Kızılay Başkanı Tiryaki güven tazeledi

Türk Kızılay'ı Sakarya Şubesi Olağan Genel Kurulu Orhan Gazi Kültür Merkezinde yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Haber Resmi
Haber Resmi
+9
Haber albümü için resme tıklayın

Programa Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Av.Levent Bülbül ve İl başkanı Ahmet Ziya Akar ile katılırken, İyi Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cihan Kolip, İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ve ekibiyle geldi.

Ak Parti İl Başkanı Yunus Teveryönetimi ile birlikte, Adapazarı Belediye Başkan Adayı Mutlu Işıksu katıldı. Ayrıca Adapazarı Belediye Başkan Vekili Erol Aydın, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, SATSO başkanı Akgün Altuğ, Müsiad Başkanı Yaşar Coşkun ve SMMMO Odası Başkanı Ertuğrul Kocacık, İnşaat Mühendisleri Odası Hüsnü Gürpınar, Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem ile çok sayıda muhtar ve STK temsilcisi katıldı.

Davetlilerden İyi Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cihan Kolip ve Adapazarı Belediye Başkan Adayı Mutlu Işıksukonuşma yaparken ülkemizin medarı iftiharı olan Kızılay'a her platformda destek verecekleri ifade ederek kongrenin hayırlı olmasını dilediler.

Kızılay Genel Merkezini temsilen Genel Kurula katılan Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet İşgüzar'da bir konuşma yaparak, bugün dünya üzerinde yaşanan sıkıntıların giderilmesinde Türk Kızılay'ının önder bir kuruluş olduğunu, Türklere has ecdamızdan miras gelen ve dinimizin emrettiği şekilde yardımların Müşvik bir şekilde yapıldığını bu anlamda diğer Kızılhaç ve Kızılay kuruluşlarının da yardımlarını Türk Kızılay'ı eliyle dağıtıldığını söyleyerek, özellikle ülkemizde bulunan mültecilerle ilgili de Suriye'den gelen mültecilerin orada güvenli bir bölge oluşturulana dek ülkemizde misafir edileceklerini belirtti.

Ülkelerinde savaştan kaçan bu insanların tekrar savaşın ortasına atılamayacağını bunun içinde Cumhurbaşkanımızın ısrarla söylediği güvenli bölgenin şart olduğunu belirterek böylelikle kendi ülkelerine dönüşün sağlanacağını belirtti.

Adapazarı Belediyesi ile ortak yürütülen Sosyal Yardım Marketine katkıları dolayısıyla Adapazarı Belediye Başkan vekili Erol Aydın'a ve yeni dönem yönetimde yer almayacak yönetim kurulunu üyelerine teşekkür plaketi takdim edilerek,tek Listeyle girilen kongrede mevcut başkan Zahit TİRYAKİ yapılan faaliyetler hakkında bir konuşma yaparak kongre sonunda tekrar seçilerek güven tazeledi.

Zahit Tiryakikonuşmasında;"1868 yılında bir grup idealist doktorla başlayan bu serüven, ilk yıllarda hasta ve yaralı askerlere yardım etmek üzere kurulmuşken, bugün dünyanın neresinde olursa olsun, dil, din, ırk, renk ve mezhep gözetmeksizin mazlum ve mağdur coğrafyada yaşan insanlara yardım götürmektedir. 150 yıldır, kurulduğu 1868 yılından günümüze, savaşlarda, göçlerde, afetlerde, ülkemizde ve uzak coğrafyalarda yardımın, merhametin ve iyiliğin temsilcisi olmuş ve Kızılay olarak kurulan ilk kuruluş olması nedeniyle "Hilalimiz" bugün dünya coğrafyasındaki tüm Kızılay kuruluşlarının sembolü olmuştur.

Milletinden ve devletinden aldığı bu güçle, sadece savaşlarda değil, afetlerde, kıtlıkta ve hastalıkta her zaman tüm insanlığın ve insanlarımızın yanında yer almış ve iyiliğin amiral gemisi olmuştur.Bütün bu faaliyetleri siz değerli bağışçılarımızın destekleri ile en üst yöneticisinden, personeline ve Kızılay'a gönül vermiş gönüllüler ordusuyla, insan onuruna yakışır, tevazu samimiyetle yardım faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu vesile ile İlk kuruluş adımız olan "Hilal-i Ahmer"den "Kızılay"a 150 yıldır bizleri destekleyen bağışçılarımız ve gönüllülerimizin vefat edenlerini rahmetle anıyor, hayatta olanlara uzun ömürler diliyorum."Güçlü Türkiye Güçlü Kızılay" sloganı ile çıkmış olduğumuz bu yolda, şube olarak; insan ıstırabını dindirmek için bu güne kadar Arakan'dan Yemen'e, Balkanlardan Somali'ye vel hasıl tüm dünya coğrafyasındaki insanlık krizleri için Sakarya genelinde yardım kampanyaları yapmış ve genel merkez eliyle yerlerine ulaştırmanın huzurunu yaşamaktayız.

Ayrıca Adapazarı belediyesi ile 8 yıldır ortak yürütmüş olduğumuz Sosyal Yardım Marketimiz ile her ay düzenli 500 ailenin gıda, giyim ve temizlik ihtiyaçlarını karşılamaktayız. Buradan bizlere bu yardım faaliyetlerini yürütmemizde destek olan Adapazarı Belediye Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum, yeni yönetimlerle de aynı şevk ve heyecanla bu faaliyetimizin devamını diliyorum.Şube olarak başta Ramazan ayı olmak üzere tüm yıl boyunca 2016 yılında 6500, 2017 yılında 7000, 2018 yılında ise 7200 aileye ulaşarak gıda, kıyma kavurma ve giyim yardımlarında bulunduk. Aileleri evlerinde ziyaret ederek zekât ve fitre yardımlarınızı "Veren elin, Alan eli görmediği" bir sistemle yerlerine ulaştırdık. Yapmış olduğumuz Kurban Bağış organizasyonları ile Türkiye Geneli Şubeler arasında 2017 yılında 4'üncü, 2018 yılında 5'inci olduk.

Tüm bu faaliyetleri yaparken gönüllü olarak çalışan gençlerimize, kadın kollarımıza, dağıtımlarda bizlere eşlik eden muhtarlarımıza ve bizlere güvenen bağışçılarımıza şükranlarını sunuyorum.Kızılay haftası etkinlikleri kapsamında okullarımızda eğitim seminerleri ve konferanslar düzenledik. Kadınlarımıza yönelik sertifikalı ilk yardım eğitimleri verdik. Gelecek nesillere Kızılay'ımızı tanıtarak gönüllere dokunduk, gönüllüler kazandık.Yüce Kitabımızda ki "Kim bir can kurtarırsa bütün insanlığı kurtarmış gibidir" ifadesini düstur edinerek Kan Hizmetleri birimimiz ile her gün farklı noktalarda kan alım faaliyetleri yürüttük. 2016 yılında 25 bin, 2017 yılında 30 bin ve 2018 yılında 33 bin kan alımı yaparak Sakarya'nın %95 oranında kan ihtiyacını karşıladık.

Ve yine Rabbim yüce kitabında şöyle buyuruyor "Ey Resulüm De ki; Dualarınız olmasa Rabbim size niye değer versin" Evet belki biz bu dünya telaşından, belki gafletten kendimiz için, ülkemiz için dua etmeyi unuttuk. "İyiliği emretmek, kötülükten men etmek" için çıkmış olduğumuz bu yolda, dünya üzerindeki mazlum ve mağdur tüm insanlara "Hilalin Temsilcisi Kızılay" olarak 2018 yılı bağımsız insani yardım kuruluşları raporuna göre dünyada "8 milyar dolar üzerinde bir tutarla en fazla yardım yapan ülke ve aynı zamanda gayri safi milli hâsıla oranına göre de 1. Olduk"Gönül coğrafyamızda ki ulaştığımız, elini tuttuğumuz, göz göze geldiğimiz bütün mazlumların bizler için yaptığı bir şey var. Bizlerin belki de unuttuğu bir şeyi; Kendimiz için ülkemiz için olan "Dua, Dua, Dua"Rabbim bizlere "Alan el olmayı değil, veren el olmayı" ilelebet nasip etsin inşallah.Bizlere de merhamet çınarının bir yaprağı olmayı nasip ettiği için Rabbime sonsuz şükrediyorum.İnsanlık için, iyilik için, Güçlü Türkiye Güçlü Kızılay için Genel Kurulumuza şereflendiren Değerli Kızılaycılara ve tüm katılımcılarımıza şahsım, yönetim kurulum ve denetim kurulumuz adına saygı ve şükranlarımı sunuyor, Genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum.Bizleri bu göreve tekrar layık gören delegelerimize teşekkür ediyorum." dedi.

25 Şubat 2019 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.875.715 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?