Başkan Ak'tan Birlik ve Kooperatif ziyaretleri

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Sakarya Damızlık Hayvan Yetiştiriciler Birliğini ve Hayvancılık Kooperatifleri Merkez Birliğini ziyaret etti.

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Başkan Ak, sorunları dinledi
AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, İlçe Başkan Yardımcısı Celal Buluş ve İlçe yönetim Kurulu üyeleri Hasan Karagüzel, Rasim Çırpar, Necmi Balcılar ile birlikte Sakarya Damızlık Hayvan Yetiştiriciler Birliğini ile Hayvancılık Kooperatifleri Merkez Birliğini ziyaret ederek sektör hakkında birlikte yöneticilerinden bilgi aldı. İlçe Başkanı Mustafa Ak, il olarak Sakarya Damızlık Hayvan Yetiştiricileri birliği ziyaret ederek birlikte Başkanı Hakan Can Demir'den bilgi aldı.

İlçe Başkanı Mustafa Ak ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri daha sonra Hayvancılık Kooperatifleri Birliği Merkezini ziyaret etti. Burada Sakarya Hayvan Kooperatifleri Birliği Başkanı Recep Pulat'tan Hayvan yetiştiriciliği ve süt ürünleri hakkında bilgi aldı. Her iki ziyarette Birlik Başkanları Süt fiyatlanmasının üreticileri memnun ettiklerini söyleyerek Mısır desteklemelerinin olduğunun fakat desteklemenin arttırılmasının üretim açısından daha olumlu olacağını söylediler. Et fiyatları konusunda yerli üreticilerin korunmasına yönelik ithal etin dengeli olarak getirilmesini istediler.

"Kooperatifler çiftçilerimizin bilgilenmesini sağlıyor"
İlçe Başkanı Mustafa Ak "Hayvancılıkla ve tarımla uğraşan vatandaşlarımız desteklemelerden yararlanarak ve bu konuda çalışmalara katılarak verimlerini arttırabilir. Sizin gibi kooperatifler, birlikteler ve dernekler sayesinde çiftçilerimiz desteklemeler konusunda bilgileniyor. Hükümetimiz; Tarım ve Hayvancılığa yönelik attığı her adımda tarım ve Hayvancılıkla uğraşan çiftçimizin desteklenmesini ve yerli üreticilerin korunmasına yönelik adımlar atmaktadır. Bu konuda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız tüm illerimizde, ilçelerimizde gerekli çalışmaları yaparak en iyi verimin elde edilmesi için çalışıyor. İthal et konusunda ise önceliğimiz yerli üretimdir ve yerli üretimi teşvik edici çalışmalar yapılmaktadır. Et fiyatları ve üretici-tüketici dengesi göz önüne alınarak, et ithal ediliyor. Çiftçilerimiz ve Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız bilgilendikçe alınan verimin artacağını düşünüyorum. Bu konu da birlik ve kooperatiflere önemli görevler düşüyor" dedi.

06 Eylül 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.875.715 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?