Sakarya'da OHAL komisyonuna kaç kişi başvurdu?

KHK ile kamudan ihraç edilenlerin dosyalarının inceleneceği OHAL komisyonuna Sakarya'dan kaç kişinin müracaAt ettiği öğrenildi

MEDYABAR.COM -

FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilan edilen Olağanüstü Hal uygulaması kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile kamu görevinden çıkartılanlar için OHAL İnceleme Komisyonu kurulmuştu.

17 Temmuz'da başlayan başvurular 14 Eylül'de sona ererken Sakarya Valiliği'ne yapılan başvuru sayısı900 oldu.

Başbakanlık OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre bu sayı Türkiye genelinde ise 101 Bin 243 olarak belirlendi.

Öte yandan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ise OHAL inceleme komisyonunun ilk kararlarını 2 hafta içerisinde vermesinin beklendiğini açıkladı.

Sakarya Valiliğinden yapılan açıklama şu şekilde:

23/01/2017 tarihli ve 29957 sayılı Resmi Gazete' de yayınlanarak yürürlüğe giren 685 sayılı Kanun Hükmünde Kararname gereğince kurulan Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu' na yapılacak başvurulara ilişkin hususlar, 12/07/2017 tarihli ve 30122 Mükerrer Sayılı Resmi Gazete' de yayımlanan Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonunun Çalışmasına İlişkin Usul ve Esaslar Tebliğinde belirlenmiştir.

Komisyona yapılacak başvuruların alınmaya başlanacağı tarih Başbakanlık tarafından 17 Temmuz 2017 olarak ilan edilmiş ve bu tarihte başlayan elektronik ortamdaki başvuru, evrak teslim ve başvuru alındı belgesi düzenleme işlemleri 14 Eylül2017 Perşembe günü mesai saati bitiminde sonra ermiştir.

Bu kapsamda terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyet, aidiyeti, iltisakı veya bunlarla irtibatı olduğu gerekçesiyle başka bir idari işlem tesis edilmeksizin doğrudan kanun hükmünde kararname hükümleri ile tesis edilen işlemlere ilişkin başvuruları değerlendirmek ve karara bağlamak üzere 17/07/2017 tarihinden 14/09/2017 tarihine kadar Valiliğimiz Olağanüstü Hal Bürosuna 900 başvuru yapılmıştır.

05 Ekim 2017 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.993.580 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Özel okul öğretmeni - Sakarya Ohal e ve Sakarya milli eğitime bir seneden daha uzun süre önce

Lisans İptali konusunda dilekçe vermiştim.

Hala bekliyorum

Sıra gelecek mi benim gibilere

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Ekim 17:44
01

Sangarius - O zaman ihraç edilmelerin hepsi eğer geri iade olursa göstermeliktir. Zaten hakkıyla bir yerlere gelenler görevlerinin başında.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Ekim 17:44


Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?