Mezarlığın yanını meyhaneye çevirdiler!

Medyabar.com şikayet hattına gelen bir mesajda vatandaş, Tekeler Mahallesi'nde bulunan Emirsultan Mezarlığı'nın yan tarafındaki ormanlık alanda yüksek sesle müzik dinleyip alkol alan vatandaşların olduğunu iddia etti.

MEDYABAR.COM-: Medyabar.com WhatsApp İhbar Hattına (0533 615 0224) gelen şikayet mesajı yollayan bir vatandaş Tekeler Mahallesi'nde bulunan Emirsultan Mezarlığı'nın yan tarafında bulunan boş ormanlık alanda alkol içildiğini iddia etti.

Aynı zamanda mezarlık yanında argo konuşulup sesli bir şekilde müzik dinlediklerini de ifade eden vatandaş yetkililere seslendi.

Gelen şikayet mesajında, "2018 yılının başlarında Sakarya Büyükşehir Belediyesi Emir Sultan mezarlığına biriciğimizi defnettik. O tarihten beri mezarlık dibindeki ormanlık alanda gerçekleşen iç acıtan, yüreğimizi dağlayan bazı şeylere şahit olduk. Sakarya gibi heryeri dağ bayır olan biryerde başka hiçbiryer yokmuş gibi mezarlığı içkiciler mesken etmiş, kendilerine ortam yapmışlar. Bunlar bizim ziyaret saatlerimizde gördüklerimiz bizler orda değilken!Düşünmesi zor ve acı. Sakarya büyükşehir belediyesine defalarca bu konuda mail attım, aradım, dilekçe yazdım, görüşmeyi talep ettim. Çözüm olarak içkicilerin yolunu kesmek için hendek açıldı. Ama bu sefer bu insanlar arabalarını mezarlık yoluna park edip yine ısrarla orda içmeye devam ettiler ve yakın zamanda da hendeği kapatıp artık arabalarıyla geçip alemvari yaşamlarına devam ettiler. Yeniden orda yakını olanlar tarafından hendek açıldı bu sefer az aşağıda içip, müzik dinleyip, birbirleriyle küfürlü ve bağıra bağıra konuşarak orada Kuran okuyan ve sevdiklerini ziyarete gelen zaten yüreği yanan insanların huzurunu kaçırmaya devam ediyorlar. Sakarya Büyükşehir Belediyesi yada hangi kurum çözüm bulacaksa bulsun. Tabelalar kullanılabilir, çitlerle duvarlarla çevrilebilir, trafik polisleri içkili araba kullandıkları için cezalar yazabilir veya bekçiler, kolluk kuvvetleri şikayet gelmeden değişken saatlerde devriye gezebilir. Yeniden bahar geliyor ve hava sıcak olunca orasının mezarlık olduğunu unutan insanlar bizi kahrediyor. İçimiz huzurla ayrılalım sevdiklerimizin yanından artık lütfen. " ifadeleri yer aldı.

18 Şubat 2019 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.979.823 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

14

tonyalı - Sadece mezarlıklar değil türbelerin çevresi de meyhaneye dönmüş durumda. Sevgili buluşma yeri ve alkol alma yerleri oldu buralar. Ülkede zina serbest. Duran araçta alkol alma serbest. Polis insanlara aile eğitimi verecek değil. Bu şehirde bu konuları bilmeyenden daha kör kimse yoktur.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Şubat 14:47
13

Yiğido - -Yorumların bazılarına şaştım kaldım. Ya düzgün okumuyorlar yada yedikleri haltın farkında değiller yada her ikisi. İnsan yaptığı yanlışa yanlış diyebilmeli. İçme denilmiyor bazı makamlarda hassasiyet göster deniyor. İyi okuyun.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Şubat 14:47
12

davut5454 - diriye saygınız yok bari ölüye saygınız olsun içen kendine ama mezarlık dibinde alemmi olur yoldan gecerken teyibi kapatıyrum

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Şubat 14:47
11

Bir insan - Herkesin duyarlı ve insaflı olması gereken bir konuya değinmişsin medyabar, teşekkürler. Inşallah bir işe yarar da birşeyler yapılır.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Şubat 14:47
10

Mehmet A. - Medyabar! İhbar edenin numarasını neden yayımlıyorsunuz? dikkat ettim tüm ihbarlarda bunu yapıyorsunuz. Kişileri zan altında bırakmış oluyorsunuz. Ben ihbar edecek olsam da etmem mesela?

EDİTÖRÜN NOTU:

Değerli yorumcu; bu haberde ve daha önceki şikayet haberlerinde yayımlanan numara Medyabar'ın Whatsapp İhbar Hattı numarasıdır.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Şubat 14:47
09

Hasan - Göl kenarına gelme nehire hiç gelme dağ başına gitme zaten restorantlar pahalı nereye gitsin içmek isteyen...

Ayrıca dediğiniz yerler arası 2 3 kilometre neyi şikayet ediyorsunuz..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Şubat 14:47
08

naci erken - orda içme burda içme oraya gitme buraya gelme ne yapsın bu millet içmek istiyorsa..

aralarında bilmem kaç km var ..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Şubat 14:47
07

Ali - Bizde şikayet ediyoruz. Ne o içkiciler ders alıyor yaptıklarından, nede yetkililer yeterli ve gerekli şekilde ilgileniyorlar .

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Şubat 14:47
06

Muhammet - Bu nedir ya ? Her şey oy mu arkadaş madem görmüyorsunuz şikayetleri niye dikkate almıyorsunuz?? Yazık yazık

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Şubat 14:47
05

hayati kat - Mis gibi yeşil olan ovanın yanında tek bir ağaç yazın tarlada çalışırken öğlen yemeklerini yer dinlenirdik uyurduk arkadaş bu alemciler mesken eğlediler gidersin akşamdan bütün pisliklerini bırakırlar etrafı pisler erkenden çocuk yollarsın temizlersin aynı hep aynı hep aynı pislikle baş edemez olduk bende vazgeçtim onlarda vazgeçirdim nasılmı 1 traktör tavuk gübresini etrafına bir yaydım süper ne onlara yar ettin ne kendime

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Şubat 14:47
04

Sakaryalı - Bu o kadar üzücü ki, biz bu kadar yitirmiş olamayız değerlerimizi. İlgililer birşeyler yapmalı.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Şubat 14:47
03

Adalı - Yetkililerin acil olarak bu soruna el atmaları gerekiyor. Aday olan belediye başkanları bu haberleri okumuyor mu? En son ziyaret ettiğimizde emirsultan 2 mezarlığının içerisi başıboş köpekler ile doluydu. Hiç görmüyor mu yetkililer bu durumları ?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Şubat 14:47
02

Vatandaş - Yeter artık devamlı gelen orayı mekan etmiş insanlar var bizlerde şikayetçi oluyoruz. Polis geliyor bir turluyor bir kaç araba gidiyor. Utanmazlar yine orada. Şikayet ediyorsun belediye mezarılıklar müdürlüğüne atıyor topu mezarlıklar müdürlüğü belediyeye onlar valiliğe atıyor herkes başından savuyor. Ne yapacağız arkadaş ne içerse içsin her yer göl her yer dere orman bula bula mezarılığın dibini mi buldular.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Şubat 14:47
01

yazık - İnsanlarda utanma filan kalmadı artık. Ne ölüye ne diriye. Hafta sonu Sakaryaspor maçına çocuğumla gittim. Stadın karşısındaki yol boyunca masa kurup yüksek sesle müzik açık alkol alınıyordu. Polislerde öyle bakıp geçiyorlar. Müdahale yok. Kesinlikle etik olmayan bir durum. Her geçen gün daha da ahlaksızlaşan bir topluma dönüyoruz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Şubat 14:47


Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?