O yol için belediyeye müfettiş geldi

İçişleri Bakanlığı Danıştay’ın bozma kararı sonrasında Karasu İlçesindeki Batı Karadeniz Caddesi'nin devamı olarak kumsala yapılan yol konusunu incelemek üzere Karasu Belediyesi’ne müfettiş gönderdi.

İçişleri Ba­kan­lı­ğıKarasu Belediyesince 2010 yılında Doğu Karadeniz Caddesini Sakarya ağzındaki fenere bağlayan yol için soruşturma başlattı. Konuyu incelemek üzere ilçeye gelen müfettişin gerekli ifadeleri aldıktan sonra ilçeden ayrıldığı öğrenildi.

İki şikâyet

İçişleri Ba­kan­lı­ğı Ka­ra­su Be­le­di­ye­sine mü­fet­tiş gön­der­di. 2010 yı­lın­da Ka­ra­su Be­le­di­ye­si ta­ra­fın­dan Ye­ni­ma­hal­le sa­hi­lin­de ya­pı­lan yol ça­lış­ma­sı hak­kın­da in­ce­le­me­ler­de bu­lun­du.

Mü­fet­tiş Rahim Cüce, in­ce­le­me­le­ri­ni ta­mam­la­dık­tan sonra ra­po­ru­nu ba­kan­lı­ğa tes­lim ede­ce­ği­ni bil­dir­di. Bi­lin­di­ği üzere Ka­ra­su Be­le­di­ye­si ta­ra­fın­dan 2010 yı­lın­da Ye­ni­ma­hal­le sahil kum­sa­lın­da baş­lat­tı­ğı yol ça­lış­ma­la­rın­da kul­lan­dı­ğı dolgu mal­ze­me­le­ri­nin çevre kir­li­li­ği­ne neden ol­du­ğu ge­rek­çe­siy­le Ak Parti İlçe Baş­ka­nı İshak Sarı ve Ka­ra­su­lu Tur­han Piş­kin Ka­ra­su Cum­hu­ri­yet Baş­sav­cı­lı­ğı'na şi­ka­yet ison­ra­sı in­ce­le­me baş­la­tıl­mış ve Be­le­di­ye Baş­ka­nı Meh­met İspi­roğ­lu ile il­gi­li İç İşleri Ba­kan­lı­ğı'ndan so­ruş­tur­ma izni talep edil­miş­ti.

Ancak İçiş­le­ri Ba­kan­lı­ğı Baş­kan hak­kın­da so­ruş­tur­ma izni ver­me­di.

Bunun üze­ri­ne ta­raf­lar ko­nu­yu Da­nış­taya ta­şı­dı. Hem Ka­ra­su Cum­hu­ri­yet Baş­sav­cı­lı­ğı hem de Tur­han Piş­kinin iti­ra­zı­nı haklı bulan Da­nış­tay 1. Da­ire­si, 22.12.2014 tarih ve 1878 sa­yı­lı ka­ra­rı ile İç İşleri Ba­kan­lı­ğı'nın al­dı­ğıİzin yokka­ra­rı­nı kal­dı­ra­rak so­ruş­tur­ma izni ve­ril­me­si­ni ta­raf­la­ra bil­dir­di.

05 Tem 2015 - 00:43 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.750.398 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.
Anket İlerleyen hayatınızda memleketinize (köyünüze) yerleşmek gibi bir planınız var mı?