Kaçağa 7 bin lira ceza kesildi!

Jandarma Çevre Koruma Timi tarafından Erenler İlçesi Ekinli Köyü civarında kaçak olarak kurulan 13 güme imha edildi ve kaçak avcılık yapanlara toplam 7 bin 228 TL idari para cezası kesildi

Haber Resmi
Haber Resmi
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Orman Ve Su İşleri Bakanlığı 1.Bölge Müdürlüğü Sakarya Şube Müdürlüğü Av Koruma ve Kontrol ekibi Jandarma Çevre Koruma Timitarafından 20.02.2012 tarihinde Erenler İlçesi Ekinli Köyü civarında kurulan 13 (onüç) güme imha edilmiş olup Tüm İlimiz dahilinde kurulan ve kaçak avlanmaya sebebiyet veren gümelerin imhasına devam edilmektedir. Ayrıca son bir hafta içerisinde belgesiz ve kaçak avcılık yapanlara toplam 7228,00 TL idari para cezası uygulanmıştır. Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Osman Demirel açıkalamsında; " 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu' nun 6. maddesi 3. fıkrasında; "Özellikle Merkez Av komisyonunca belirlenenlerin dışında gümeler kurulamaz ve bu gümelerde avlanılamaz" hükmü mevcuttur. 2011-2012 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu kararının 10. maddesi e fıkrasında da; "Sulak alanlarda saz, kamış, diken, ot, çuval ve benzeri şeylerle yapılmış veya toprakta çukur açılarak hazırlanmış üstü açık basit gümeler hariç özel mülkiyetteki araziler de dahil her türlü üstü kapalı korunaklı gümeler yapılamaz veya kurulamaz ve buralarda avlanılamaz" hükmü bulunmaktadır. Müdürlüğümüz ekiplerince yapılan denetimlerde tespit edilen gümeler imha edilmektedir. Avcılarımızın, avcılık etiğiyle bağdaşmayan ve ava tuzak kurulması esasına dayanan güme avcılığı hususunda gerekli hassasiyeti göstererek gerek kendilerinin zor durumda kalmamaları gerekse mevzuata uygun avlanma metotlarına yönelerek daha insancıl ve gerçek avcı gibi davranmaları beklenmektedir. Unutulmamalıdır ki avcılar doğal hayatı korumaları beklenen kitlenin en başta gelen bireyleri olmak durumundadır" dedi.

21 Şubat 2012 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.257.113 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?