Dikbayır, "Milletimiz gerçek ittifak neymiş görsün!"

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Danıştay kararının öğrenci andıyla ilgili kararının uygulanması konusunda TBMM'ne verdikleri önergenin AKP ve HDP'nin red, MHP'nin de çekimser oylarıyla kabul edilmediğine dikkat çekti

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Danıştay'ın öğrenci andıyla Bakanlığın kararının yürütmesini durdurması kararının uygulanması konusunda verdikleri Meclis Araştırma Önergesi'nin, AKP ve HDP'nin red, MHP'nin ise çekimser kararıyla kabul edilmediğini belirtti. Dikbayır, kararı sert ifadelerle eleştirdi.

Ne yasama, ne yargı!

Yüksek Mahkemelerden biri olan Danıştay'ın kararının Hükümet tarafından uygulanmadığını ve suç işlendiğini ifade eden Dikbayır, "Demokrasi ile yönetilen, anayasası olan herhangi bir devlette uygulanması gereken mahkeme kararı, Türkiye'de uygulanmıyor. Kuvvet erklerinin ihlali ile Anayasal suç işleniyor. Bu konuyla ilgili olarak verdiğimi araştırma önergesi bile engelleniyor. Yasanın uygulanmadığı, Meclis'te dahi konuşup, tartışılamadığı bir ülke sizce hangi rejim ile yönetilmektedir?" diye konuştu.

Ne Mutlu Türküm Diyene sözünden rahatsız olanların ittifakı

'Türküm, doğruyum, çalışkanım' sözleri ile başlayan ve 'Ne Mutlu Türküm Diyene!' sözleri ile biten öğrenci andının Yüksek Mahkeme kararına rağmen, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeniden yürürlüğe konulmadığını ifade eden Milletvekili Dikbayır, "Bu mahkeme kararının uygulanmamasının altında tabiî ki başka bir ittifak var. Bu ittifak, 'Ne Mutlu Türküm Diyene' sözünden rahatsız olanların ittifakıdır. Milli ve manevi konulara karşı, milletimizin faydasına olacak tüm girişimlere karşı sürekli Meclis'te karşımıza set kuran ittifaktır. Bu AKP, HDP ve MHP'nin ittifakıdır" dedi.

'AKP ile HDP İkinci Baharlarını yaşıyor diyeceğim ama!'

Kendileri hakkında FETÖ iftirasında bulunanların milletten yedikleri tokattan sonra bu sefer ağız değiştirerek, utanmadan İYİ Parti'nin terör örgütleri ile ilişkileri olduğu iftirasını atmaya çalıştıklarını belirten Milletvekili Dikbayır, "AKP ile HDP ikinci baharlarını yaşıyor diyeceğim ama bu yanlış olur. Çünkü aslında birbirlerinden hiç uzaklaşmadılar. İki partinin ilişkileri ilk günkü gibi taze. Birbirlerine her ihtiyaç duyduklarında aralarına MHP'yi de alarak kol kola oylamalara giriyorlar. Milliyetçilik üzerine mangalda kül bırakmayanlar gerçekte nasıl bir yol izliyorlar? TBMM'nde olan biteni tüm milletimiz görüyor. Yakında yine Megri Megri türküleri söyleyip, birlikte ağlaşmaya başlarlar." Şeklinde konuştu.

HDP, İYİ Parti karşısında aday çıkaracak

Genel Başkanları Meral Akşener'in oyların bölünmemesi nedeniyle Iğdır'da aday çıkarmayacaklarını, Cumhur ittifakını oluşturan MHP ve AKP'nin aday sayısını 1'e düşürmesi durumunda, Iğdır'da bu adaya oy vereceklerini açıkladığını da hatırlatan İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, "Bizim niyetimiz ve eylemimiz de ortadadır. Aynı samimiyeti Cumhur ittifakı da göstersin ve Iğdır'da iki parti birbiri ile yarışmasın. Tek adaya düşürsün. Biz de orada onları destekleyelim dedik. Cumhur ittifakı bırakın bunu yapmayı, İYİ Parti'yi HDP ile birlikte hareket etmekle suçladı. O suçladıkları HDP, şimdi kalkıp Millet ittifakı içerisinde bizim aday çıkardığımız şehirlerde, aday çıkarma kararı aldı. Bence bu kadar dolambaçlı yollara gerek yok. Yan hakem gibi kenar çizgisinde durmak yerine oyuna girsin ve Cumhur ittifakının içinde resmen de faaliyette bulunsunlar. İYİ Parti'ye çamur atan yalancıların mumları artık bırakın yatsıya kadar yanmasını, 1 dakika bile yanmıyor." İfadelerini kullandı.

Milletimizin güveni hızla azalıyor

Tüm uyarılarına rağmen milletimizin aldığı Cumhurbaşkanlığı sistemi kararına saygı duyduklarını ifade eden Milletvekili Dikbayır, "Parlamenter sistemden uzaklaşmakla ilgili endişelerimiz maalesef bugün bir bir ortaya çıkıyor. Yasama organı Meclis, asli görevinden git gide uzaklaştırılıyor. Tartışmadan, uzlaşı sağlanmadan bir müdürlük gibi sadece saraydan havale edilen kanunlar kabul edilip geri gönderiliyor. Yargı organlarının verdiği kararlar uygulanmıyor. Milletimizin umut bağladığı sisteme güven de çok hızlı bir şekilde düşüyor. Tüm araştırmalarda acı gerçekler ortaya çıkıyor. Milletimizin, Cumhurbaşkanlığına, Yargıya ve Meclis'e olan güvenini azaltmaya kimsenin hakkı yoktur" dedi.

07 Şubat 2019 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.875.715 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

12

VATANDAŞ - sabahattin koç sarayın açılışına ilk davet edilen insan diyanet işleri başkanı mı papa mı tosunum

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Şubat 14:22
11

Sabahattin koc - Vati kan il Sozde IYI PARTININ AMBLEMI AYNI TESADUFMU...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Şubat 14:22
10

Murat - Ülkücü Türk olmak kimsenin zoruna gitmiyor.Bu ülkede biz evet desek siz hayır diyorsunuz biz hayır desek siz evet diyorsunuz.Yoksa okul bittikten sonra kaç defa andimizi okudun.hadi andimizi okuyacak kadar Türksün bu ülkenin kurucusunun heykelini yakmasına nasıl izin verdin.ve nasıl o insanlarla kolkola girdin.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Şubat 14:22
09

vedat - ucuz kahramanlık peşinde koşmayacaksınız mahkemede olan bir şeye meclis araştırma yapsa ne yapmasa ne araştırsa meclis okut kararı alabilecek mi ucuz şowlar bunlar MHP size niye destek versin sizinle ortak yönü ne MHP nin

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Şubat 14:22
08

ÜLKÜCÜ - Andımızın tekrar okutulmasına AKP_HDP red MHP çekimser CHP_İYİ PARTİ evet oyu veriyor şimdi kim HDP ile kolkola 10 puanlık uzmanlık sorusu

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Şubat 14:22
07

Murat - Akp haburdan konvoyu geçirdi ama sınırötesi operasyonuyla çoğu temizlendi. Türkiye'nin doğusu da artık huzur içinde.

Hee. Sizin zihniyet HDP ye sahip cikmasaydi onlarda bugün yok olmuşlardı. AKP bir hata yaptı.ama CHP hala hatanın içinde.Gerek cenazede gerek düğünde.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Şubat 14:22
06

ömer - soğan soyuyorlar yaşarıyor gözler memleket soyuluyor aldırmıyor ...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Şubat 14:22
05

Karkentli - Sn. Vekil milleti aptal yerine koymayin Hdp ittifakını örtmek için şuan temiz aşamasında yani yargıtayda olan bir konu için araştırma önergesi yok komisyon gibi yapmacik işlere girerek ancak kendinizi ve saz ekibinizi kandırırsınız ve yine ne hikmetse MHP kanun teklifi verdiği bütün konularda önerge ve araştırma komisyonu kurulsun gibi abudik gubidik işlere giriyorsunuz madem bu kadar saniyeniz leyla zana ve 4 kişinin vekilliği düşürlemsi için neden hayır oyu verdiniz yine aynı şekilde tc konusunda hazırladığınız önergeye MHP Tc basit kalıyor direk Türkiye Cumhuriyeti yazılsın önergeye ekleyin düzeltin destek olalım yada bu konuda ortak kanun teklifi verelim isteğine niye karşı çıktınız .kanun teklifi önerge ve araştırma komisyonun üstünde

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Şubat 14:22
04

Kemal - AKP'lilerden ses yok. Sarayın bekçileri cevap veriyorlar sayın vekilim size. HDP ile yaptıkları gizli ittifak ortaya çıkınca. Kuyruklarına basmış oluyorsun. MHP bu habur olayını nasıl içine sindirdi halen anlayamıyorum. iyi mide varmış gerçekten. Iğdır da adaylarını neden çekip de oyları böldürmüyorlar. resmen hdpye ikram ediyrolar. ittifak bu işte.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Şubat 14:22
03

Adapazarlı - İyi (CHP=HDP partisi ) evet çok güzel ittifak;) reklam kokan hareketler bunlar !! Önerge veriyırsunuz vekilleriniz yok hadi ordan kolpa yapmayın

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Şubat 14:22
02

Gerçekçi - Gerçekler ortada! Bunların her işi sözde. Sakarya?nın hakkıjı savunan ADAM GİBİ ADAM Ümit DİKBAYIR. Arkandayız.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Şubat 14:22
01

[email protected] - işin gücün kolpacılık eyyamcılık önerge veriyorsunuz mecliste 9 kişisiniz verdiğiniz önergeye ilk önce kendiniz sahip çıkın.Hdp ile olan ortaklığınız ayan beyan ortaya döküldü böyle tribüne oynayan hareketlerle bu işi saklayamazsınız.As kaldı şansının dinini boylayacaksınız

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Şubat 14:22


Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?