Erenler Bilgi Evi öğrencilerin hizmetinde

Bilgi Evi olarak hizmet veren Erenler Belediyesi eski hizmet binası yapılan tadilatlar sonrasında adeta göz kamaştırıyor

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Başkan Öztürk çalışmalar hakkında bilgi aldı

Erenler Belediyesi ile Erenler Halk Eğitim Merkezi'nin ortak çalışması neticesinde Bilgi Evi olarak hizmete sunulan Erenler Belediyesi eski hizmet binasını gezen Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk çalışmalar hakkında bilgi aldı.

"Evlatlarımızın gelişimine büyük katkı sunduk"
Ziyarette açıklama yapan Başkan Öztürk, "Erenler Halk Eğitim Merkezi ile ortak çalışmamız neticesinde Belediyemizin eski hizmet binasının Bilgi Evi olarak hizmete sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kurduğumuz bu evin hizmete girmesi ile geleceğimizin olduğu gibi günümüzün de teminatı evlatlarımızın gelişimine büyük katkı sunduk. Bilgi evimiz, çocuklarımızın ve gençlerimizin sosyalleşmesine de büyük katkı sağlamaktadır. Bu bakımdan Bilgi evlerinde amacımız çocuklarımızın sosyal yönlerinin farkına varmak, bu yönlerini daha iyi kullanmaları için onlara destek olmaktır. Bilgi Evi, Halk Eğitim Merkezi Sakarya?da birçok özel kuruluşların ayarında eğitim hizmeti vermektedir. Hayırlı olsun. Son derece önem verdiğimiz Eğitim ile alakalı ilçemize önemli hizmetler vermeye devam edeceğiz" diye ifade etti.

"Yıllık 500 kurs çeşidi ve 8.000 'e yakın kursiyer-öğrenci"

Erenler Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdulvahid Uygar ise yapmış olduğu açıklamada, "Erenler Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü kurulduğu 2009 yılından itibaren ilçemiz dâhilindeki faaliyetlerini yürütmüş olduğu Merkez binasını Erenler Belediye Başkanımız Sayın Cavit Öztürk?e borçludur. Zira daha yeni kurulmuş olan genç merkezimize acil bina, derslik, laboratuvar ve diğer faaliyetleri için merkezi bina ihtiyacı büyüktü. Belediyemizin eski binasının restore edilerek Halk Eğitime tahsis edilmesi büyük bir fedakârlıktır. Başkanımız ve Belediyemizin bu ileri görüşlü yaklaşımları sonucu yaygın ve yetişkin Eğitiminde Erenler yıllık 500 kurs çeşidi ve 8000 'e yakın kursiyer-öğrenci profili ile Sakarya genelinde marka olmuştur" dedi.

"Fırsat eşitliği ile sosyal adalete büyük katkı"
Belediyemizin büyük katkısı ile Hizmet binamızda Belediye Bilgi Evi oluşturularak her sene düzenli bir şekilde Güzel sanatlara hazırlık, LYS, SBS, KPSS, açık ortaokul ve liselere hazırlık kursları açılmaktadır. Bilgi evimiz özellikle Zeki, bilgili ancak ekonomik durumu yeterli olmayan gençlerimize özel kuruluşlar standardında hizmet vermektedir. Gençlerimize sunulan bu imkânlar Fırsat eşitliği ile sosyal adalete büyük katkı sağlamaktadır. İlçemizde 3 yıl gibi çok kısa bir zaman diliminde yaygın-Yetişkin Eğitiminin Sakarya?da örnek alınan bir seviyeye taşınmasında rol oynayan Bina, ekipman, araç gereç ve her faaliyette yer alarak desteklerini esirgemeyen başta Başkanımız Sayın Cavit Öztürk olmak üzere belediyemizin tüm birimlerine halk eğitimine hayati katkılarından dolayı teşekkür ederiz" dedi.

29 Nisan 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.018.233 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?