Ferizli Karadenizspor'dan Başkan Soğuk'a öfke!

Ferizli Karadeniz spor kulübü yönetiminden geçen Pazar günü deplasmana Ala ağaç maçına gitmek için otobüsü son anda vermeyen Ferizli Belediye başkanı Ahmet SOĞUK'a sert tepki gösterildi.

Ferizli Karadeniz spor kulübü başkanı yaptığı açıklamada şunları yazdılar.

'' belediye başkanı pazar günü ala ağaç maçına gitmek için hafta içinden programı belediyeye bildirmiş olmamıza rağmen maça gitmemize 1 saat kala bize otobüs vermeyeceklerini belirtmişlerdir.
Nedeni ise Ferizli spora otobüslerin tahsis edilmiş olmasını bahane göstermişlerdir.
Bu maksatlı ve yanlı davranışlarının sebebini bilmiyoruz ama bildiğimiz tek şey var oda Ahmet SOĞUK un başından beri Ferizli Karadeniz spor kulübüne ayrımcılık ve düşmanlık beslemesinden kaynaklandığını kendiside bu davranışlarıyla kanıtlamış oldu.
Bizler kulüp olarak ne amaca ve ney hizmet ettiğimizi çok iyi biliyor ve bu nedenle Sakarya ve ülke futboluna hizmet etmek için çaba göstermekteyiz. Bu davranışları sergileyenlerin hangi amaca ve kitleye hizmet verdiklerini anlamış değiliz. Maça gitmeye bir saat kala bize otobüs vermeyen belediye başkanı herhalde maça gidemeyeceğimizi hesap etmışki böyle bi karar almış anlaşılan.

HEP AYRIMCILIK GÖRDÜK
Ferizli Karadeniz spor kulübü kurulduğundan beri buna karşı olduklarını belirten ve asla kabullenemediklerini söyleyenler zaten başından beri bu ayrımcılığı ve engellemek için ellerinden geleni yaptılar ve yapmaya da devam ediyorlar.
Şimdiye kadar katıldığımız yaş gruplarında maça gitmek için bile ulaşım vermediler. Verdiklerinde ise yakıtını biz kulüp olarak karşıladık. Genç takımlar için araç istediğimizde açıkça şunu belirttiler biz genç takımlara ulaşım vermiyoruz sizde her kategoriye girmeyin biz belediye olarak sadece A takıma ulaşım veririz dediler ama bunu da en sonunda kendileri vermedi hem de maça gitmeye hazırlanırken.

Geçen yılki 2. Küme şampiyonluğumuz dahil hiçbir konuda destek olmayan ve hiçbir sözünde durmayan Belediye Başkanı sanki Ferizli Belediye başkanı değil de Ferizli sporun başkanı gibi davranıyor.

Tabiî ki onlara destek vermesi bizleri Ferizli Karadeniz Spor Kulübü camiası olarak çak mutlu eder ancak bize bu tür ayrımcılık ve düşmanca tavırların yapılmasına da eyvallah diyecek değiliz. Nasıl o takım Ferizlininse bu takında Ferizlinindir.

Onlar Ferizli de yaşıyorsa bizlerde Ferizli de yaşıyoruz.

Belediyenin otobüsü kimsenin tekelinde değildir. Biz adaletli paylaşım ve davranış bekledik ama yanlış yapmışız demek ki.

Onların adalet ve eşitlik anlayışının bu olduğunu unutmuşuz. Geçen yıldan beri Ferizli Spora gerek pirim gerekse malzeme yardımı yapan belediye Başkanı bize tek kuruş katkı sağlamadığı gibi birde böyle engellemeler yapıyor.

Peki bizde soruyoruz belediye kimin ve kimin imkanları kullanılıyor. Adaletten yoksun davrananlar adaletten söz edemezler.

Adalet herkese lazımdır. Biz siyaestci değiliz sadece geleceğimiz olan gençlere spor yaptırmak ve onları ülkemize daha faydalı sporcular ve insanlar olmaları için elimizden geldiğince imkanlarımız dahilinde yetiştirmeye çalışıyoruz.

Bütün spor kulüplerinin yaptığı gibi bizimde amacımız budur. Gençler hepimizin gençleri bu ilçede yaşıyorlar. Genç takımlara ulaşım vermeyen bir zihniyetle bunları nekadar tartışmak doğrudur bilmiyoruz ama maalesef sonuç bu.

Belediye başkanı sadece bize dediği şu kurmasaydınız bu takımı niye kurdunuz diyor. Bizde diyoruzki sayın başkan siz hiç öbür ilçelerde kaç tane takım olduğunu biliyor musunuz?

Eğer haberiniz yoksa söyleyeyim

Akyazı da 34 tane var diğerlerini saymıyorum. Ama emin olki sayın başkan okadar takımın olduğu bir ilçede bile sizin yaptığınız gibi bir ayrım yapılmadı.

Bu davranışlarınızı kulübümüzün mevcut tüm sporcularına gelin anlatın soruyorlar biz bu ilçenin gençleri değimliyiz.

Biz ilk kez mücadele ettiğimiz kümede şampiyon olduk bu yılda a takım olarak 4 cü bitirdik 5 kategoride mücadele ettik U 14 ve U17 de playofa çıktık şuanda da U 16 da grupta mücadele ediyoruz.

Bizde camia olarak soruyoruz size siz bu kulüp için ne yaptınız. Ne katkı sağladınız çıkın söyleyin. Ama doğru siz zaten bu kulüp kurulduğunda demiştiniz asla Ferizli Karadeniz spor kulübüne destek vermiycem diye. Nedeni ise ismi neden Ferizli Karadeniz olmuş. Ama şunu bilesiniz ki sayın başkan kimse size güvenip yola çıkmadı merak etmeyin siz rahatınıza bakın.

SOYUNMA ODALARI REZİLLİK İÇİNDE
Geçen seneden beri mevcut soyunma odaları nda ne elektrik nede su akıyor. Hani diyorlar ya çağ atladık diye biz hala bunları konuşuyorsak daha bişey atlamadık sadece görevlerimizi atladık sanırım.

İki yıldan beri soyunma odalarını su ve elektrik sorununu bile çözmediler. Spor yapan gençlere su ve elektriği çok gördüler ki her defasında bir sürü bahane üretip hiçbir şey yapmadılar.

Bir sonuç alamadığımız belediyeden sonra sayın kaymakamımıza gittik önce yardımcı olacağını söyledi gereken ve istenilen yazışmaları yaptık ancak daha sonra ne olduysa sayın kaymakamda ilgilenmedi ve 2 yıldır suyu akmayan ve elektriği olmayan soyunma odalarında spor yapmaya ve yaptırmaya çalışıyoruz.Hükümetimizin ve spor bakanımız

Sayın Suat KILIÇ spora verdiği destekleri tüm ülkemiz ve bizler iyi biliyoruz. Ancak bu çalışmaların geleceğe olan en büyük spor eğitimi olduğunu anlayamayan yöneticileri ve idarecileri siz değerli spor kamuoyunun değerlendirmesine bırakıyoruz.

SİNANOĞLU BELEDİYE BAŞKANINA TEŞEKKÜR
Ferizli Karedeniz spor kulübü başkanı Osman ABDİ yaptığı açıklamada hafta sonu otobüsü vermeyen Ferizli belediye başkanı bizi maça mağdur etmeye çalışmıştır. Bunun üzerine sinanoğlu belediye başkanı Hüseyin SEVİNÇ arayarak durumu bildirdik, durumdan haberdar olan sinanoğlu belediye başkanı derhal bize ulaşım sağladılar. Kendilerine verdikleri destekten dolayı tüm spor kamuoyu önünde camiamız adına teşekkür ediyoruz.

13 Nisan 2013 - Spor --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.935.661 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?