Özel halk otobüslerine bir yılda 5 Milyon liralık ödeme yapıldı

Büyükşehir Belediyesi'nin, özel halk otobüsü esnaflarına ücretsiz seyahat karşılığı 2017 yılında yaptığı toplam gelir desteği belli oldu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, ücretsiz seyahat karşılığı Özel Halk Otobüsü esnaflarına yapılan ödemelerin devam ettiğini açıkladı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Pistil, "Özel Halk Otobüsü esnafımıza ücretsiz seyahat karşılığı yaptığımız aylık gelir desteği ödemelerine devam ediyoruz. Bu kapsamda 2017 yılının Kasım ve Aralık aylarına ait toplam 944 bin 250 TL esnaflarımıza ödendi. Hayırlı olsun" diye konuştu.

2017'de 5 milyon 220 bin TL

Özel Halk Otobüsü esnafının 2017 yılına ait ödemelerinin tamamlandığını aktaran Fatih Pistil, "2017'nin Kasım ayı için 466 bin 500 TL, Aralık ayı için ise 477 bin 750 TL ödeme gerçekleştirdik. Böylelikle 2017 yılı ödemeleri tamamlanmış oldu. 2017 yılında 5 milyon 220 bin TL ödenek esnaflarımızın hesaplarına yatırıldı. Özel Halk Otobüsü esnaflarına ücretsiz seyahat karşılığı gerçekleştirilen aylık gelir desteklerimiz belirlenen takvim kapsamında ulaştırmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle Kasım ve Aralık aylarına ait desteklerin esnaflarımıza hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

20 Şubat 2018 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.979.823 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

08

Ahali - Para otobüs başına değil de basılan her kart başına göre hesaplansa inanın soförler kendileri arar serbest kartlı yolcuyu. Her otobuste koca koca kart makineleri var her basılan serbest kartın kaydı tutulsun ay sonu yada yıl sonu belediye ona göre ödeme yapsın. Böylece alan da veren de memnun olur.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 13:27
07

Dur yolcu - İlçelerdeki kart uygulaması, yardımlar ,şehir içinde ayakta gitmek yasak iken ilçelerde kadınlı erkekli tıklım tıklım yolculuklar, gençlerin vurdumduymazlığı, mesai giriş ve çıkış saatlerinin tüm ilçelerde yeniden gözden geçirilmesi, ilçelerdeki km ye göre ücretler... hepsi SBŞB tarafından detaylı olarak incelenmeli, halk ne diyor, şoförler ne diyor. Belediye otobüsleri öncelik kamu yararı araçlar olup bu yönde hizmetler yapmalılar. Bütün ilçelere büyükşehirin otobüsleri gidiyor mu?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 13:27
06

bidost - Hem yaşlıları araçlara almıyorlar hemde devletten parasını alıyorlar. bu paralar araç sahiplerine verileceğine yaşlıların kartlarına her ay düzenki şekilde kontür biçiminde yükleksin

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 13:27
05

SakaryaGerçek - kardeşim kimse bu insanlar başvurur ardından güne bir gidiş bir dönüş adapazarına ne kadar 8 tl ayda 240 tl hafta sonlarını düş ortalama 200 tl . bu parayı yüklersin vatandaşın kartına kimse kimseyi tanımaz kimse kimseyi aşağılamaz bu kadar basit orada serbest geçiş dedikçe insanlarda ve şöförde doğal olarak bi ön yargı oluşuyor.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 13:27
04

54 İMPARATORLUĞU - Pistil ne iş yapar acaba.Araçlar araç mı.Herkese bedava olmalı bu tahta oturaklı tekerlekli araçlar. Birde olay ne kadar karıştırılmış.Devlet ney kardeşim.Benden 10 taraftan vergi alıyor. Koy kendi araçlarını kendi şöförlerini bak herkes kendi ekmeğinde.Maaşı belli adamın emekliye laf mı edecek.Kim binerse binsin.Onun mesai işler.Hee o araçlara paramı nerden.1 yılda 5 küsür milyonla zaten 1 ilçeye araç alırdın.Pamukova araçları değişsin son uyarıda bu,yoksa pistil sıkıntıdasın.Birilerinin canı yanacak.Millet köpürüyor...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 13:27
03

sakaryalı - iyi güzelde halk otobüsleri devlet bize paraödemiyor diye 65 yaş üstsne etmedikleri hakaret kalmıyor kim yalan söylüyor bilemedim

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 13:27
02

Sapancalı - Sapancalı dolmuşcular doyar mı doymaz,Halen kaba tavırlar halen 1 tl ücret almalar. Büyükşehir neden hiçbirini görmezden geliyor onca şikayete ragmen

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 13:27
01

Serdivan - Araçlara para veriliyor ama neden kişileri hor görüyorlar ayrıca cûzi miktarda para istiyorlar bazan kişileri tanıdıkları için durmadan geçip gidiyor Belediye başkanlarınca sivil ekiplerce bunlar kontrol edilmesi gerekir kontrol gereğince edilmiyor. Hepimiz Birgün bu yaşlara geleceğiz lütfen saygılı olalım. Yardımcı olan şoför esnafına teşekkürler.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 13:27


Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?