Tarım arazileri imara açıldı fakat...

Hayvancılık Kooperatifleri Merkez Birliği (HAYKOOP) ve Sakarya Ticaret Borsası (STB) Meclis Başkanı Recep Pulat, 2014 yılına girilmesine rağmen Türkiye'nin tarımda halen geri olduğunu söyledi.

Pulat, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, tarım arazilerinin imara açılmasının sektörü olumsuz etkilediğini anlattı.

Yetkili kurum ve kuruluşların gerekli önlemleri almasını beklediğini aktaran Pulat, ?Güzelim Sakarya Ovası'nda daha iki ay önce bir traktör fabrikası 500 dönüm arazi satın aldı. Güzelim tarım arazisi gitti. Bunları buralara yaptırmayalım,müsaade etmeyelim. Çevremizde birçok sanayi fabrikası yapılacak yer var" şeklinde konuştu.

Sanayi yatırımları için Ferizli Organize Sanayi Bölgesi'ni (OSB) örnek veren Pulat, "Kuzey bölgesine, her kullanılmayan alana yapılabilir ama kesinlikle Sakarya Ovası'na yapılmamalıdır. Bunun için neler yapılabilir, sivil toplum kuruluşları olarak buralarda lobi faaliyetlerinde bulunmamız lazım" diye konuştu.

Pulat, belediye başkanlarını göreve çağırarak, "Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımıza da konuyu arz etmiştik. Artık belediyelerde tarım ve hayvancılık birimleri açılmalı" ifadesini kullandı.

01 Mart 2014 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.030.668 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?