Sakarya Teknokent 20. sıraya yükseldi!

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği (TGBD) ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından I. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi yani kısa adıyla I. Teknokentler Zirvesi İstanbul WOW Otel ve Kongre Merkezinde düzenlendi.

Teknokent'te 20. Sıraya yükseldik

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği (TGBD) ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından I. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi yani kısa adıyla I. Teknokentler Zirvesiİstanbul WOW Otel ve Kongre Merkezinde düzenlendi.

Bakanlık, ülkemizde faaliyette bulunan 32 Teknokentin performansını izlemek ve mevcut durumun fotoğrafını gözler önüne sermek amacıyla TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİ PERFORMANS ENDEKSİ çalışması gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen zirvede de bu sıralama sonuçları açıklandı.

2011 yılına ait verilere dayanarak yapılan sıralamada, tüm teknokentler arasında faaliyete geçme tarihi olarak 31. sırada olan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (SATSO) kurucu ortağı olduğu Sakarya Teknokent, performans endeksi sıralamasında 33,25 puanla Türkiye genelinde 20. olmayı başararak, Doğu Marmara Bölgesi'nde bulunan diğer teknokentleri (Kocaeli, Düzce, Bolu) geride bırakmıştır. Ayrıca yine aynı endeks sıralamasının 0-3 yaşındaki teknokentler kategorisinde ise Sakarya Teknokent 6. sırada yer almakta.
Teknokent Müdürü Tunahan Kırktepeli, "Sakarya Teknokent yönetimi olarak, bu başarının mimarı olan tüm firma yetkililerine, çalışanlarına ve ailelerine şirketimiz ortakları ve yönetim kurulu adına teşekkür eder; beraber nice başarılar elde etmeyi temenni ederiz" dedi.
Teknokentler Performans Endeksi tam listesini ekte bulabilirsiniz.

03 Nisan 2013 - Ekonomi --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.933.612 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?