Bir zamanlar Karasu Plajı....

Karadeniz kıyısındaki turizm ilcçemiz Karasu sahilleri daha yılar önce çok farklı idi...

MEDYABAR.COM: 60'lı yıllarda yayınlanan o dönemin ünlü dergisi Hayat Mecmuası, Karasu ve karasuplajı için böyle yazmıştı..
"Kasabadan Kuzeye doğru inen bin 800 metrelik asfalt bir yol sizi kara ve reniz arasında kal emsalsiz plaja götürür...

İnsanın avucundan bu gibi giden incelikli bir kum kilometrelerce uzar.

Başlıca çadırlı kamp yeri burasıdır. Ayrıca büyük bir gazinosu plaj evleri kum içinde sertlik derecesi çok düşük soğuk bir içme suyu vardır.

32 kiloluk karpuz yetişen kum bostanları sahilin batısından Sakarya ağzına doğru uzar. Buraya niçin Karasu demişler bilinmez..

Aslında burası "Yeşilsu" olmalıydı. Çünkü Karasu'ya yeşil öylesine hakim,. Yeşilin her çeşidi biteviye kuşatmış burayı.. Akasya, telli kavak yeşili. Çam yeşili kayın yeşimi yosun yeşili fındık ve eğrelti otu yeşili sonra alabildiğine bir su yeşili.. Karasuya ancak Adapazarı'ndan gidilebilir. İstanbul'dan Adapazarı 145 kilometredir...

<iframe src="https://www.ihasecim.com/YerelSecim/SehirHaritasiSonucGetir?Musteri=1&SecimTipi=YerelSecim&IlKodu=54" style="width:100%; height:550px; border:none;"/>

30 Kasım 2018 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.931.399 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Büyükşehir Belediyesi tren garını Kent Park içine taşımak istiyor. Peki sizin düşünceniz nedir?