İncelemelerde bulundu!!

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bir dizi incelemelerde bulunmak üzere ilimize geldi.

AK Parti Sakarya İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Akdağ,teşkilat mensuplari ile birçok partili ilce baskani ve belediye baskanlari tarafından karşılandı.
İl Başkanlığı ziyaretinde konuşan Bakan Recep Akdağ, Sakarya ili ile ilgili yapılan hizmetler konusunda bilgi verdi. Sağlık konusunda 2002 yılından bu yana önemli çalışmalar yapıp, sağlık alanını önemli bir hizmet alanına çevirdiklerinden söz eden Akdağ konuşmasında, "Bugün Sakarya'da birtakım değerlendirmeler yaptık, buradan çıkınca da bazı ziyaretlerimiz olacak. Bugün Sakarya'mızda, Türkiye'mizde de olduğu gibi büyük hizmetlere imza atmış bulunuyoruz. Sağlık sektörünü, önemli bir hizmet alanı haline getirmeyi başardık." dedi.
Sosyal Devlet anlayışı ile hareket ediyoruz
Bakan Recep Akdağ, sosyal devlet olmanın gereklerini yerine getirmek için çalıştıklarından bahsederek, "İktidara geldiğimiz 2002 yılını hatırlayalım. Vatandaşımız Türkiye genelinde olduğu gibi, Sakarya'da da çok zahmet çekiyordu. Bu zahmete ilave olarak yeni deprem geçirmiş olması hizmeti daha da zayıflatmış durumda idi. Altyapı yetersizliği de önemli bir etkendi. Hizmet aksamaları had safhaya ulaşmıştı. Çok şükür olsun ki bu sorunları çözdük.Şimdi bizi eleştirecek nokta bulamadıklarında Tam Gün Yasasından dem vurmaya çalışıyorlar. Bir kere Tam Gün Yasası'nın ne olduğunu iyi anlamak gerek. Biz bununla muayenehane çilesini ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Bunun için hastaneler yapıyor, alt yapısını, ekipmanını tamamlıyoruz. Vatandaş hem vergisini verecek hem de hastanelerden yararlanmak yerine, muayenehanelere yönelmek durumunda kalacak. Sosyal devlet anlayışı bu değildir. Vatandaşım vergisini ödüyorsa, devletin imkanlarından da faydalanabilmelidir. Sosyal devlet anlayışı budur.Üniversitedeki hocalarımı ,doktor arkadaşlarımı tenzih ederek asaistanlarını da bu işlere karıştıran bu tür yanlışlar içerisinde olanları şiddetle kınıyorum. İdeolojik kaygılarla bir dönem savunduklarını, şimdi savunmamak gibi bir durum söz konusu olamaz. Muhalefet sosyal devletten söz ederken, şimdi ne oluyor da farklı bir durumu savunur hale geliyor?" dedi.
Sakarya için 30 Yıllık Hizmet Planı Hazır
Konuşmasında Sakarya için de önemli açıklamalarda bulunan Recep Akdağ, "Sakarya'mız için önümüzdeki 30 yılın hizmet planı hazır ve 2 yıl içinde tamamlanacak birçok yatırım var. Önümüzdeki Şubat ayında hizmete girecek olan yeni 400 yataklı araştırma hastanemiz var. Bunun yanı sıra 2012?de başlayıp 2013 yılı sonu itibari ile tamamlanacak projeler var. Bunlar bittikten sonra 30 yıllık hizmet planı tamamiyle devreye girmiş olacak. Nereden nereye geldiğimize bir bakalım. 6 ambulans varken, şu anda ilimizde 24 ambulans hizmet veriyor. Uzmanlarımız ve birçok hastalık için gerekli olan ekipman sağlanmış durumda. Bu ilde artık By-Pass ameliyatları yapılıyor. Kanser tedavi edilebilir durumda. Sakarya'da Şua tedavisi yapılabilmesi için gerekli cihaz alınmış olup kısa bir süre sonra hizmet vermeye başlayacaktır. Birçok ilçemize ek hizmet binaları yaptık. Uzman sayımız, personel sayımız ciddi oranda arttı. Biz siyaseti hizmet için yapan bir anlayış ile hareket ediyoruz ve çalışmalarımızı da bu anlayış doğrultusunda yapıyoruz." dedi.
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İl Başkanlığı sonrasında 400 yataklı Araştırma Hastanesi binasını gezdikten ve bilgiler aldıktan sonra ilimizden ayrıldı.

27 Aralık 2011 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.988.285 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?