Alemdar; '50 yıldır çözülmeyen sorunları çözdük'

AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, Kuruçeşme'deki kahve toplantısında yeni Büyükşehir yasası ile birlikte tüm köylerin mahalle statüsüne kavuşacağını ve merkezde olan yatırımların aynısının yeni mahallelerde de yapılacağını söyledi.

Haber Resmi
Haber Resmi
+4
Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, "Kuruçeşmemiz artık köy değil. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinden sonra hükümetimizin çıkarttığı büyük şehir yasa tasarısıyla mahalle olacak. Arabacıalanı neyse, İstiklal neyse artık Kuruçeşme de aynı şekilde hizmetlerle donatılacak. İnşallah Yusuf başkanımız tekrar seçildiğinde bu çalışmalara beraber şahit olacağız" dedi.

AK Parti olarak her zaman milletin derdi ile dertlendiklerini ve bunlara çözüm ürettiklerini belirten Çelik, "Bölgemizin yolunu biz dert edindik. Daha önce traktörün bile zor geçtiği yolda Özel İdaremizin yanı sıra belediyemizin de çalışmaları ile yolu düzenledik. Yine burada 40 milyarlık yatırımla kurduğumuz anaokulumuzu hizmete açtık. İşte bizim farkımız, bizim derdimiz bu. Bizim derdimiz milletimize hizmet etmek" diye konuştu.

Osman Çelik konuşmasının sonunda belediye meclis üyelerini de tanıtarak, güçlü bir kadro ile Serdivan'a hizmet etmek için tüm vatandaşların kendi içlerinden, kendi evlatları olan meclis üyelerine sahip çıkmalarını ve destek vermelerini istedi.

Siyasi Üslubumuzda Hiçbir Zaman Dedikodu Olmadı

AK Parti Serdivan Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar da, söyleyecek sözü ve projesi olmayan, milletin gönlüne giremeyen insanların sadece dedikodu yaptıklarını ifade ederek, "Bizim siyasi üslubumuzda bu anlayış olmadı, olmayacak da. Bizim derdimiz hizmet etmek. Bizim derdimiz Serdivanımız'da hemşehrilerimizin yaşam kalitesini daha da yukarılara taşımak. Daha güzel, daha yeşil ve daha sosyal bir Serdivan kurmak" dedi.

Yolun Açık Serdivan

2009 yılındaki seçimlerde 'Yolun Açık Serdivan' dediklerini ve 5 yılda Serdivan'ı her anlamda tercih edilen bir ilçe konumuna getirdiklerini belirten Alemdar, aynı hizmet anlayışıyla çalışmaya devam edeceklerini söyledi.
Bölgeye yapılan en önemli yatırımların başında Kazımpaşa Yolu'nun geldiğini ifade eden Alemdar, 50 yıldır çözülemeyen sorunun yine vatandaşların desteği ile, onların rızası alınarak gerçekleştirildiğini, bunun da Serdivan'ın birliğini, Serdivanlı vatandaşların kendisine hizmet edenin nasıl yanında durduğunun en güzel göstergesi olduğunu söyledi.

Hiç bir Gün Slogan Siyaseti Yapmadık

Yusuf Alemdar, vatandaşlara tutamayacakları bir sözü hiçbir zaman vermediklerini belirterek, "Biz hiç bir gün slogan peşinde koşmadık. Hiç bir gün başaramayacağımız sözü vermedik. Kandırmak için, gönül almak için gökteki yıldızları vaat etmedik. Biz dedik ki bütçemiz belli, imkanlarımız belli, potansiyelimiz belli, bizim yapabileceklerimiz belli. Bu çalışmaları hep beraber el ele verirsek, gönül gönüle verirsek yaparız. Ve Allah razı olsun ki sizler bize inandınız, güvendiniz. Biz de verdiğimiz tüm sözleri sizin desteğinizle, dualarınızla, güveninizle gerçekleştirdik" diye konuştu.

Kazımpaşa Yolu İzmit'e Kadar Düzenlenecek

Yeni dönemde Kazımpaşa yolunun İzmit sınırına kadar olan kısmının da yine vatandaşlarla görüşülerek ve birlikte karar vererek genişletileceğini belirten Alemdar, yol çalışmalarının tamamlanması ile birlikte de doğalgaz ve altyapı çalışmaların hızla tamamlanacağını söyledi.

Kervansaray-Hobi Bahçeleri Ve Yeni Pazar Alanları

Yeni dönem projelerinden de bahseden Yusuf Alemdar, "Yeni dönemde eski şehir dokumuzun önemli bir parçası olan mahalle meydanlarını tekrar inşa ediyoruz. Çeşmesi, sosyal tesisleri ve çınar ağaçları ile bütünleşen yeni mahalle merkezleri kurup, tarihi kentsel kimliklerimizi yeniden canlandıracağız. Bu tarihsel buluşmayı Kervansaray Projemizle bütünleyeceğiz. Bildiğiniz gibi tarihimizde önemli bir yeri olan kervansaraylar en önemli ticaret ve konaklama alanlarıydı. Bu geleneği yaşatmak için Kervansaray Projemizi planladık. Serdivanımızda tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan hemşehrilerimizin ürünlerini kolaylıkla sergileyip, ticari faaliyetlerde bulunmalarını sağlayacak bir imkan oluşturacağız. 960 m2 kapalı alanı olmak üzere 6 dönümlük arazide geleneksel mimaride inşa edeceğimiz kervansarayda 24 adet dükkan, avlu ve mesire alanları yer alacak" dedi.

Hobi Bahçeleri Projesi hakkında da bilgi veren Alemdar, "Geçmişte Osmanlı sarayına gönderdiği meyveleri ile ünlü Serdivan'ı meyve bahçeleri ile tekrar buluşturuyoruz. Oluşturulacak özel hobi meyve bahçeleri 300 m2'lik parseller halinde talep eden vatandaşlarımıza tahsis edilecek. Bu alanlarda Serdivanlı hemşehrilerimiz meyvelerini kendileri yetiştirecekler" diye konuştu.
Ayrıca imar planlarında pazar alanı olarak gösterilen yerlerde yeni Pazar alanlarının kurulacağını belirten Alemdar, "Bu alanlarda halkımızın daha sağlıklı ve düzenli hizmet almasını temin edeceğiz" dedi.
Alınan Her Ödül, Kazanılan Her Başarı Serdivanlı Hemşehrilerimizindir
Yusuf Alemdar, kazanılan her başarının, alınan her ödülün ve yapılan her yatırımın arkasında Serdivanlı vatandaşların güveni olduğunu ifade ederek, aynı güvenle, destekleSerdivan'ahizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.

27 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.421.377 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?