MBDD'den açıklama: "Her türlü harekatın..."

Milli Birlik ve Düşünce Derneği (MBDD) Genel Merkezi, Irak'ın kuzeyindeki referanduma ilişkin yaptığı açıklamada, bölgeye her türlü harekatın destekçisi olduklarını söyledi

Genel Merkezi Serdivan'da bulunan Milli Birlik ve Düşünce Derneği'nden (MBDD) Irak'ın kuzeyindeki gayrimeşru referandum ve sınırlarımızdaki benzer gelişmelerle ilgili açıklama yaptı.

Son günlerde bazı siyasilerin de sık sık dile getirdiği 'bölgeye operasyon' söylemlerine de destek veren MBDD, her türlü harekatın gönüllü destekçisi ve takipçisi olduklarını açıkladı.

MBDD'den yapılan açıklama şu şekilde:

"Ülke sınırlarımızın dışında Türk devletinin geleceğine yönelik bir takım projeler hayata geçirilmeye, istikbalimiz ipotek altına alınarak ülke ve bölgemizin güvenlik ve istikrarı yüzyıllar sürecek tartışmalara kurban edilmek istenmektedir.

Milli Birlik ve Düşünce Derneği olarak,

ülkemizin iç güvenlik meselelerindeki karar ve davranışlarının arkasında olduğumuz gibi, kısa ve uzun vadede Devletimize ve milletimize sorunlar teşkil edilecek oluşumlarında karşısındayız.

Saddam Hüseyin sonrası Irak ruhen üç parçaya ayrılmış, Şii Sünni Kürt gibi suni bölünmeler bölge istikrar ve istikbalini tehlikeye atılmıştır. Bugün sadece coğrafya olarak 3 parça olmayan Irak'ın mezhepsel ve mikro milliyetsel bölünmesi bölgeyi kaoslar dönemine sokacaktır. Hususiyetle Bölgesel Yönetimin yapmış olduğu referandum bu siyasi krizleri silahlı mücadelelere dönüştürecek potansiyeli Irak ve bölgemize hediye etmiştir.

Devlet kurmak aşiret yönetmeye benzemez.

Cumhurbaşkanımızın dediğini tekrar etmekte fayda vardır. ?Devlet kurmak aşiret yönetmeye benzemez.? Devlet nizamdır, devlet kararlılıktır, devlet kabul görmüşlüktür. Hiçbir komşusunun bağımsızlığını kabul etmediği bir referandum Barzani'yi ve Kuzey Irak'ı kendin pişir kendin ye diye işlev gören yol boyu tesislerine çevirmiştir.

Destekçisi İsrail olan siyonizme kul olacak bir Kürdistan hayali görenlerin Türkiye'mizin kudretini hatırlayarak rüyalarından uyanmaları gerekecektir.

Arap-İsrail savaşında Ortadoğu da komşu hiçbir destekçi bulamayan İsrail, Siyonizm haritasını genişletip müttefikler türetme yoluna girmiş, bölgede Müslüman nüfusun sürekli kavga eden parçalara ayırmaya çalışmıştır. Bağımsız Kürdistan hayali Irak'taki Peşmergelerin İsrail kuklası yapılma projesidir. Türkiye bu oyunu bozacak ve ?Büyük İsraili? yartakçılarıyla sözde mimarlarının başına yıkacaktır.

Her Türlü Harekatın Gönüllü Destekçisi ve Takipçisiyiz!

Bölgedeki konulara duyarsız kalalım diyen, bize ne diyen bugün devletimizin tarihsel duruşuna ve milletimizden umudu olan mazlumlara ihanet etmektedirler. Türk Devleti'nin Kerkük Musul, Süleymaniye, Telafer ve birçok Irak şehrinde genetik kan bağlı kardeşleri Türkmenler yaşamaktadır. Türkmenlerin gelecek kaygısının güvencesi Türk Devleti ve onun iradesidir. Bu iradeyi masaya koyarken binlerce yıldır tarihsel duruşumuz da göz önüne alınmalıdır. Irakta Sünni Şii Arap, Türkmen ve hatta Kürtlere Barzani'nin sözünü dinlemeyince baskı yaparak zorunlu göçe tabi tutulmalar yaşanmaktadır. Bu olaylar Irak'ın kuzeyindeki durumun ne kadar vahim olduğunun göstergesidir. Bunu göz ardı etmek Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluş umdelerini reddetmektir.

Etnik ve bölgesel farkları tartışma-kavga vesilesi kılmadan birlikte yaşamak ülküsüne dönüştürme gayreti olmayanların bölge halkına getireceği özgürlük, refah, huzur görünmemektedir. Irak'ın kuzeyi bir kabileye emanet edilmemeli din ve milliyet kardeşlerimiz peşmerge zulmünden kurtarılmalı, gerekirse askeri müdahale hayata geçirilerek illerimizin sayısı arttırılmalıdır.

Konu vesilesiyle Türk Devletinin Irak ve Bölge ülkeler konusundaki istikrarlı ve güçlü duruşunu desteklerken, yapılacak her türlü harekatın gönüllü destekçi ve takipçisi olacağımızı kamuoyuna bildiririz..."

09 Ekim 2017 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.901.119 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?