Avcılar toplandı

Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ile ilimizde faaliyet gösteren avcı kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı 2012 – 2013 Av Dönemi İl Av Komisyon kararları ile ilgili olarak istişare toplantısı düzenlendi.

Av sezonu ve avlanma şekilleri

Toplantıda önümüzdeki av dönemi olan 2012 – 2013 Av Dönemi İl Av Komisyon Kararlarının temel konuları konuşuldu. Toplantıda; av sezonunun açılış ve kapanış tarihleri,avlanacak hayvanların avlanma limitleri, avlanmanın yapılacağı av sezonu içindeki günler,avlanmanın yasaklandığı ve serbest olduğu yerler, yasaklanan avlanma usul ve şekilleri, avlanmada kullanılması yasak olan malzeme ve vasıtalar, kaçak avcılıkla mücadelenin önemi, avlak sisteminin gerek avcılığımız gerekse av kaynaklarının sürdürülebilirliği açısından değerlendirilmesi ve avlak sistemine geçişin ileriye dönük faydaları, 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanununun değerlendirilmesi ve uygulamada karşılaşılan zorluklar ve çözüm önerileri, ilimizin av turizmi potansiyeli gibi hususlar değerlendirildi.

Avcıların olumlu yaklaşımı

Toplantıya katılan avcı temsilcilerine, kurumun yaklaşımı ve kendilerine yapılan çalışmalarda ve alınan kararlarda verilen önem dile getirildi. Orman ve Su İşleri Sakarya Şube Müdürü Osman Demirel, Bakanlığın avcılık camiasına yaklaşımı, avcıların ve avcı kuruluşlarının gelinen noktada sağladığı olumlu yaklaşımı değerlendirdi. Demirel,toplantıya katılanlara göstermiş oldukları olumlu ve yapıcı yaklaşımları nedeniyle teşekkür etti. Avcı temsilcileri de düzenlenen bu istişare toplantısından memnuniyetlerini dile getirerek bu gibi olumlu çalışmalarının devamından yana olduklarını belirttiler.

23 Şubat 2012 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.993.580 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.



Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?