Milli Eğitim'in PDR Atölyesi Projesi devam ediyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün uygulamaya koyduğu projeler arasında yer alan Psikolojik Danışma ve Rahberlik (PDR) Atölyesi projesi, rehber öğretmenlerin gerek okulda gerekse alanda yaptıkları çalışmalarla devam ediyor.

Haber Resmi
Haber Resmi
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Koordinatörlüğünü Kuaybe Nagehan Özder'in yaptığı bu atölye projesi ile "örgün ve yaygın eğitimdeki rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinde, sorunlara erken müdahale veözellikle sorunun oluşmamasına yönelik gelişimsel, koruyucuyaklaşımı" esas alınmak üzere çalışmaların yürütülmesi, önlemlerin alınması ve rehberlik öğretmenlerinin yetkinliklerinin artırılması,okul psikolojik danışmanlarının rehberlik servislerinde karşılaştıkları problemlere farklı bakış açısı sunarak çözümler üretilmesi amaçlanmaktadır.

Projenin hedefleri arasında gerek okulda gerek alanda karşılaşılan sorunlara çözüm önerileri geliştirerek meslektaşlar arasında işbirliğini geliştirmek, bunun yanında okul psikolojik danışmanlarının arasındaki iletişimi artırmak yer almaktadır.

Projede gönüllü olarak çalışmayı kabul eden psikolojik danışmanlar haftada bir gün Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde toplanarak mesleki paylaşımlar yapıyorlar.

2017-2018 eğitim öğretim yılında başlayan ve önümüzdeki üç yıl boyunca devam edecek projenin atölye çalışmalarında katılımcılar tarafından sunulan vakalar ve vaka analizleri derlenerek, rehberlik öğretmenlerinin başvurup faydalanabilecekleri "Vaka Analiz Bültenleri veya Kitabı" halinde yayımlanacak.

23 Şubat 2018 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.979.823 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?