Azerbeycan'dan sağlığı için Sakarya'ya geldi

Azerbeycan'da emniyet müdürü olarak görev yapan Farman Gasımov, gözündeki rahatsızlık sebebiyle Adapazarına geldi ve İnci Göz Hastanesi'nde ilki gerçekleşen Excimer Lazer ameliyatı oldu.

7 Dakikada gelen mutluluk

Azeri Farman Gasımov, Sakarya'ya gelerek İnci Göz Hastanesi'nde Excimer Lazer ameliyatı oldu.
Doğumdan itibaren gözündeki göz tembelliği rahatsızlığından dolayı görmede zorluk çeken Gasımov, şunları söyledi.
" İnci Göz Hastanesi'ne gelmeden önce Rusya ve Azerbaycan'da birçok doktora göründüm. Fakat oradaki doktorlar ameliyattan sonra iyileşebilmem konusunda bana garanti vermediler. Daha sonra araştırdım ve bu işin Türkiye'de en iyi şekilde yapıldığını öğrendim. Türkiye'ye gelip Sakarya İnci Göz Hastanesinde bu ameliyatı olmaya karar verdim." dedi. Farman Gasımov yaptığı konuşmada " Ameliyatım toplam 7 dakika sürdü. Sayın Op. Dr. Salih Bozkurt Sayesinde sağlığıma kavuştum ve hayata gözlüksüz olarak başlangıç yapıp merhaba dedim. Ülkeme döndüğümde çevreme Türkiye'yi, Sakarya'yı ve İnci Göz Hastanesi'ni anlatacağım. Hastane çalışanlarına ve doktorum Op. Dr. Salih Bozkurt'a teşekkür ediyorum. Beni evimdeymişim gibi hissettirdiler" dedi.

"Excimer Lazer" gözlükten kurtarıyor.

Ameliyatın çok başarılı geçtiğini belirtenOp. Dr. Salih Bozkurt "Lazer ameliyatı, excimer lazer cihazı aracılığı ile miyop, hipermetrop ve astigmat gibi kornea kırma kusurlarını düzelterek net görmenizi sağlayan bir ameliyattır. Ameliyatın ardından artık Farman Gasımov çok daha iyi görecek. Farman beyin dediği gibi artık hayata gözlüksüz olarak yeni bir başlangıç yaptı" şeklinde konuştu.

01 Nisan 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?