BASK Genel Başkanı Akyazı ziyaretinde

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikası Konfederasyonu (BASK) Genel Başkanı Resul Akay, BASK İl Başkanı Akyazı İnönü İlkokulu Sınıf öğretmeni Hami İskender'i okulunda ziyaret ederek, sendikayı kamu çalışanı öğretmenlere tanıttı.

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikası Konfederasyonu (BASK) Genel Başkanı Resul Akay, BASKİl Başkanı Akyazı İnönü İlkokulu Sınıf öğretmeni Hami İskender'i okulunda ziyaret ederek, sendikayı kamu çalışanı öğretmenlere tanıttı.

BASK Genel Başkanı Resul Akay, beraberinde Bağımsız BüroSen Genel Sekreteri Necdet Aktaş ile birlikte BASK Sakarya İl Başkanı Hami İskender'i okulunda ziyaret ederek, okul öğretmenlerine sendika hakkında bilgiler verdi.

BASK Sakarya İl Başkanı, Akyazı İnönü İlkokulu sınıf öğretmeni Hami İskender'in kendisini Ankara'da ziyaret etmesinin ardından iadeyi ziyaret amacıyla Akyazı'ya gelen BASK Genel Başkanı Akay, öğretmenlerin haklarını savunmak için bu sendikayı kurduklarını belirterek, okul öğretmenlerine sendikayı tanıttı. Konuşmasında; "Biz sendikamızı kurarken, tamamen sizlerin haklarını gözeterek, hiçbir siyasi oluşumun ve ideolojinin içinde olmadan hizmet etmek için yola çıktık. Ben RTUK'te genel müdürlük yaptım. O zamanlar maaş olanakları çok iyiydi. Ben şuanda kirada oturuyorum. O imkanlarla çok rahat ev sahibi olabilirdim, ancak kendimi bu hizmete adadım. İmkanlarımızı bu yolda kullandık. Haklarınızı savunmak için Yalova'dan Ankara'ya yaya olarak gittim. Bunun sonucunda 5 ay tedavi oldum. Bugün sorunlarımızı çözmenin tek yolu örgütlenmek. Bu örgütlenmeyi de siyasi irademiz, sosyolojik irademiz ya da inanç irademiz dışında haklarımızı gözeterek yaparsak, o zaman başarılı olabiliriz? diyerek sendika hakkında öğretmenlere bilgiler verdi.

06 Nisan 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.421.377 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?