Büyükşehir Meclisi'nde bunlar konuşuldu

Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısını Büyükşehir Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirdi.

Haber Resmi
Haber Resmi
+6
Haber albümü için resme tıklayın

Betül DEMİR ve Caner ÖZKOÇ'un haberi

MEDYABAR.COM

Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis üyeleri komisyon raporları, ilçe belediyelerinden gelen meclis kararlarının da yer aldığı ilave 10 maddeli toplam 94 gündemi karara bağladı. Meclis Toplantısı'nın ardından taşeron personelin işçi statüsünde istihdam edilmeleri için kurulacak şirketi içeren tek maddelik SASKİ'nin Olağanüstü Genel Kurulu gerçekleştirildi. Madde; meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi.

Hendek'e SAMEK merkezi

Toplantıda; Büyükşehir Belediyesi tarafından Hendek'e kazandırılacak SAMEK Merkezi için arsa devir edilerek ve süreç resmen başladı. Yenikent'te bulunan kalıcı iş merkezleri arasında yer alan bir binanın Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na tahsisi için de Başkan Toçoğlu'na yetki verildi. Başkan Toçoğlu, "Kalıcı iş merkezlerinin işlevsel hale geliyor olmasını çok önemsiyorum. Tüm iş merkezleri depreme dayanıklı ve güçlü binalar" dedi.

240 Milyonluk yatırım

Meclis Toplantısı'nda SASKİ'nin 240 milyonluk yeni yatırım paketi de kabul edildi. Başkan Toçoğlu, "Arıtma tesisleri, içmesuyu, yağmursuyu ve kanalizasyon çalışmalarıyla bu yıl SASKİ olarak 240 milyonluk yeni yatırımı hayata geçireceğiz. Büyük bir heyecanla 16 ilçemizin tüm eksiklerini gidermek için projeler üretiyoruz. 240 milyonluk yatırım şehrimize hayırlı olsun" diye konuştu.

Beraber inşa edilecek

Meclis toplantısında SASKİ'nin Akyazı'ya bağlı Çamlıca ve Altındere Mahallelerinde gerçekleştirilmesi planlanan kanalizasyon yatırımıyla ilgili söz alan Dr. Rüstem Keleş, "İmar ile ilgili konulardan dolayı Çamlıca kanalizasyonunda bahsedilen bölgeler yapılamamıştı. Daha sonra biz o bölgelerin projesini geliştirdik. O bölgeyi Altındere'nin kalan birimleriyle beraber Akyazı Atıksu Arıtma Tesisi'ne ulaştıracağız. Projemiz hazır. İnşallah Akyazı 2. Etap, Çamlıca ve Altındere'yi beraber inşa edeceğiz" dedi.

Gündem maddeleri dışında MHP Meclis üyesi Hüdaverdi Bahadır söz aldı.

MHP ve AK Parti gruplarının Fırat Kalkanında olduğu gibi bu oturum ücretinin Mehmetçik Vakfı'na bağışlanmasını teklif etti.

Oy birliği ile kabul edilirken Zeki Toçoğlu ise, "Ordumuz şuanda sınırlarımızı korumak için, sınırlarımızın dışından ülkemize yapılan saldırısını önlemek için bir hareket içinde. Hepimiz bütün gücümüzle bütün kalbimizle destekliyoruz. Askerlerimizin güvenlik güçlerimizin başarılı olması için dua ediyoruz. Her türlü desteğimiz onlarla beraber. Bugün mecliste aldığımız karar sembolik bir karar. " açıklamalarında bulundu.

Gündem kapsamında,
1 ile 24. maddelerin İmar ve Bayındırlık Komisyonundan geldiği gibi havalesine,

25 ile 56. maddelerin İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığına havalesine,

57. maddenin Plan ve Bütçe komisyonuna havalesine,

58. maddenin Hukuk Komisyonuna havalesine,

59 ve 60. maddelerin 'Kamu Yararı Kararı' olarak kabulüne,

61,62,63,64,65,66 ve 67. maddelerin kabulüne,

68 ile 84. maddelerin SASKİ Genel Müdürlüğü kapsamında Büyükşehir Belediyesi'nin garantör olarak gösterilmesine ve Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesine,

83. maddenin kabulüne,

84. madde kapsamında Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı olarak Ferizli Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyetine asil Ahmet Soğuk, yedek Samet Zurnacı, Söğütlü Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyetine asil Zeki Toçoğlu yedek Ferda Özten, Kaynarca Doğu Marmara Makina İmalatçıları İhtisas Organize Sanayi Müteşebbis Heyetine asil Şenay Sakal yedek Recep Boğazın seçilmesine,

85. maddenin kabulüne,

86 ile 94. maddelerin İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

12 Şubat 2018 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.971.194 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Zechi Tochogliu - Böyyükşehir öğrendik ki ana arterlerin asfalt sorumluluğu şendeymiş. Eski Kazımpaşa cad. Serdivan Agora Avm arası caddeyi asfaltladın astfaltladın yoksa Serdivan oy var sana oy yok

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 15:20


Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?