SEPAŞ'tan Karasu Belediyesi açıklaması

Borçları nedeniyle elektriği kesilen ve iş kamyonlarına el konulan Karasu Belediyesinin elektrik borçları ve SEDAŞ'la yaptığı görüşmelerle ilgili açıklama geldi..Belediyenin SEDAŞ'a 3 Milyon lira borcu var..

SEPAŞ tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

Karasu Belediyesi'nin şirketimize, gecikmeler dahil olmak üzere birkaç yıldan bu yana artarak günümüze kadar gelen ve bugün 3 milyon TL'yi aşan borcu bulunmaktadır. Karasu Belediyesi Başkanlığına şirketimiz üst düzey yetkilileri tarafından defalarca bilgilendirme ve uzlaşma amaçlı ziyaretlerde bulunulmuş, borcun yapılandırılması için görüşmeler yapılmıştır. Karasu Belediyesiyle mevcut borç, 2011 ve 2012 yılları içinde belediyenin talepleri de dikkate alınarak, ayrı zamanlarda 4 defa yapılandırılmış, ayrıca 2012 Temmuz ayı içinde Karasu Belediyesinin de rızası alınarak, alacağımızın teminat altına alınması için icra takibi açılmıştır. Fakat Karasu Belediyesi taksit protokollerine uymamış ve hiçbir ödeme yapmamıştır. Şirketimizce ek süreler verilmesine rağmen Karasu Belediyesinden bugüne kadar hiçbir olumlu girişimde bulunulmaması şirketimiz tarafından üzüntüyle karşılanmaktadır.

Karasu Belediyesinin sadece bazı abonelikleri için kısa bir süre önce kamuoyuna da yansıyan elektrik kesme işlemi uygulanmıştır. Ancak bu süreçte, özellikle şirketimiz tarafından Karasuda yaşayan halkımızın mağdur olmaması için içme suyu ve arıtma tesisi aboneliklerinin elektriği kesilmemiştir.

Tüm bu gelişmelere rağmen Karasu Belediyesi 31 Ocak 2012 tarihinde yine Sepaş yöneticileri tarafından ziyaret edilmiştir. Dönem faturalarının zamanında ödenmesi kaydıyla geriye dönük borcun, belediyenin ödeme gücüne göre yapılandırılması konusunda Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ile görüşülmüş ve ilk ödemenin 13 Şubat 2013 tarihinde olması konusunda anlaşmaya varılmıştır. Ancak belediye bu kez de taahhüt ettiği ödemeyi yapmamıştır.

20 Şubat 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.987.019 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?