Bir köy merası hikayesi..

Pamukova'da yaklaşık 350 dönümlük mera arazisinin bir fidancılık firması tarafından 15 yıldır usulsüz kullanıldığı belirlendi

Pamukova'dan İsmail ÇETİNTAŞ bildiriyor
Yapılan şikayet üzerine ortaya çıkan mera işgalinin 2002 yılından buyana Özbek ve Fevziye Mahallelerinde 1989 ile 670 parsellerde bulunan mera vasfındaki arazi üzerinde devam ettiği Pamukova Kaymakamlığının yaptığı inceleme sonucu ortaya çıktı.

Kaymakamlık merayı 15 senedir fidan dikip işleyen firmaya 3091 sayılı kanun gereğince bir ay süre içerisinde mera vasfındaki araziyi terk etmesi için süre verip bu alınan kararı tebliğ etti.

Ayrıca Kaymakamlık firma hakkında C. Savcılığına suç duyurusunda bulunurken hazırlanan evrakları ise mera komisyonuna gönderdi.

Ancak fidancılık firması yaklaşık 2-3 ay geçmesine rağmen mera vasfındaki araziyi terek etmeyince Özbek ve Fevziye Mahallesi sakinleri tepki gösterdiler.

2002 yılından bu yana kimse "Burası mera arazisi" diyememiş!

Mera arazisinin yaklaşık 15 senedir fidancılık firması tarafından babalarının malı gibi ekilip biçildiğini, bu zamana kadar hiçbir yetkilinin "Kardeşim burası mera arazisi nasıl ekip biçersin bu cesareti nerden alıyorsun" diyemediğini dile getirerek, mera komisyonun mera arazisini terk etmeyen firma için her hangi bir yaptırım uygulamadığını iddia ederek, firmanın mera vasfındaki araziyi bir an önce terk etmesini istediler.

Firmanın 15 yıldır mera vasfındaki arazileri işlemesi ve kimsenin buna ses çıkarmaması üzerine bazı vatandaşların da mera arazilerini ekip biçmeye başladığı iddia edilirken, 2002 yılından bu yana hiçbir yetkilinin mera arazisine tecavüze ses çıkarmaması ise dikkat çekiyor.

Özbek mahallesinin satılan mezarlığını alan aynı firma!

15 yıldır iki mahalleye ait yüzlerce dönümlük mera arazisini işgal eden fidancılık firmasının, geçtiğimiz ay Pamukova Belediyesince Özbek Mahallesinde satılan mezarlığı alan firma olduğu öne sürüldü.

18 Ekim 2017 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.862.964 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

bidost - Yağma Hasan'ın böreği ye aslamım ye. nede olsa memlekette hırsıza, uğursuza, yolsuza dur diyen kimse yok

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Ekim 12:13


Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?