Halk oylamasını böyle değerlendirdiler...

Şehrimizdeki STK'lar, belediye başkanları ve siyasiyer 16 Nisan halk oylamasını böyle değerlendirdiler...

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk açıklamasında;

Milletimiz Güçlü Sisteme Onay Verdi

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk referandumda ülkenin geleceğine oy veren, güçlü ülke olmamızın yolunu açan millete teşekkür ederken ''referandumun kazananı millet oldu'' dedi.

''Pazar günü millet sandığa giderek Anayasa değişikliğini onayladı. Referandum öncesi kapı, kapı dolaşarak değişikliği vatandaşa anlatan Cavit Öztürk sonuçların açıklanmasının ardından millete teşekkür etti. Başkan Öztürk ''Milletimiz büyük bir feraset örneği göstererek ülkenin önünü açan, dünyada söz sahibi yapacak sistem değişikliğini onayladı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a olan inanç ve güvenleri değişikliğin oylanmasında en önemli etkenlerden birisidir'' dedi.

Erenler yüzde 74,2 ile metropolde açık ara lider

Başkan Öztürk vatandaşın güçlü bir ülkede, mazlumların sesi olan bir ülkede yaşamak istediğini herkesin gördüğünü belirterek ''Türk milleti istikrarın hüküm süreceği, güvenin kalıcı kılınacağı sistemle yönetilmek istediğini ifade etti. Milli iradeye her dönem destek veren Erenler, 16 Nisan'da da sözünde yetkinin de milletin olacağı değişikliğe güçlü destek verdi.

Sandığa giderek yüzde 74,2 destekle Erenler olarak bizleri metropolde açık ara lider yapan tercihini bu yönde kullanan her vatandaşımıza şükranlarımı sunuyorum.

Vatandaş açısından referandumun kaybedeni olmadı. Açıklanan sonuçta milletimiz kazandı. Referandum ilçemize, şehrimize, ülkemize ve İslam âlemine hayırlar getirsin'' dedi.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu açıklamasında;

Sevgili Karasulular;

'' Devletimizin kaderini belirleyecek olan 16 Nisan Halk Oylamasını geride bıraktık. Aziz Milletimiz verdiği karar ile Yeni Türkiye'nin kapılarını ardına kadar açtı. Yedi düvele karşı kazandığımız bu zafer ile darbeleri, koalisyonları ve krizleri tarihe gömdük.

Devlet idaresinde çift başlılığı ortadan kaldırdık. Kuvvetler ayrılığından yola çıkarak yasama, yürütme ve yargıyı birbirinden net bir şekilde ayırmış olduk.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle Türkiye'nin geleceği artık daha aydınlık, daha müreffeh olacaktır.

Milletimizin verdiği onay doğrultusunda hayata geçirilecek olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle ülkemizin geleceği olan gençler kazanacak.

Gençlerimiz yeni sistem ile birlikte oy vermeye hak kazandığı günden itibaren seçilme hakkı da kazanacak.

18 yaşındaki gençlerimiz artık mahalle muhtarı, belediye başkanı ve milletvekili olabilecek. Türkiye'mizin demokratikleşme yolunda attığı en büyük bir adımlardan biri gençlere verilen seçilme hakkıdır.

Bürokrasideki tıkanıklık artık son buluyor. Ülkemizin hızını yavaşlatan, tembelliğe alışmış, pas tutmuş bürokratik vesayet 16 Nisan itibarıyla sandığa gömüldü. Artık dünya arenasında süper güç olmak adına engellere takılmadan hızla karar alacak ve uygulayacağız.

Milli meselelerde her zaman ülkesinin yanında saf tutan, 16 Nisan için de durmadan çalışmalarına şahit olduğumuz Sayın Devlet Bahçeli ve Milliyetçi Hareket Partisine gönül veren kardeşlerimize teşekkür ediyorum.

16 Nisan yolculuğunda desteklerini esirgemeyen Büyük Birlik Partisine teşekkürlerimi sunuyorum.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini getiren anayasa değişikliğine %69 oranında destek olarak bizleri mahcup etmediğiniz için siz saygıdeğer Karasulu hemşerilerime teşekkürü bir borç biliyorum. Yine %68 ile Sayın Cumhurbaşkanımıza büyük bir hediye veren Sakarya'mıza teşekkür ederim.

Hayır cephesini %51.4 ile sandığa gömen milli iradenin temsilcisi aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum.

Bu sonuç bizlere gösterdi ki asla rehavete kapılmadan çalışmalarımıza devam etmeliyiz. Vatandaşlarımızın sandıkta verdiği mesajı net şekilde aldık. Bu doğrultuda AK Parti olarak millet iradesi neyi isterse onu yapmaya hazırız.

Biz asıl şimdi başlıyoruz. Görev büyük, dava büyük

Haydi Bismillah. '' dedi

SYKD Başkanı Necmettin Kırık'tan Referandum değerlendirmesi;

''Tek Kazanan Milletimiz''

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, 16 Nisan Halk Oylamasıyla ilgili değerlendirmede bulundu.

Referandum sonucuna Sakarya halkının yüzde 68 oranında ''evet'' tercihiyle katkı sağladığına dikkat çeken Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık; ''Halkımız daha güçlü bir Türkiye için üzerine düşen görevi yerine getirerek, tüm dünyaya demokrasi dersi vermiştir.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçiş kararının oylandığı referandumda milletimiz, her alanda güçlü bir Türkiye isteğini sandıkta açıklamıştır. Tek kazananın milletimiz olduğu halk oylaması sonucunun Sakarya'mıza ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim.'' dedi.

Halkımız ilk defa kendi hükümet sistemini seçerek daha iyi bir Türkiye için dünü geride bıraktı.

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete açıklamasında;

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi için yapılan 18 maddelik Anayasa değişikliği halk oylamasını değerlendirerek şu açıklamalarda bulundu. Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete Anayasa referandumunun büyük bir olgunluk, huzur ve demokratik toplumlara örnek teşkil edecek yüksek katılımla gerçekleştiğini belirterek, ''Uzun ve zorlu bir demokrasi maratonunun ardından, Milletimiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne evet deyirek şaşmaz ferasetiyle Türkiye'nin yönünü tayin etti'' dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete ''Milletimiz sağduyusu ile bu tarihi fırsatı kaçırmayarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a güvenini bir kez daha teyit etmiştir. Halkımız ilk defa kendi hükümet sistemini seçerek daha iyi bir Türkiye için dünü geride bıraktı.

Şimdi ülkemiz için yapısal reformları gerçekleştirerek ufkun ötesini görme zamanı. Türkiye'nin önü her zamankinden daha açık kazanan yine Türkiye oldu. Yeni hükümet modelimiz vatanımıza milletimize hayırlı olsun.'' ifadesini kullandı.

TÜMSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Ölmez şu açıklamalarda bulundu;

Milletin İradesi İstikrar Dedi.

Referandum kararını değerlendiren TÜMSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Ölmez, güçlü bir Türkiye için gerekli düzenlemenin Anayasamızdan başlanılması gerektiği vurgulayarak, ''Referandumda çıkan ''EVET'' kararı ile milletimiz geleceğine sahip çıktı ve dış ülkelerin Türkiye'yi karalama politikasına güzel bir yanıt verdi'' dedi.

Ekonomik istikrarın, yatırımların ve ekonomik canlılığın devam etmesi için milletin sandıkta gereken cevabı verdiğini söyleyen Ölmez; referandum sonucunu değerlendirdi. ''Türkiye'nin büyümesini hazmedemeyenlerin geçen yıl planlamaya çalıştıkları darbe kalkışması milletin güçlü iradesi karşısında yerle bir olmuştu. Ülkemizi yıpratma girişiminde, bulunmaya devam edenlere gereken cevabı yine milletimizin iradesi verdi'' diye konuştu.

Milletimiz 16 Nisan Pazar günü verdiği karar ile daha güçlü bir Türkiye için ilk adımlarını attığının altını çizen Ölmez sözlerini şöyle sürdürdü: ''Evet kararı ile hantal devlet yapısından kurtulmaya yönelik büyük bir adım atıldı; ülkeyi yönetmek iki dönemle sınırlandırıldı ve ülke idaresinde çift başlılığa son verildi. Sözü ve kararı gerçek sahibi olan milletimiz halk oylaması ile eline aldı.

Bundan sonra her türlü müdahaleye karşı ülkemiz daha güçlü olacaktır. Evet kararı ile ülke sorunları karşısında milletin temsilcilerinin elini kolunu bağlayan zincirlerin de kırılacağına inanıyoruz.''

Halkoylaması istikrarı işaret etmiştir.

İstikrar ve güveni arttıracak ve gerek yurt dışında gerekse yurt içinde ekonomik göstergeler açısından olumlu bir seyre yol açacağını belirten Ölmez, ''İş dünyası olarak beklenti yeni anayasa onayını müteakip hükümetimizin bütün gücünü Türkiye'nin ekonomik büyümesine ve mali politikalarına vermesi yönündedir. Bu kapsamda da kısa vadede olumlu havanın içeride ve dışarıda ekonomik göstergelere yansımasını bekliyoruz.

Piyasalara olan güvenin yükselmesi ile yatırımların ve istihdamdaki artışın devamı ile ekonomik büyümemizin olumlu yönde gelişmesini bekliyoruz. Anayasa değişikliğinden sonra önü açılan ülkemizde daha fazla üretim ve daha fazla yatırım gerçekleşecektir'' dedi.

Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak referandum sonuçlarıyla ilgili deüğerlendirmesi;

Milletin iradesi egemen olacak

Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak referandum sonuçlarıyla ilgili ilk değerlendrmesini yaptı. Bayrak sandıktan millet iradesinin güçlendiren bir sonuç çıktığını söyledi

İstikrar ve kalıcı güvenin iş dünyası özellikle de kendi sektörü için büyük önem taşıdığına vurgu yapan Başkan Murat Bayrak ''İş dünyası istikrar ister, güven ortamının sürmesini ister. Referandumda aziz milletimiz istikrar, güven ve milletin iradesinin egemenliğini güçlü hale getiren değişikliği onayladı.

Referandum sonucu şehrimizin, ülkemizin büyümesine kaldıraç oldu. Bizler kaldığımız yerden devam edeceğiz. Güvenli ortamda daha cesur adımlar atacağız'' dedi.

Başkan Bayrak ''Millet ülkesinin geleceğine sahip çıktı. Yeni dönemden beklentilerimiz var. Anayasa değişikliğini hayata geçirecek uyum yasalarının meclisten tam bir uyum içerisinde geçmesini, devletin iş dünyasına sağladığı teşvik ve desteklerin kalıcı hale getirilmesini istiyoruz.

Devlet-millet omuz omuza yeni dönemin hızlı ve emin adımlarla aşılmasını bekliyoruz. Biliyoruz ki devleti yönetenler milletin beklentilerini tam olarak yerine getirecektir'' dedi.

''Referandum sona erdi. Sandıklardan çıkan sonuç milletin kazandığını gösteriyor. Yenilen, mağlup olan millet değil hantal, işlevselliğini yitiren sistemdir. Hızlı kararların alınacağı, siyasi istikrarın sağlanacağı, bürokrasinin biteceği, milletin hükümet olacağı sistem şehrimize, ülkemize ve islam alemine hayırlar getirsin. 16 Nisan sonrasında yeni Türkiye çok daha güçlü çok daha söz sahibi olacaktır''

HAK-İŞ Konfederasyonu Sakarya İl Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR yaptığı yazılı açıklamada;​

GÖKDEMİR, Türkiye'nin değişim ve dönüşümünün liderliğini yapan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve bunun yanı sıra meclisten karar alarak bunu savunan Başbakanımız Binalı Yıldırım ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye teşekkür etti.

Referandum sonucunda 'EVET' çıkmasıyla birlikte işçi sınıfının birtakım sorunlarının daha hızlı ve daha kolay çözüme ulaştırılacağını açıklayan GÖKDEMİR, ''EVET kararı ülkemiz ve halkımız için hayırlı bir sonuç olmuştur. Cumhurbaşkanlığı Sistemiyle yönetim krizlerinin önüne geçilecek, bu sayede ülkemiz daha istikrarlı bir hale gelecektir'' açıklamasında bulundu.

''Referandum sürecinde sorumluluk aldık''

GÖKDEMİR, ''17 Nisan'da Türkiye'nin yeni bir sabaha uyanacağını söylemiştik. Milletimizin olup bitenlere karşı her zaman tavrını en güzel şekilde koyacağını HAK-İŞ olarak her zaman söyledik ve bütün Türkiye'de anlattık.

Referandum sürecinde HAK-İŞ olarak sorumluluk aldık ve anayasa değişikliği konusunda kararlı davrandık.

Bu kararlı davranmanın ne kadar önemli olduğunu referandum sonuçları açıkça ortaya koymuştur. İşçilerimizi ve halkımızı referandum sürecinde bilgilendirdik. Referandum sonuçları da bu bilgilendirmenin neticesini aldığımızı açıkça göstermiştir.

Bilgilendirmelerimizin sonucunu referandum sonucunda olumlu bir şekilde aldık. Çok şükür bu konuda mahcup olmadık.

17 Nisan itibariyle Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yeniden inşa edilecek olması tarihi bir olaydır. 17 Nisan referandumu Türkiye tarihindeki demokratik süreçlerdeki en önemli seçimlerden birisidir'' ifadelerini kullandı.

Herhangi bir olumsuzluk olmadan seçimlerin sonuçlanmasının oldukça önemli olduğuna dikkati çeken GÖKDEMİR, ''Barışçıl bir şekilde milletin sandığa gitmiş olması son derece önemlidir. Sandık sonuçlarında milletin 'EVET' yönünde oy vermiş olması milletimiz adına tarihi bir başarıdır'' şeklinde konuştu.

HAK-İŞ Konfederasyonu açısından Türkiye'nin bölgesinde güçlü ve oyun kurucu etkin bir devlet olması için bu anayasa değişikliğinin oldukça önemli olduğunu belirten GÖKDEMİR, ''Siyasi ve ekonomik krizlerin, istikrarsızlıkların yeni anayasa ile sona ereceğine inanıyorum'' dedi.

Referandum sürecinde 'Anayasa Değişikliğine Tam Destek, Geleceğimiz İçin Evet' sloganıyla yola çıkarak başarılı bir kampanya yürüttüklerinin altını çizen GÖKDEMİR, ''Bu konuda mücadelemizi baştan sona başarılı bir şekilde yürüttük. HAK-İŞ 'in bütün teşkilatları ve bağlı sendikaları sahada aktif olarak hep birlikte çalıştı. Bu konuda tüm teşkilatımıza, bağlı sendikalarımıza, üyelerimize ve milletimize gönülden teşekkür ediyorum'' dedi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun;

Coşkun; Bu Kararın Tek Kazananı Millettir

"Milletimiz vatandaşlık görevini yaparak sandığa gitti ve ülkesi için en doğru olduğuna inandığı şekilde oyunu kullandı.

Sandıktan hangi karar çıkarsa çıksın, bunun milletimizin kararı olacağını vurgulamıştık. Dolayısıyla; yenen veya yenilen, kazanan veya kaybeden yok.

Bu kararın tek kazananı milletimizdir. Milletimiz geleceğine sahip çıktı ve istikrar ve güven için sistem değişikliğine "Evet" dedi. Milletin kararına saygı duyuyor ve teşekkür ediyoruz.

Bu referandumda da, kayda değer herhangi bir olayın yaşanmaması, referanduma katılım oranının çok yüksek bir oranda gerçekleşmesi, ülkemiz adına, önemli kazanımlarımızdandır.

Önümüzde, Uyum Yasaları, AB öncelikli olmak üzere Uluslarası İlişkiler, Kamu Personel Reformu, Seçim ve Siyasi Partiler yasası gibi önemli gündem maddeleri var.

Ekonomi, en önemli gündem maddelerimizden olmaya devam edecek.

Bugünden sonra, İşlerimize daha fazla odaklanacağız. Üretmeye ve güçlenmeye koşar adımlarla devam etmek en önemli önceliğimiz. Miletimizin kararı ülkemize hayırlı olsun.'' dedi.

BBP İl Başkanı Cemal Can açıklamasında;

"Öncelikle Büyük Türk milletine referandum oylamasına yüksek katılım göster dikleri için şahsım, camiam ve milletimiz adına teşekkür ediyorum." Dedi.

İl Başkanı Cemal Can, "Tabii burada hem Hayır tercihinde bulunanlar hem Evet tercihinde bulunan vatandaşlarımız demokrasimize büyük bir katkı sağlamışlardır. Ben bunun için referandum oylamasına katılan milletimizin her bir ferdine, her seçmenine ayrı ayrı teşekkür eder şükranlarımı sunarım. Milletimiz büyük oranda devletin bekasını, vatanın bütünlüğünü, milletin istiklalini ve istikbalini önceleyerek net bir şekilde Evet demiştir. Milletimizin iradesi bu yönde açık ve net bir şekilde tecelli etmiştir. Öncelikle ülkemiz ve milletimiz için hayırlı ve uğurlu olsun.

İl Başkanı Cema Can, "Partimiz ve camiamız Evet kararıyla sonucun doğrudan belirleyicilerinden olmuştur. Bu anlamda referandum sürecinde Evet kararı alan ve sahada olan parti mensuplarımıza,ilçe başkanlarımıza ve Alperen kardeşlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Tabii bu sonuç; ülkemizi, darbe anayasasının ürünü olan antidemokratik darbelere, muhtıralara, cuntalara

cesaret veren sistemden bugün itibariyle kurtarmıştır.

İl başkanı Cemal Can, "Evet kararının Milletimiz, Vatanımız ve Devletimiz için doğru olduğuna inandığımız için Evet dedik.Bu kararımızın büyük Türk Milleti tarafından da onaylanmış olması tercihimizin de doğruluğunu net bir şekilde ortaya koymuştur. Ben sakaryalı hemşerilerimize bir kere daha Evet kararından dolayı tebrik ediyorum ve milletimize şükranlarımı sunuyorum." şeklinde konuştu.

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak açıklamasında;

"Milletimiz 16 Nisan Halkoylaması Seçimlerinde sağduyulu davranarak oyunu istikrardan ve güvenden yana kullandı." dedi

Başkan Ak,"Teşkilatların özverili çalışmasına değinerek şunları söyledi; "16 Nisan Halkoylaması tarihinin belli olmasından sonra gece gündüz demeden ilçemizdeki tüm mahalle ve sokakları dolaşarak halkımıza Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemini anlattık. Bu süreçte İlçe Kadın Kollarımız ve ilçe Gençlik kollarımız bizlere tüm çalışmalarımızda eşlik etti. Kendilerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Ülkemiz için, istikrar için bizimle birlikte gecesini gündüzüne katan tüm teşkilat mensuplarımıza, çalışmalarımızda bize destek veren Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, partimizin tüm kademelerinde görev yapan teşkilat mensuplarımıza Üyelerimize ve halk oylamasına destek veren vatandaşlarımıza ilçemizde ve ilimizde bu sonuçları almamızı sağlayan tüm hemşerilerimize canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum."dedi.

İlçe Başkanı Mustafa Ak, Halkoylaması sürecinde yaptıkları çalışma ve verdikleri desteklerden dolayı Milliyetçi Hareket Partisi İl ve İlçe başkanlıklarına kadın ve gençlik kolları ile Büyük Birlik Partisi il ve İlçe Teşkilatlarına Kadın kolları ve Gençlik kollarına yaptıkları çalışmalar ve verdikleri destekten dolayı ayrı ayrı teşekkür ederek " Vatandaşlarımız, Halkoylamasında Cumhurbaşkanlığı sistemine evet diyerek 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize emin adımlarla ilerlememizin önünü açmıştır. Halkımız istiklal istikbal istikrar için evet oyu kullandı. Ülkemize ve Milletimize halk oylaması hayırlı olsun" dedi.

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube BaşkanıMurat Mengen açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

16 Nisan 2017 Pazar günü gerçekleşen referandum sonucunda milletimiz; Türkiye'nin öze dönüşüne, geleceğe doğru kararlı yürüyüşüne, güven ve istikrar perspektifiyle yükselişine hız kazandıracak anayasa değişikliğine 'evet' demiş ve onay vermiştir.

Milletimizin onayı; teorik çerçevesiyle iki asırlık, anayasal hükümlere dayalı pratik zeminiyle altmış yıllık tarihe sahip vesayet düzeneğinin bütün görünümleri ve birikimleriyle yıkılmasını, vesayet düzeneğinin kurulmasına zemin oluşturan Parlamenter Hükümet Sistemi'nin yerine Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini en kısa sürede ve bütün yönleriyle kurulmasını kapsamaktadır.

Tarihinin bütününe bağımsızlık ve özgürlük iradesini yansıtmış olan milletimizin 16 Nisan'da ortaya koyduğu iradeyi; hâkimin de, hakemin de millet olduğunu fiili durum olarak ortaya koyan siyasal sistemin, egemenliğin bila kayd-u şart millete ait olduğunu hukuki olarak teminat altına alan anayasal çerçevenin cari olduğu yeni Türkiye'nin inşa ruhsatı, milletin, tarihiyle, egemenlikle, medeniyet değerleriyle vuslatı olarak görüyoruz.

16 Nisan, bu yönüyle bir uyanış, diriliş ve şahlanış miladı olarak tarihe kaydedilmiştir. 17 Nisan, milletimizin hem kendisinin hem ülkesinin hem de dünyanın yarınlarına yön verme noktasındaki hür iradesini haykırışının ilk günüdür. 16 Nisan'da yaşanan ve 17 Nisan'dan itibaren yola çıkan, milletin tarihin akışını değiştirme gücüdür.

Türkiye'nin hepimize ait olduğu bilinciyle, alın terimizi değerli kılmanın, helal ekmeğimizi büyütmenin, Türkiye'yi prangalarından, küresel operasyonlardan arındırmanın heyecanıyla, azmi ve kararlılığıyla sorumluluk alan, ülkemizin kırılma anlarının tamamında gövdesini taşın altına koyan, 15 Temmuz'da meydanlarda ihanetin karşısında bir kale gibi duran, 16 Nisan referandumu için Türkiye'nin her karışında vesayetin bitmesi, Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu sisteme geçmesi için ter akıtan bütün mensuplarımıza; aynı duygu, düşünce ve kararlılıkla yola revan olan paydaş sivil toplum kuruluşlarına, bütün siyasi partilere, bu değişikliğin gündeme ve milletin önüne getirilmesine liderlik eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımızı sunuyoruz.

İstiklal Marşımızın ilk sözü, şerre ve batıla karşı mücadelede inanç ve medeniyet değerlerimizin özü olan "Korkma"duruşunun bütün mecralarda tezahürüne zemin oluşturacak olan anayasa değişikliğinin ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin, milletimize, ülkemize, bölgemize, insanlığa huzur, refah, barış ve adalet getirmesi; zulmün ve zulmü besleyen dünya düzeninin sona ermesi noktasında sağlayacağı fırsat ve imkânları milletimizle birlikte oluşturma inanç ve kararlılığında Allah daima yar ve yardımcımız olsun.

17 Nis 2017 - 16:06 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.041.608 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

01

Halktan ve Haktan yana - hikayeden şarkılar...alınan bu düşük oy oranının sebeplerinden en başta geleni başarısız,liyakatsiz belediye başkanlarımızdır...sn medyabar siz hiç bu bld başkanlarımızın programına gittiniz mi referandumla ilgili? Teşkilat içi değil,gerçek halkla her karşılaştıklarında anlattıklarını dinleyen olmadı buna emin olun! Her sunumun sonunda soru cevaba geçildiğinde %90 yerel sıkıntılarla ilgili sorularla karşılaştılar.Peki neden böyle önemli bir mesele varken yerel meseleler konuşuldu?

Çünkü aslolan RTE,onun talimatı millete yeter.Ancak bu yetersiz belediye başkanları devam ettikçe bir sonraki seçimde oy oranı daha da düşecektir ak partinin.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Nisan 16:06Anket Sakarya'ya hayvanat bahçesi yapılsın mı yapılmasın mı?