Akyazı İHL ile SAÜ arasında işbirliği

Akyazı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Sakarya Üniversitesi arasında eğitimde işbirliği protokolü imzalandı.

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

MEDYABAR.COM-: İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı'nın katkılarıyla Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan'ın katılımıyla Sakarya Üniversitesi ve Akyazı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin ortaklaşa hazırlamış oldukları protokole imzalar atıldı.

Akyazı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi okul idaresi eğitimde ortaya çıkan sorunların çözümü ile her alanda gelişmenin sağlanmasında yerel aktörlerden özellikle üniversiteler giderek artan oranlarda aktif roller üstlenmeye başladığı bu amaçla, eğitim alanında hizmet veren ortaöğretim kurumları ile yükseköğretim kurumlarının iş birliği yapması, her düzeyde ortaya çıkan eğitim sorunlarının paylaşılması ile birbirinin devamı durumundaki bu eğitim kademeleri arasında, karşılıklı iş birliği anlayışının gelişmesine imkân sağlayacağından; protokol, okulumuzdaki eğitimin niteliğini arttırıcı önemli bir stratejik girişim olarak düşünülebileceğini bunun yanında, üniversitelerin eğitimde kapsamlı ve sistematik bir inisiyatif üstlenmeye başlaması beklentileri aşan faydalı sonuçlara yol açabileceğini ,bu perspektifle, Akyazı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Sakarya Üniversitesi arasındaki protokol eğitimin niteliğini arttırmak, eğitim hizmetlerini geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla, çalışmaların planlı ve koordineli bir şekilde yürütülmesi amaçlamakta olduğu tarafların iş birliği, eğitimin niteliği ile ilgili öncelikli olarak belirlenmiş alanlar başta olmak üzere, taraflarca uygun görülen tüm alanlarda, planlı çalışmalar yürüterek, özellikle öğrencilerin kendini gerçekleştirmesi ve değer hanelerini yükseltecek olan tüm eğitim hizmetlerinin niteliğini arttırıcı mahiyette olacağı Sakarya Üniversitesi'nin yetişmiş beyin gücü, fiziki mekân ve tesisleri ile bilim araştırma kapasitesi ve öğretim üyelerinin katkıları, eğitimin niteliğinin arttırılmasına yönelik yapılacak eğitim, araştırma, mesleki gelişim, yayın, sosyal, kültürel ve faaliyetler düzenlenmesine katkı sağlayacağı ve bu bağlamda yapılan protokolün öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz için hayırlı olması dileğinde bulundular.

Alaattin Onur-Akyazı

07 Şubat 2019 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.741.193 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?