Öğretmenler hızlı okuma eğitimi aldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gören Eğitim Merkezi ve Edicom Bilgisayar işbirliğiyle düzenlenen Hızlı Okuyalım Projesi kapsamında, Sakarya'daki öğrencilere hızlı okuma eğitimleri verecek gönüllü öğretmenler için üç gün süren bir eğitmenlik kursu düzenlendi.

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Öğretmenlere hızlı okuma eğitimini veren Aysel Ersoy, öğretmenlerin meslekleri icabı zaten hızlı okuduklarını, ancak bunun hızlı okuma kursu aracılığıyla daha da artacağını ve en önemlisi kurs sonunda eğitmenlik sertifikası alan öğretmenlerin, öğrendiklerini öğrencilerine aktararak okuma ve anlama konusunda daha faydalı olacaklarını söyledi. Özellikle İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı'nın, Sakarya'daki eğitim kalitesinin yükseltilmesi için çok hassas ve ilgili olduğunu söyleyen öğretmenler, böyle bir kursun açılmasına çok sevindiklerini ve eğlenerek öğrendikleri Hızlı Okuma kursundan çok yarar sağladıklarını, yakın zamanda da öğrendiklerini öğrencilere aktaracaklarını belirtti.

Adapazarı Halk Eğitim Merkezi'nde verilen eğitim sırasında kursiyer öğretmenleri ziyaret eden İl Milli Eğitim Şube Müdürü Zafer Levent Soyhan kendisinin de bu kursu aldığını belirterek, "Okumayı gerçekten hızlandıran bu çalışmada asıl amaç, öğrencilerin sınavlarda soruları daha hızlı ve hatasız çözmelerini sağlamak ve böylece Sakarya'yı başarıda bir adım öteye taşımaktır" dedi.

14 Nisan 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?