Keleş; "Hizmetlerimiz bilgi ve teknoloji odaklı"

SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı personelleriyle bir araya geldi

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı personeli Ormanpark'ta bir araya geldi.

Daire başkanlığının çalışmalarının, projelerinin ve hedeflerinin değerlendirildiği toplantıya Genel Müdür Dr. Rüstem Keleş, Genel Müdür Yardımcıları Sebahattin Belik ve Sezar Ercan, daire başkanları, şube müdürleri ve Bilgi İşlem Dairesi personelleri katıldı.

SASKİ'nin teknoloji ve inovasyonu sürekli takip ederek kendisini geliştirdiğini vurgulayan Dr. Rüstem Keleş, bu anlamda kendilerine ciddi hedefler belirlediklerini ve bunlara ulaşmak için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Toplantıda ilgili şube müdürleri tarafından faaliyetler, üzerinde çalışılan ve hayata geçirilmesi düşünülen projelerle ilgili sunumlar da yapıldı.

Çağın bilgisi kullanılmalı

Gelişmiş ve başarılı olduğunu iddia eden bir kurumun en önemli kriterlerinden birisinin bilgi teknolojilerini kullanma kabiliyeti olduğunu belirten Dr. Rüstem Keleş, "İçinde bulunduğumuz çağda tüm kurum ve organizasyonlar çok yüksek sayılarda veri üretiyorlar. Bu verilerin hızlı bir şekilde anlamlı hale getirilmesi, anlamlı sonuçlar üretilmesi ve karara dönüştürülmesi tamamen bilgi teknolojilerinin kullanımıyla ilgili bir şey. Türkiye'de ve dünyada çok başarılı şahsiyetlerin hayatlarına göz attığımızda çok iyi eğitim aldıklarını, en az bir yabancı dili çok iyi öğrendiklerini ve başında bulundukları kurum ya da organizasyonları teknoloji odaklı olarak zamanında dönüştürdüklerini görüyorsunuz. Teknolojiye zamanında ayak uyduramama, bilgiyi kullanamama kesinlikle rekabeti kaybetme anlamına geliyor. Hangi alanda olursa olsun öne çıkmak, rekabet etmek, nitelikli hizmet vermek istiyorsanız kesinlikle içinde yaşadığınız çağın bilgisini etkin bir şekilde kullanmak durumundasınız" diye konuştu.

Hedef: Endüstri 4.0

SASKİ olarak Endüstri 4.0 hedefini belirlediklerinin altını çizen Dr. Rüstem Keleş, "Bu hedefimiz devam ediyor. Bir hizmeti bilgi ve teknoloji odaklı olarak verebiliyorsak bunu kesinlikle bilgi ve teknoloji odaklı olarak yapmalıyız. Bizim de bir su idaresi olarak kullandığımız ekipmanlar, cihazlar, teknoloji, içmesuyu ve atıksu arıtma tesislerimiz, terfi merkezlerimiz, kullandığımız sistemler, vatandaşa verdiğimiz hizmetler kesinlikle bilgi ve teknoloji odaklı yapılanmalı. Kapasitemizi böyle geliştirmeliyiz. SASKİ olarak bu konuda iddialıyız. Neler yapabiliriz? Endüstri 4.0 uygulamalarımızı nasıl geliştirebiliriz? soruları hep aklımızda olmalı" ifadelerini kullandı.

09 Şubat 2018 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.741.193 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?