TÜMSİAD, yeni dönemde yeni projelere odaklanacak

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (Tümsiad) Sakarya şubesi 3. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

TÜMSİAD hizmet binasında yapılan Genel Kurulda üyelerin tamamının desteğini alan Murat Kesik başkanlığında yeni yönetim Selahattin Bektaş, Ahmet Ölmez, Şahin Karaaslan, Nihat Baltaoğlu, Naim Yener, İsa Aydoğan, Cevdet Koç ve Gültekin Ceylan'dan oluştu.
Genel kurulda konuşan TÜMSİAD Sakarya Şubesi Başkanı Murat Kesik, TÜMSİAD olarak 2012 yılı ile birlikte çok daha farklı ve verimli bir süreç izleyeceklerini söyledi.
Murat Kesik, dünyada rekabet etmenin yolunun artık büyük firma olmaktan geçtiğini de ifade ederek şöyle dedi: ?Dünya bizi bekliyor. TÜMSİAD bunun ışığını gördü. Bunun sinyalini aldı. Ve şimdi biz bununla ilgili yapılaşmalara ve yeni oluşumlara başlıyoruz. Bu fırsatı TÜMSİAD olarak en iyi şekilde değerlendirerek gerek bölge ve gerekse ülke ekonomisine katkılarımızı artırarak devam ettirmeyi planlıyoruz. Artık dünyaya açılmak isteyen ve dünyadaki gelişmeleri gören bir TÜMSİAD var. Artık küçük ve lokal işler yapmak yerine öngörüleri büyük ve ufukları geniş daha büyük işleri yapabilecek durumda olduğumuzu göstermek istiyoruz. Bu nedenle, TÜMSİAD bundan sonraki süreçlerde daha büyük projelerde yer alacak. Önümüzdeki aylarda ilk etapta yurt dışındaki TÜMSİAD şubeleri ile TÜMSİAD Genel Merkezinin düzenlediği ve Türkiye'den 52 şubenin katılımı ile Almanya, Hollanda, Belçika, Fransa ve İsviçre'ye yönelik bir iş gezisi düzenlenecek. TÜMSİAD olarak yurtdışı faaliyetlerine ağırlık vereceğiz. Bu süreç aynı zamanda yurt dışındaki ve Türkiye'deki TÜMSİAD şubeleri arasında farklı sektörlerde yeni işbirliği yapılamasına da vesile olacak. Üyelerimizle yurt dışındaki TÜMSİAD üyeleri arasında partnerlerini buluşturarak çeşitli sektörlerde ve alanlarda yeni işbirliklerinin oluşumunu sağlayacağız".

Büyük firmaların küçük ortakları

TÜMSİAD'ın büyüyen bir dernek olmasının ötesinde aynı zamanda dinamik bir yapısının olduğuna da dikkat çeken Kesik, günümüzde işletmelerin artık işbirliği yapmasının bir zaruret haline geldiğini söyledi.
Murat Kesik, 2012 yılının TÜMSİAD'ın çok daha büyük projelerde yer alacağı bir yıl olacağını da ifade ederek şöyle devam etti: "Sakarya TÜMSİAD olarak aynı zamanda Marmara Bölgesi yatırım komisyonu başkanlığı görevini de yürütüyoruz. Bundan sonraki süreçlerde çok daha büyük projeleri hayata geçirmeyi planlıyoruz. Üyelerimizin ortaklık kültürü ile büyümelerini ve birbirlerine güven içinde yeni iş sahalarında yatırımlar yapmalarını arzuluyoruz. Küçük küçük firmaların büyük patronları değil de büyük firmaların küçük ortakları olsun istiyoruz. Dünyada artık rekabet etmenin yolu büyük firma olmaktan geçiyor. Bu da işbirliği yapmak ve ortaklık kültürü ile mümkün. Artık işbirliği yapmak bir zaruret haline gelmiştir. Biz de üyelerimizi bu yönde kanalize etmeye ve üyelerimizi bu doğrultuda yönlendirmeye çalışıyoruz. Birlikte olursak, birlikte başarırsak, başardıkça da mutlu oluruz. TÜMSİAD dinamik bir dernek. Aynı zamanda büyüyen bir dernek. Her geçen gün büyümemizi sürdürüyoruz. Türkiye genelinde 11 bin üyeye sahip TÜMSİAD, Sakarya'da da 252 üyesi ile güçlü bir yapıya sahip. Bu gücümüzü yeni ortaklık ve işbirliği ile sürdürülebilir hale getirmeyi hedefliyoruz. Bu nedenle Sakarya TÜMSİAD olarak önümüzdeki günlerde ilk etapta Çin ve Afrika ülkelerine yapacağımız iş gezileri ile dünya pazarlarında yeni işbirliği ve ortaklık arayışlarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.".

20 Şubat 2012 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.933.612 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?