Bursa'da Kadın Çalıştay'ına katıldılar!

Sakarya Kent Konseyi Kadın Meclisi Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen çalıştaya katıldı.

Uçan Süpürge Derneği'nin Hollanda Büyükelçiliği Matra Fonu desteği, Yasama Derneği'nin işbirliği ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanlığı'nın katkılarıyla gerçekleştirdiği Demokraside Kadın İzleri projesinin atölye çalışmasına Bursa, Nilüfer, Balıkesir ve Sakarya KentKonseyi Kadın Meclisleri ve bazı kadın dernekleri katıldı.

"Demokraside Kadın İzleri Projesi" kapsamında katılan sivil toplum temsilcilerinin katılımı ile yerel sorunların parlamentoya taşınmasına ilişkin atölye çalışması gerçekleştirildi.

Etkin bir katılımın sağlandığı çalıştay boyunca, TBMM / STK'ların TBMM ile ilişkileri: Olanaklar, Yollar ve Fırsatlar,Türkiye'de Kadın Hareketi, Türkiye'de Kadın Hakları ve Yasal Düzenlemeler, Yerel/Bölgesel Öncelikleri ve İhtiyaçları Belirlemek,TBMM'ye yönelik Çalışma Yöntemleri konuları ele alındı.
İki günlük çalışma toplantısında katılımcı STK'lara ve kent konseylerine YASADER Yönetim Kurulu üyesi Beyhan HAMURCU tarafından yasama süreci ve parlamentonun denetim işlemini hangi yollarla gerçekleştirdiği ve sivil toplumun bu sürece katılımı ilgili yasama eğitimi verilmiş ayrıca katılımcıların süreçle ilgili soruları yanıtlanmıştır.
Çalışma toplantısında katılımcılara yöneltilen "Parlamentoya hangi kadın sorununu öncelikli olarak iletirdiniz? Neden?" sorusuna "Şiddet, Eğitim, İstihdam ve Politika" öne çıkan başlıklar olmuştur. Toplantı sonrası katılımcılara sertifikaları verilmiştir.

21 Aralık 2011 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.157.640 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?