Sakarya'da bir ilk olacak..Teleferik projesi meclise geliyor!

Sapanca Belediye Meclisi Kasım ayı olağan meclis toplantısı 3 Kasım Cuma günü gerçekleşecek. Toplantıda teleferik projesinin yapımı için SAPAŞ'a yetki verilmesi de görüşülecek.

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Belediye Meclis salonunda saat 16:00'da başlayacak olan toplantının gündem maddeleri şunlar:

1- 2018 Mali Yılı bütçesine ilişkin plan bütçe komisyon raporunun görüşülmesi.

2- 2018 Mali Yılı ücret tariflerine ilişkin plan bütçe komisyon raporunun görüşülmesi.

3- Kırkpınar Hasanpaşa ve Mahmudiye Mahalleleri arasında yapılması planlanan teleferik tesisi için belediye şirketi olan SAPAŞ Turizm Gıda İnş. San. ve Tic. A.Ş. ile her türlü iş ve işlemlerin yapılması konusunda 5393 sayılı belediye kanunun 38. Maddesinin g fıkrası gereğince belediye başkanına yetki verilmesi konusunungörüşülmesi.

4- Mülkiyet Sapanca Belediyesine ait olan Kırkpınar Hasanpaşa Mahallesi, Şosealtı Mevkisi 2166 parsel içinde bulunan binanın zemin katında 360 metrekare iş yerinin 10 yıllığına kiralanabilmesi konusunda 5393 sayılı belediye kanunun 18. Maddesinin e fıkrası gereğince belediye başkanına ve belediye encümenine yetki verilmesi konusunun görüşülmesi.

5- D.S.İ. Genel Müdürlüğü 3. Bölge Müdürlüğü tarafından Sapanca sınırları içindeki Keçi Deresi, Kurtköy Deresi, Mahmudiye Deresi ve Sarp Derelerinin taşkın koruma ve ıslah projeleri ile kamulaştırma işlemlerinde kullanılmak üzere 4650 sayılı kanunun değişik 2942 sayılı kamulaştırma kanununun 5. Maddesi uyarınca kamu kararına ıslah edilmesinde iş ve işlemlerin yürütülmesi için belediye başkanına ve belediye encümenine yetki verilmesinin görüşülmesi.

6- Çayiçi Mahallesi 142 ada 80 parselde bulunan "konut alanı" Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 11.09.2017 tarih ve 8/519 sayılı kararına uygun olarak "bakım akaryakıt ve LPG ikmal istasyonu alanı" olarak planlanmasına ilişkin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğinin görüşülmesi.

7- Göl Mahallesi'nde yeni yapılan parka isim verilmesinin görüşülmesi.

27 Ekim 2017 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.901.119 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Mülayim Sert - Ben bir Milli Goruscu olarak diyorum ki bu başkanlar maalesef Osman Nuri Erdoğan kadar halkin adamı olamadilar.Kibir de var kasintilikta var.Hele giden yokmu?. Aman Allahım. Sakal vardı sonra mı? Traşşş

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Ekim 19:35
02

mertt - Biz hizmete karşı değiliz düşünce çok güzel Ama başkan bizim alt yapı ve Yol sorunumuz var.. Ve bizi çok mağdur ediyor.. yol medeniyettir..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Ekim 19:35
01

Ahali - Koskoca şehirde hafif raylı sistem için potansiyel yok ama teleferik için potansiyel yüksek herhalde(!)

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Ekim 19:35


Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?