Büyükşehir 'Söyleşi Günleri' devam ediyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşi günleri devam ediyor.

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Büyükşehir Belediyesi söyleşi günleri kapsamında, Ofis Sanat Merkezi'nde sanatseverlerle bir araya gelen Yazar Selim Gündüzalp, "Maddeye değil, manaya yaklaşanlardan olalım. Pusulamız bozulmamış ise vicdan o pusula ile ayrımını yapacaktır. Sizin yok demenizden biz Allah'ın var olduğunu anlıyoruz. Sizin yok demeniz onun varlığının işaretidir" dedi.

Sakaryalı Yazar Selim Gündüzalp her cuma sanatseverler ile buluşarak, sanat ve edebiyat sohbetleri gerçekleştiriyor.

'Gençlerle Baş Başa' konulu söyleşi programı kapsamında, Ofis Sanat Merkezi'nde genç edebiyatseverler ile buluşan Yazar Selim Gündüzalp, "Maddeye değil, manaya yaklaşanlardan olalım. Dünyevi hayatta böbürlenmeye gerek yok. Biz uhreviyatın yolcularıyız. Sadece yaratan tektir. Dünya'da tüm ırklar benzer şeyi yaşar aslında. Hepimiz aynı sonun yolcuları olacağız. Hastalıklar acizliğimizi ortaya koyar. Allah'a daha da yakınlaşırız. Dünya tek kelime ile bir 'tarla'dır. Sıkıntılar ve çalışma tarlada olur. Dünya çalışma yeridir. Bu sohbet buluşmalarımız ile inşallah, hem maddeye hem de manaya karşı durmadan çalışan kullardan oluruz" şeklinde konuştu.

Pusulası bozulmayanlardan olalım

Sohbetinin devamında vicdan konusuna da değinen Gündüzalp, "Göz, nasıl ki siyah ve beyazı ayırıyorsa; vicdan da o şekilde çalışır. Pusulamız bozulmamış ise vicdan, o pusula ile ayrımını yapacaktır. Merdümgirizlik; insandan kaçan kimse demektir. Ancak merdümgirizlik, insanın içerisinde olmalıdır. İnsan gösterişten uzak, sade olmalıdır" diye konuştu.

Yok demeniz O'nun varlığının işaretidir

Yazar Gündüzalp konuşmasının son bölümünde ise; "İnsan kendisini gösterecekse, Allah'a göstermeli. Yok, olan şey zaten 'yok'tur. Var olan bir şey, 'yok' ise o şey aslında vardır. 'Ahmet burada yok deriz' ama Ahmet aslında vardır. Aslında 'Allah yok' diyenler gerçekte 'Allah var' demek istiyor. Sizin yok demenizden biz Allah'ın var olduğunu anlıyoruz. Sizin yok demeniz onun varlığının işaretidir" dedi.

Her Cuma Ofis Sanat Merkezi'nde

Yazar Selim Gündüzalp'in konuk olduğu 'Gençlerle Baş Başa' konulu söyleşi programı; her cuma, 15.00-17.00 saatlerinde, Ofis Sanat Merkezi'nde düzenlenmeye devam edecek.

14 Eylül 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.257.113 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?