MHP Serdivan'dan trafik tepkisi

MHP Serdivan İlçe Başkanı Ahmet Kazıcıoğlu, Büyükşehir Belediyesinin trafikte yaptığı düzenlemeleri eleştirdi..

Şehirde son 2 aydır uygulanmakta olan, trafik düzenlemelerinin fiyasko ile devam ettiğini belirten Ahmet Kazıcıoğlu, yaşananların halkın mağduriyetini arttırdığını söyledi.
Son düzenlemelerle birlikte trafiğin içinden çıkılmaz bir hal aldığını ifade eden Kazıcıoğlu, "İl Başkanlığımızın ve Halkımızın önerilerini kulak ardı ederek şehrimizin birçok yerine dubalar yerleştirip, güzergahları uzatarak yapılan kavşak düzenlemeleri maalesef yakıt sarfiyatlarınıda arttırarak, trafiği içinden çıkılmaz bir keşmekeşlik noktasına getirmiştir.
Yapılan düzenlemeler Öncesinde, sadece akşam trafiğinde saat 17:00 ? 19:00 arası yoğunlaşan bulvar trafiği, uygulamalar sonucunda tüm gün boyunca yoğun hale gelmiş ve halkımız ile trafik memurları karşı karşıya gelmeye başlamıştır. 30 m. de birkonulan trafik ışıkları, yerleştirilen yüzlerce duba ve oluşturulan kavşaklar, halkımızın yakıt sarfiyatını arttırmak ile beraber en büyük kayıplardan olan zaman kayıplarınıda ortaya çıkarmıştır" dedi.

Trafik düzenlemesini yapan yetkililerin halka açıklama yapması gerektiğini savunan Kazıcıoğlu, "Belediyelerin görevi, vatandaşlarına hizmet sunmaktır. Şehrimizdeki büyük problemlerden olanotopark sorununu çözmeden, halkımıza park cezaları keserek, problemin çözüleceğini sanmak bu işin sağlıklı yapılmadığının kanıtıdır.
Yapılan trafik düzenlemelerinin amacının, trafiği rahatlatmaktan ziyade, yoğunlaştırdığı ortaya çıkmış iken, Bu düzenlemeyi yapan sorumluların , Düzenlemenin amacının ne olduğunu ve neye hizmet ettiğini Sakarya Halkına açıklamaları gerekmektedir" diye konuştu.

31 Aralık 2011 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.117.988 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Medyabar.com soruyor? Hayatınızdan memnun musunuz?