etmiş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

Birimi SAKARYA - ADAPAZARI

OLAY ADİ Taksirle Yaralama

Olay Özeti : 26.05.2016 günü meydana gelen Tek taraflı Yaralamalı Trafik kazası olayı ile ilgili olarak B.M.S.; seyir halinde iken kendi kontrolündeki 54 ** *** plakalı motosikletin hakimiyetini kaybederek yolun sağ tarafına yatırarak yaralandığını ve arkadaşı S.G.' in yaralanmadığını, sağlık durumun iyi olduğunu, şikayeti bulunmadığını ve uzlaşmak istediğini beyan etmiş, evrak ikmalen gönderilecektir.

Birimi SAKARYA - ADAPAZARI

OLAY ADİ Taksirle Yaralama

Olay Özeti: 26.05.2016 günü saat 18:30 sıralarında meydana gelen Taksirle Yaralama Olayı ile ilgili olarak M.C. isimli şahsın kullandığı 54 ** *** plaka sayılı araçla, T.Y. isimli şahsın kullandığı 54 ** *** plaka sayılı araç çarpışmış, araç içinde bulunan A.C. hafif hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmış; olay ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi SAKARYA - ARİFİYE

OLAY ADİ İş Kazası

Olay Özeti : 14.05.2016 günü meydana gelen iş kazası olayı ile ilgili 26.05.2016 günü beyanı alınan Müşteki U.E., çalışmış olduğu iş yerinde kaynak yaptığı esnada malzemeyi çevirirken sağ el serçe parmağını sıkıştırma sonucu hafif şekilde yaralandığını, şikayetçi olmadığını beyan etmiş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

Birimi SAKARYA - ARİFİYE

OLAY ADİ Taksirle Yaralama

Olay Özeti : 26.05.2016 günü saat:10.45 sıralarında meydana gelen Tek taraflı yaralamalı Trafik Kazasında Şüpheli/Müşteki Ö.K. ifadesinde; sevk ve idaresinde bulunan 34 ** *** plaka sayılı motosikletini yağan yağmur neticesinde yerlerin ıslak olması sonucu motosikletini kaydırarak yere düştüğünü ve akabinde vatandaşların yardımıyla hastaneye gittiğini, tedavisinin yaptırdıktan sonra taburcu olduğunu, olaydan dolayı kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, olayla ilgili tahkikata başlanmıştır.

Birimi SAKARYA - ARİFİYE

OLAY ADİ İş Kazası

Olay Özeti 24.05.2016 günü meydana gelen iş kazası olayı ile ilgili Müşteki F.A. çalıştığı iş yerinde ayağının üstüne kasa düşmesiyle hafif şekilde yaralandığı, yaralanması ile kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

Birimi SAKARYA - ARİFİYE

OLAY ADİ İş Kazası

Olay Özeti : 21.05.2016 günü meydana gelen iş kazası olayı ile ilgili İ.E., iş yerinde makina temizlerken ayağının kayarak yere düşmesiyle hafif şekilde yaralandığı, yaralanması ile kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

Birimi SAKARYA - ARİFİYE

OLAY ADİ İş Kazası

Olay Özeti : 20.05.2016 günü meydana gelen iş kazası olayı ile ilgili G.U., makinaya takılan parçayı çıkarırken sağ 2 parmağına iğnenin batması sonucu hafif şekilde yaralandığı, yaralanması ile kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

Birimi SAKARYA - ARİFİYE

OLAY ADİ İş Kazası

Olay Özeti : 26.05.2016 günü meydana gelen iş kazası olayı ile ilgili Y.I., çalışmış olduğu iş yerinde sağ elinde bulunan çekiçle sol el baş parmağına vurması sonucu hafif şekilde yaralandığını, şikayetçi olmadığını beyan etmiş, olayla ilgili tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

Birimi SAKARYA - ARİFİYE

OLAY ADİ İş Kazası

Olay Özeti : 23.05.2016 günü meydana gelen iş kazası olayı ile ilgili E.N., iş yerinde çekiçle çalışırken çekicin kayması sonucu sol el işaret parmağından hafif şekilde yaralandığı, yaralanması ile kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

Birimi SAKARYA - ARİFİYE

OLAY ADİ İş Kazası

Olay Özeti : 24/05/2016 günü meydana gelen İş Kazası olayı ile ilgili olarak Müşteki A.S., makas makinasına ayar yaptığı sırada bıçaktan kopan parçanın dudağına isabet etmesi sonucu yaralandığını kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

Birimi SAKARYA - ARİFİYE

OLAY ADİ İş Kazası

Olay Özeti : 21/05/2016 günü meydana gelen İş Kazası olayı ile ilgili Müşteki M.C., dikiş makinesinde çalışma esnasında sol el orta parmağına iğne batması soncu yaralandığını, gereli tedavisinin yapıldığı şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

Birimi SAKARYA - ARİFİYE

OLAY ADİ İş Kazası

Olay Özeti : 28/04/2016 günü meydana gelen İş Kazası olayı ile ilgili Müşteki Ç.D. ifadesinde çalışma sırasında gözüne yapıştırıcı madde kaçması sonucu iş kazası geçirdiğini olayla ilgili olarak şikayetinin olmadığını beyan etmiştir.

Birimi SAKARYA - ARİFİYE

OLAY ADİ İş Kazası

Olay Özeti: 16.05.2016 günü saat:08:30 sıralarında meydana gelen iş kazası olayı ile ilgili olarak; Müşteki E.Ö., tezgaha ayar yaparken sol elinin burkulduğunu, olayı sorumlusuna bildirdiğini, hastaneye giderek tedavisini olduğunu, olay ile ilgili olarak kimseden davacı şikayetçi olmadığını beyan etmiş; olay ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi SAKARYA - ARİFİYE

OLAY ADİ Taksirle Yaralama

Olay Özeti: 25.05.2016 günü saat:12:50 sıralarında meydana gelen taksirle yaralama olayı ile ilgili olarak; O.Y., kendi sevk ve idaresinde olan 41 ** *** dorse plakalı, 59 ** *** çekici plakalı araç ile bağlantı yoluna girmek için döndüğünde yerlerin ıslak olduğundan dolayı aracın kontrolden çıkması sonucu kaza yaptığını, 112 ambulans ile hastaneye gittiğini, tedavisini yaptırdığını, bu olayla ilgili olarak kimsenin bir kusuru olmadığını kimseden davacı şikayetçi olmadığını beyan etmiş; olay ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi SAKARYA - ERENLER

OLAY ADİ Taksirle Yaralama

Olay Özeti : 13.05.2016 günü meydana gelen taksirle yaralanma olayı ile ilgili adli rapor düzenlenen S.D.'nın 26.05.2016 günü alınan beyanında, K.Ç. isimli işyerinde elini masaya dayadığı anda dengesini kaybedip düştüğünü ve hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığını, gelen ambulans ile hastaneye gidip gerekli tedavisini yaptırdığını beyan etmiş, Hazırlanan Tahkikat Evrakı ikmalen gönderilmiştir.

Birimi SAKARYA - SERDİVAN

OLAY ADİ Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma (Alkollü Araç Kullanmak,Hasarlı Kazası,Tehlikeli Araç Kullanmak)

Olay Özeti : 26.05.2016 günü saat:01.10 sıralarında uygulama durdurulan 34 ** *** plaka sayılı araç sürücüsü Ö.D.'in 135 Promil alkollü olduğu tespit edilmiş, olay ile ilgili tahkikata başlanmıştır.

Birimi SAKARYA - SERDİVAN

OLAY ADİ Taksirle Yaralama

Olay Özeti: 22.05.2016 günü saat:20.00 sıralarında meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili olarak; Müşteki C.E.A. arkadaşının aracı ile seyir halinde iken arkadaşının yolun kötü olmasından dolayı ani fren yapması ile emniyet kemeri takılı olmadığı için kafasını emniyet kemerinin girişine çarptığını, başı ağrıdığı için ertesi gün hastaneye gittiğini, dava ve şikayetinin olmadığını, uzlaşmak istediğini beyan etmiş; olay ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi SAKARYA - HENDEK

OLAY ADİ İş Kazası

Olay Özeti :24.05.2016 günü R.İ. isimli şahıs hakkında düzenlenen iş kazası raporu ile ilgili olarak Müşteki R.İ.; okulda temizlik yaptığı sırada merdivenin kaydığını ve düştüğünü, konuyla ilgili dava ve şikayetinin olmadığını beyan etmiştir. Hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

Birimi SAKARYA - HENDEK

OLAY ADİ İş Kazası

Olay Özeti : 27.04.2016 günü meydana gelen iş kazası nedeniyle adli rapor düzenlenen Ş.M.'in 26.05.2016 günü alınan beyanında, çalışmış olduğu iş yerinde baskülün ayağına düşmesi sonucu ayağında çatlak oluştuğunu, hastaneye giderek tedavisinin yapıldığını kimseden davacı olmadığını beyan etmiş, olayla ilgili düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

Birimi SAKARYA - KARAPÜRÇEK

OLAY ADİ Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma (Alkollü Araç Kullanmak,Hasarlı Kazası,Tehlikeli Araç Kullanmak)

Olay Özeti : 25.05.2016 günü saat 23:40 sıralarında İ.K. nın kullandığı 54 ** *** plaka sayılı araç ile F.Ö. nin kullandığı 54 ** *** plaka sayılı araçların karıştığı Maddi Hasarlı Trafik Kazasında, F.Ö. nin 0,97 promil alkollü olduğu Hastaneden alınan doktor raporu ile anlaşılmış, olay ile ilgili tahkikata başlanmıştır.

Birimi SAKARYA - KARASU

OLAY ADİ Taksirle Yaralama

Olay Özeti: 25/05/2016 günü meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili olarak Müşteki Ş.K.; hastalığından dolayı sık sık bayıldığını, tam olarak bilmediği bir yerde bayılıp düştüğünü, kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş; olay ile ilgili tahkikat başlatılmıştır.

Birimi SAKARYA - KARASU

OLAY ADİ Taksirle Yaralama

Olay Özeti: 23/05/2016 günü Taksirle Yaralama olayı ile ilgili Müşteki A.K. isimli şahıs; ikametinin önünde elektrikli testere ile odun kestiği sırada elektrikli testere ile bacağında kesi oluştuğunu, konunun kendi dikkatsizliğinden kaynaklandığını, kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş; olay ile ilgili tahkikat başlatılmıştır.

Birimi SAKARYA - PAMUKOVA

OLAY ADİ İş Kazası

Olay Özeti: 26/05/2016 günü meydana gelen İş Kazası olayı ile ilgili olarak Mağdur S.U. fabrikada çalıştığı esnada dikkatsizliği sonucu kayarak düştüğünü kimseden şikayetçi olmadığını beyan etmiş, olay ile ilgili tahkikata başlanmıştır.

Birimi SAKARYA - PAMUKOVA

OLAY ADİ Taksirle Yaralama

Olay Özeti : 26/05/2016 günü saat:01.30 sıralarında Müşteki A.A.'a ait 27 ** *** plakalı park halindeki araca çarparak yaralanan araç sürücüsü F.Ç. hayati tehlike kaydı olmaksızın ileri tetkik ve tedavi amaçlı sevk edildiğinden ifadesi alınamamış, olay ile ilgili tahkikata başlanmıştır.

Birimi SAKARYA - SAPANCA

OLAY ADİ Taksirle Yaralama - Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma (Alkollü Araç Kullanmak,Hasarlı Kazası,Tehlikeli Araç Kullanmak)

Olay Özeti : 25.05.2016 günü saat 23:00 sıralarında meydana gelen Taksirle Yaralama ( Tek Taraflı Maddi Hasarlı Yaralamalı Trafik Kazası) - Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma (Alkollü Araç Kullanmak, Hasarlı Kazası. Tehlikeli Araç Kullanmak) olayı ile ilgili E.Ç. isimli şahsın tedavisi Hastanede devam ettiği için ifadesi alınamamış, olay ile ilgili tahkikata başlanmıştır.

OLAYLAR BÜLTENİ

(26 MAYIS 2016)

ASAYİŞ OLAYLARI :

PAMUKOVA'DA KİŞİLERE AİT MALA ZARAR VERME

Sakarya/Pamukova-Paşalar mahallesinde 26 Mayıs 2016 Perşembe günü saat 12.00 sıralarında; H.M. (1966 d.lu/E) traktör ile H.Ç. (1974 d.lu/K) 'a ait tarlada bulunan incir ağacına zarar verdiği tespit edilmiştir. Jandarma tarafından şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

SAPANCA'DA GÜVENİ KÖTÜYE KULLANMA

Sakarya/Sapanca-Şükriye mahallesinde 26 Mayıs 2016 Perşembe günü saat 14.10 sıralarında; S.T. (1987 d.lu/E) müracaatında; Z.B. (1981 d.lu/K) 'ya birlikte ticaret yapmak amacıyla (9.000 TL.) para verdiğini ve geri alamadığını bildirmiştir. Jandarma tarafından şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

KARASU'DA KASTEN YARALAMA

Sakarya/Karasu-Limandere mahallesinde 26 Mayıs 2016 Perşembe günü saat 16.40 sıralarında; M.D. (1966 d.lu/E) tartıştığı M.E. (1974 d.lu/E) 'ü yumruklamak suretiyle darp etmiştir. Jandarma tarafından şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

GEYVE'DE TEHDİT

Sakarya/Geyve-Karaçam mahallesinde 25 Mayıs 2016 Çarşamba günü saat 19.30 sıralarında; K.T. (1950 d.lu/E) tartıştığı dünürü A.K. (1964 d.lu/K)'ı tehdit ettiği tespit edilmiştir. Jandarma tarafından şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

PAMUKOVA'DA KİŞİYE VEYA HATIRASINA HAKARET

Sakarya/Pamukova-Çilekli mahallesinde 26 Mayıs 2016 Perşembe günü saat 14.00 sıralarında; F.Ö. (1988 d.lu/E) tartıştığı H.Ö. (1976 d.lu/E) 'a hakaret ettiği tespit edilmiştir. Jandarma tarafından şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

KOCAALİ'DE İŞ KAZASI

Sakarya/Kocaali-Küplük mahallesinde 25 Mayıs 2016 Çarşamba günü saat 23.15 sıralarında; Ö.K. (1988 d.lu/E)'nin çalıştığı inşaatta kalıp sökerken başına tahta çarpması sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma tarafından olay ile ilgili olarak tahkikata başlanmıştır.

TARAKLI'DA DİĞER KABAHATLER

Sakarya/Taraklı-Mahdumlar mahallesinde 25 Mayıs 2016 Çarşamba günü saat 21.30 sıralarında; yapılan yol kontrolünde T.B. (1985 d.lu/E)'nin ?Yoklama kaçağı? olarak arandığı tespit edilmiştir. Jandarma tarafından şahsa tebligat yapılarak serbest bırakılmıştır.

SAPANCA'DA DİĞER KABAHATLER

Sakarya/Sapanca-Akçay mahallesinde 25 Mayıs 2016 Çarşamba günü saat 20.45 sıralarında; yapılan yol kontrolünde O.T. (1994 d.lu/E)'nin ?Yoklama kaçağı? olarak arandığı tespit edilmiştir. Jandarma tarafından şahsa tebligat yapılarak serbest bırakılmıştır.

KARASU'DA AVDA VE SPORDA KULLANILAN TÜFEK, NİŞAN TABANCASI VE AV BIÇAKLARI YAPIMI, ALIMI, SATIMI VE BULUNDURULMASINA DAİR KANUNDAKİ KABAHATLER

Sakarya/Karasu-İncilli mahallesinde 26 Mayıs 2016 Çarşamba günü saat 09.30 sıralarında; Ş.S. (1959 d.lu/E) ' ye ait iş yerinde yapılan aramada (1) adet ruhsatsız av tüfeği ve (10) adet av tüfeği fişeği ele geçirilmiştir. Jandarma tarafından şahsa idari yaptırım tutanağı düzenlenmiştir.

GEYVE'DE VETERİNER HİZMETLERİ, BİTKİ SAĞLIĞI, GIDA YEM KANUNUNDAKİ KAB.

Sakarya/Geyve-Safibey mahallesinde 26 Mayıs 2016 Perşembe günü saat 10.00 sıralarında; Önleyici Kolluk Devriyesi esnasında yapılan kontrolde Z.T. (1961 d.lu/E) kamyonu ile taşıdığı (5) adet büyükbaş hayvanın pasaportsuz ve küpesiz olduğu tespit edilmiştir. Jandarma tarafından şahıs hakkında İdari Yaptırım uygulanmıştır.

GEYVE'DE İLKÖĞRETİM VE EĞİTİM KANUNUNDAKİ KABAHATLER

Sakarya/Geyve-Karaçam mahallesinde 26 Mayıs 2016 Perşembe günü saat 15.00 sıralarında; S.B. (1973 d.lu/E)' nin oğlu S.B. (2001 d.lu/E)' u mazeretsiz olarak okula göndermediği tespit edilmiştir. Jandarma tarafından şahıs hakkında idari yaptırım uygulanmak üzere tanzim edilen tutanak Geyve Kaymakamlığına gönderilmiştir.

GEYVE'DE İLKÖĞRETİM VE EĞİTİM KANUNUNDAKİ KABAHATLER

Sakarya/Geyve-Karaçam mahallesinde 26 Mayıs 2016 Perşembe günü saat 15.30 sıralarında; S.B. (1970 d.lu/E)' nin oğlu Ç.B. (1986 d.lu/E)' u mazeretsiz olarak okula göndermediği tespit edilmiştir. Jandarma tarafından şahıs hakkında idari yaptırım uygulanmak üzere tanzim edilen tutanak Geyve Kaymakamlığına gönderilmiştir.

GEYVE'DE İLKÖĞRETİM VE EĞİTİM KANUNUNDAKİ KABAHATLER

Sakarya/Geyve-Nurosmaniye mahallesinde 26 Mayıs 2016 Perşembe günü saat 16.00 sıralarında; T.T. (1976 d.lu/E) 'nin oğlu A.T. (2001 d.lu/E)' u mazeretsiz olarak okula göndermediği tespit edilmiştir. Jandarma tarafından şahıs hakkında idari yaptırım uygulanmak üzere tanzim edilen tutanak Geyve Kaymakamlığına gönderilmiştir.

ERENLER'DE KİMLİK BİLDİRMEME

Sakarya/Erenler-Şeyhköy mahallesinde 26 Mayıs 2016 Perşembe günü saat 13.00 sıralarında; Önleyici Kolluk Devriyesi esnasında yapılan kontrolde A.İ. (1994 d.lu/E) 'nin kimliğini ibraz edemediği tespit edilmiştir. Jandarma tarafından şahıs hakkında İdari Yaptırım uygulanmıştır.

CEZAEVİ OLAYLARI :

FERİZLİ CEZAEVİ İÇERİSİNDE KAVGA

Sakarya/Ferizli L Tipi K.C.İ.K'da 25 Mayıs 2016 Çarşamba günü saat 23.40 sıralarında; tutuklu R.E. (1998 d.lu./E) ile aynı koğuşta tutuklu olarak bulunan M.P. (1999 d.lu./E) arasında çıkan tartışmada karşılıklı olarak birbirlerini darp ettikleri tespit edilmiştir. Jandarma tarafından olay ile ilgili tahkikata başlanmıştır.

KAÇAKÇILIK OLAYLARI :

KARASU'DA KAÇAK EŞYAYI SATMAK, TAŞIMA, SATIN ALMAK VE SAKLAMAK

Sakarya/Karasu-Kurudere mahallesinde 25 Mayıs 2016 Çarşamba günü saat 17.30 sıralarında; yapılan istihbari çalışmalar sonucu Karasu Sulh Ceza Mahkemesinden alınan arama kararına istinaden K.M. (1983 d.lu/E) 'nin işlettiği iş yeri ve eklentilerinde yapılan aramada bandrolsüz (7) adet çeşitli markalara ait kaçak içki ele geçirilmiştir. Jandarma tarafından şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

ARİFİYE'DE 5015 SAYILI PETROL PİYASASI KANUNUNA MUHALEFET

Sakarya/Arifiye-Adliye mahallesinde 26 Mayıs 2016 Perşembe günü saat 11.00 sıralarında; F.U. (1991 d.lu/E) işletmiş olduğu N. P. Nak. A.Ş. ' de yapılan kontrolde otomasyon sistemine izinsiz müdahale edildiği ve kayıt dışı faturasız motorin sattığı tespit edilmiştir. Jandarma tarafından şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

ADAPAZARI'NDA KÜLTÜR VE TABİAT VARLIKLARINI KORUMA KANUNUNA MUHALEFET

Sakarya/Adapazarı-Küçükhataplı mahallesinde 26 Mayıs 2016 Perşembe günü saat 09.30 sıralarında; Yol Emniyet ve Kontrol Devriyesi esnasında yapılan kontrolde İ.T. (1970 d.lu/E) 'nun kullandığı araç içerisinde (2) adet detektör ve tarihi eser niteliğinde (1) adet taş ele geçirilmiş, incelenmek üzere Müze Müdürlüğüne teslim edilmiştir. Jandarma tarafından şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

AKYAZI'DA KULLANMAK İÇİN UYUŞTURUCU VEYA UYARICI MADDE SATIN ALMAK KABUL ETMEK VEYA BULUNDURMAK

Sakarya/Akyazı-Bedilkazancı mahallesinde 26 Mayıs 2016 Perşembe günü saat 20.20 sıralarında; Trafik Kontrolü esnasında yapılan kontrolde A.İ. (1996 d.lu/E) 'nin ehliyetsiz olarak motosiklet kullandığı ve şahsın üst aramasında kilitli poşet içerisinde (3) gram Bonzai maddesi ele geçirilmiştir. Jandarma tarafından şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

TRAFİK OLAYLARI :

HENDEK'TE TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA

Sakarya/Hendek-Yeşilvadi mevkii Tem otoyolu (Polis Bölgesi) 26 Mayıs 2016 Çarşamba günü saat 12.00 sıralarında; M.Ü. (1950 d.lu/E) nin kullanmış olduğu otomobil ile M.D. (1987 d.lu/E) idaresindeki otomobille çarpışması sonucu meydana gelen kazada (2) kişi hafif şekilde yaralanmıştır. Jandarma tarafından olayla ilgili tahkikata başlanmıştır.

27 May 2016 - 16:48 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.793.182 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

01

mmd - Abi adam bisikletten düşmüş onu buraya yazmışsınız insanlarda birşey olmuş gibi okuyor be

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Mayıs 16:48Anket İlerleyen hayatınızda memleketinize (köyünüze) yerleşmek gibi bir planınız var mı?