Lokantacılar Odası'ndan 'At Eti' açıklaması!

Adapazarı Lokantacılar Odası Başkanı Serdar Gök, lokantaların yanı sıra oda üyesi restaurantlarda kesinlikle at veya eşek eti kullanılmayacağını belirtti.

"Gerçek esnaf kesinlikle
at ve eşek eti kullanmaz"

Adapazarı Lokantacılar Odası Başkanı Serdar Gök, lokantaların yanı sıra oda üyesi restaurantlarda kesinlikle at veya eşek eti kullanılmayacağını belirtirken, "Sürekli bu işi yapan gerçek esnaf, bunu kesinlikle yapmaz. Zaten etini de güvenilir yerden alır. İşini kesinlikle riske etmez" dedi.

Başkan Gök, açıklamasında şu sözlere yer verdi; "1.5 yıl önce şehirde merdiven altı tabir edilebilecek pide ve döner satışı yapan bir işyerinde yapılan ihbar sonrasında ürünlerinde at veya eşek eti kullanıldığının tespit edildiği o dönemde açıklanmıştır. Bu konuda 1.5 yıl önce basında yer almıştır.

Bu olay sonrasında ilgili işyeri sahipleri hakkında yetkili makamlarca yasal işlem yapılmış ve gerekli suç duyurusunda bulunulmuştur. Bu suç duyurusu ile birlikte haklarındaki yargılama sürmektedir. Yargılama süreci içinde bu konuda bir yorum yapmak yanlıştır.

Ancak, şu iyi bilinmelidir ki, gerçek esnaf dediğimiz ve bu işi sürekli yapan üyemiz olan hiçbir esnaf işini riske edip bile bile böyle at ve eşek eti kullanmaz. Bilmeyerek bile kullanması mümkün değildir. İşte bunu önlemek içinde etini her esnaf bildiği yerden alır. Merdiven altı tabir edilen ucuza et ve döner satışı yapan hatta odamız üyesi bile olmayan işyerlerinde para kazanma adına kendini bilmez kişiler sonrasında böyle bir olay yaşanmış olabilir.

Çünkü, niyetleri esnaflık olmayan böyle kişilerden para kazanma adına her olay beklenebilir. Bu da lokal bir olaydır. Ama bunu kalkıp, tüm esnafa ve şehre mal etmek alın teri ile hakkıyla para kazanmaya çalışan esnafımıza yapılan büyük bir haksızlıktır.

Lokantacılar Odası olarak, tüm görevlileri denetimlerini daha sık yapmaya çağırıyoruz. Bu arada bir buçuk yıl önce yaşanmış olayın yeni bir olaymış gibi lanse edilmesini ve şehrin yanı sıra lokantacı esnafımıza adeta bir darbe gibi vurulan böylesine bir olayı ve bunu yapanları da kınıyoruz.

25 Şubat 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.109.908 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?