SEDAŞ'ta son viraja gelindi

SEDAŞ ile TES-İŞ, başkanlar düzeyinde karşılıklı olarak toplu sözleşme görüşmelerine ait süreci değerlendirirken olumlu mesajlar verdiler

Türk-İş Genel Başkanı ve aynı zamanda Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (TES-İŞ) Genel Başkanı Mustafa Kumlu, genel mali sekreter Sedat Çokol ve TES-İŞ Sakarya Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu ve yönetim kurulu üyeleri, SEDAŞ İcra Başkanı Bekir Sami Güven ile bir araya gelerek toplu sözleşme görüşmelerinde alınan mesafeyi değerlendirdi.


ETKİN İLETİŞİM
Toplu sözleşme süreci hakkında bilgi veren Bekir Sami Güven açıklamasında şunları söyledi: "Karşılıklı iyi niyet çerçevesi içinde etkin bir iletişim sağlandı ve görüşmelerde görev alan SEDAŞ ve TES-İŞ heyet temsilcileri iyi bir performans gösterdi. Oturumlarda görüşmelerin, medeni, sağlıklı ve etkin bir iletişim sürecinde yürütülmesi her iki taraf içinde mutluluk duyulacak bir durum.
İYİ NİYET VAR
Görüşmelerin çalışanların özlük haklarının korunması ve geliştirilmesi yönünde ilerlediğini ve yapılan görüşmelerde idari maddelerin çoğunda iyi niyet çerçevesinde anlaşma sağlandığını, çoğu parasal olmak üzere yaklaşık son birkaç maddedeki görüşmelerin de tamamlanmak üzere olduğunu biliyoruz. Sözleşmenin bitiminde çalışanları memnun edecek bir sonuç alınmasına çalışılıyor."
SONA GELİNİYOR
TES-İŞ Genel Başkanı Mustafa Kumlu ise "Üyelerin haklarını en iyi şekilde korumak için tüm çabayı sarf ediyoruz. 1 Mart`ta başlayan süreçte sona geliniyor. Yapılacak anlaşmada sosyal hakların korunması, düşük ücretlerin iyileştirilmesi için önemli bir çalışma yapılıyor. Çalışma şartlarıyla ilgili kazanılmış haklardan taviz verilmeden çalışanları memnun edecek bir sonuç almaya çalışıyoruz" dedi.
950 TAREŞON İŞÇİ
Hatırlanacağı üzere 550 işçiyi ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri sendikanın taslak olarak sunduğu 141 madde üzerinden yürütülüyor. İşçi ücretleri arasındaki farkların ortadan kaldırılmasını talep eden TES–İŞ`in ücretlerde ve sosyal haklarda yüzde 20 oranında zam istediği biliniyor. Diğer yandan TES-İŞ, taşeron olarak çalışan 950 işçinin kadrolu olmasını çok önemsiyor ve bu yönde çalışmalarını sürdürüyor.

17 Nisan 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?