SAÜ Vakfı Okulları öğrencileri SAİTEM'le buluşuyor

SAÜ Vakfı Özel Okulları, öğrencilerini SAİTEM Merkezine götürerek teknoloji alanında yenilikçi projeleri tanıtmak amacıyla Fen Bilimleri Eğitim Lideri Sayın Burcu Gül ve Sınıf Öğretmenlerimizden Sayın Kevser Kuşoğlu ve Büşra Balcı güzel bir etkinlik tertip etti.

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

"EKO OKUL" olan "VAKIF OKULLARI",doğa dostu olarak her daim yeşil ve mavi bir dünya için çalışmalarını planlayarak yürüten eğitim liderleri enerji tasarrufu bilincini öğrencilere aşılamak amacıyla SAÜ Kampüs sınırları içindeki Saitem Teknoloji Garajı'na gezi düzenledi.

Burada öğrencilere üretim odaklı bilişim becerileri kazandırmak amacı ile alanının en yetkin uzmanlarından bilgi alındı. Tamamen SAÜ Vakfı Okulları üretimi olan doğa dostu elektrikli araç yapımı hakkında öğrenciler proje bilgileri edindi. Öğrenciler hidrojen ve güneş enerjili projeler hakkında Elektrik-Elektronik, Makine, Malzeme ve Metalurji, Yazılım Mühendislerinden değerli bilgiler aldı.

Uzman mühendisler öğrencilerin projeleri varsa geliştirmek amacıyla yardımcı olabileceklerini ifade ettiler, temel fen ve matematik kavramlarını anlamaları,günlük yaşamlarında ihtiyaç duydukları sorgulama alışkanlığını edinmeleri sağlandı. Vakıf okulları olarak "Her şeyin en mühim noktası, başlangıcıdır." diyerek Türkiye'nin en seçkin üniversitelerinden biri olan SAÜ'nün tüm imkânlarıyla eğitim hayatlarına başlangıç yapmaları hedeflendi. Öğrenciler SAİTEM Teknoloji Garajı'nda geçirdikleri zaman süresince keyifli dakikalar yaşadı.

11 Ekim 2017 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.939.398 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?