MHP Sapanca'da başkan belli gibi

MHP Sapanca'da Burhan Arıkan'ın istifasının ardından yeni oluşum Berat Tamer adında birleşti

MHP Sapanca İlçe Teşkilatı 3. Genişletilmiş İstişare Kurulu toplantısı Başkan vekili Ali Kemal Tıknaz başkanlığında gerçekleşti. Parti İlçe teşkilat binasında gerçekleşen toplantıya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Mercan, İl Genel Meclis Üyesi Kadir Yıldız ve çok sayıda partili katıldı.
Toplantı açılışında konuşan Başkan vekili Tıknaz, Berat Tamer Başkanlığında oluşturulan yeni Yönetim Kurulu listesini okudu. Liste'de bulunan isimleri tek tek partililere tanıtan Tıknaz daha sonra süreç hakkında bilgiler verdiği konuşmasında "Kabul görürse 58 kişilik geniş bir Yönetim Kurulu ile devam etmek istiyoruz. Temel esasımız teşkilatın bütünlüğü olacak. Bu yapıda bu listeyi oluşturmaya gayret ettik. Önümüzde iki tane ciddi seçim var. Bu yönetim bunları geçirecek" dedi.

Neden kalabalık bir liste oluşturdukları konusunda da bilgiler veren Tıknaz, "Bizim üye yapımızda, Genel Kurul delege sayımız ilçe kongresini hep yapmayalım diye beli bir sayıda tutuluyordu. Bunu da arkadaşlarımızla, Allah'ın izni ile bin 71'e ulaştırmak yeni Yönetim Kurlunun ilk hedefi olacak. Bu konuda gerek Yönetim Kurulu'na davet edilen arkadaşların gerekse İstişare Kurulundaki ağabeylerimizin ciddi bir katkısı gerekmekte. Desteğinizi bekliyoruz. Yönetim teşkil olduktan sonra, diğer gündemlerle alakalı yine istişare şeklinde Yönetim Kurulu, ayda bir günde istişare şeklinde toplantımızı yapmak istiyoruz. Yönetim Kurulu toplantılarımız 15 günde bir, gündeme göre haftada birde yapabiliriz" diye konuştu.

Yeni oluşumun Başkanı Berat Taner ise "İl Başkanlığımız bize görevi verdi, İl Başkanımız ve Yönetim Kurulu Ankara'da görevi vermiş gibi görüyor. Oluşturduğumuz bu liste pazartesi günü Ankara'ya fakslanacak. Tabi o güne kadar bu listemizde bazı değişikliklerde olabilir. Buna neden gerek duyabiliriz? Unuttuğumuz isimler olabilir. Bu partiye yakışacak, görev yapacak bir ağabeyimiz, büyüğümüz, kardeşimiz varsa onu da liste gönderilmeden değiştirebiliriz. Bizim için tüm partili arkadaşlarımız aynı. Sonuç olarak bu partiye hizmet edecek" dedi.

Biri bayan 57 kişiden oluşan yeni Yönetim Kurulu listesinin Pazartesi günü MHP Sakarya İl Başkanlığı tarafından Genel Merkeze gönderileceği, bir değişiklik olmaması durumunda ise yeni Yönetim Kurulunun en geç Çarşamba günü ilan edileceği öğrenildi.

13 Nisan 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.018.233 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?