SAÜ'lü öğrenciler 1 Mayıs'a destek verdi

Sakarya Üniversitesi'nde öğrenim gören bir grup öğrenci, 1 Mayıs'ı kutlayacak olan gruplara destek vereceklerini açıkladı.

Sakarya Üniversitesi'nde öğrenim gören bir grup öğrenci, 1 Mayıs'ı kutlayacak olan gruplara destek vereceklerini açıkladı.

SAÜ kampüs kafeterya önünde yapılan basın açıklamasını Makina Mühendisliği ikinci sınıf Öğrencisi Özenç Sezek okudu. Sezek, "1 Mayıs tarih boyunca ezilen ve sömürülen halkların taleplerini örgütlü ve kitlesel biçimde dile getirdiği birlik ve mücadele günüdür. Devrimci, demokrat, yurtsever Sakarya Üniversitesi öğrencileri olarak 1 Mayıs işçi ve emekçinin birlik mücadele ve dayanışma gününde Sakarya'da alanlardayız" dedi.

Yeni YÖK yasa tasarısını da eleştiren Sezer, "Bizlere dayatılan piyasacı politikalarla eğitim hakkımız ipotek altına alınmaya çalışılmaktadır. Bizler 1 Eylül darbesinin ürünü olan YÖK'e ve onun yamasına karşı çıkıyoruz. Üniversitelerin özgür düşünce ve toplum- doğa-insan yararına bilim üreten özel kurumlar olmasını istiyoruz. Yeni yasayla birlikte kampüsler sermayenin hegemonya alanına çevrilmek ve biz üniversite öğrencileri müşteri konumuna oturtulmak isteniyor. Son dönemde üniversitelerde ki gerici-faşist provokasyonlar barış sürecini baltalamaya yönelik ve kardeş halkların gençlerini karşı karşıya getirmeye çalışıyor. Kürt sorununun demokratik çözümü, ifade özgürlüğü ve ana dilde eğitim açısından bakıldığında gençliğin gelecek mücadelesinden bağımsız değildir. Türkiye'de halkların barışı ve akan kanın durması gençliğin ilerici-devrimci mücadelesiyle mümkündür" diye konuştu.
Sakarya'daki 1 Mayıs kutlamaları AKM önünde basın açıklaması şeklinde gerçekleştirilecek.

29 Nisan 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.421.377 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?