Suriye'deki acılar 'Haykırış' belgeselinde...

Sakarya İlim ve Hikmet Vakfı ile Sakarya Özgür-Der Şubesinin birlikte düzenledikleri 'Haykırış' belgeseli gösterimi Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezinde gerçekleştirildi

Ahmet Eker'in Kur'an-ı Kerim tilaveti ve mealin okumasıyla başlayan programda Özgür-Der Sakarya Şube Başkanı Baki Kızıltepe yaptığı selamlama konuşmasında;

"Bizler vahyi doğruları hayatımızın temel düsturu haline getirme çabası içinde olan Müslümanlar olarak Allah'ım senden başka kimsemiz yok diye haykıran Suriyeli kardeşlerimizi ne Baas diktatörlüğünün olmayan insafına, ne de emperyalist güçlerin keyfine terk edemeyiz. Biz Müslümanlar Rabbimiz, bu zalim güruha karşı bize katından bir yardımcı gönder" diye yalvaran mazlum kardeşlerimize sahip çıkmak için elimizden geleni ortaya koymakla mükellefiz. Direnişin başladığı ilk günden bu güne kadar Sakarya halkı, samimiyetsiz ve tutarsız yaklaşımlarla Suriye halkının onurlu direnişini gölgeleme ve kirletme girişimlerine itibar etmemiş, Suriye halkıyla dayanışma çağrısını karşılıksız bırakmamıştır. Bu minvalde yapılan konferanslar, paneller, seminerler ve basın açıklamaları ve yardım kampanyaları bu gün olduğu gibi teveccüh görmüş ve Sakarya'dan Suriye ye 43 tır gıda yardımı ulaştırılmış. Bu gün düzenlemiş bu olduğumuz bu program sonucunda da elde ettiğimiz gelir ile bir tır un hedefimize %80 yaklaşmış bulunmaktayız inşallah kısa zaman içinde bir tır daha unun Sakarya'dan Suriyeli kardeşlerimize ulaştırılmak üzere yola çıktığını duyacaksınız. Bu hayırlı işe vesile olan ve bu gün aramızda olan HAYKIRIŞ belgeseli yönetmeni Tülay Gökçimen ve Suriyeli mülteci İman Bedire, ilim ve hikmet vakfın'na, maddi ve manevi destek veren burada olan veya olamayan ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun" dedi.

Konuşmaların ardından 1982 Hama Katliamında Suriye'den ayrılmak zorunda kalan ve Türkiye'de muhacir olarak yaşayan İman Bedir ve sonrasında Haykırış Belgeseli Yönetmeni Tülay Gökçimen de izleyicileri selamladılar. Haykırış Belgeseli'nin gösterimin ardından program sona erdi.

23 Mart 2014 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.030.668 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?