Mustafa Karataş Akyazı'da konferans verecek

Büyükşehir Belediyesi ve Akyazı Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen Prof. Dr. Mustafa Karataş'ın konuşmacı olarak katılacağı "Huzurlu Aile Hayatı" konulu konferans 13 Aralık 2013 Cuma günü saat 19:00'dda Akyazı Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek.

Daha öncede bir çok ünlü ismi, konuşmacıyı, yazarı, Akyazı'ya getirerek Akyazılılarla buluşturan Akyazı Belediyesibu yılda Büyükşehir belediyesi ile birlikte organize ettiği "Huzurlu Aile Hayatı konulu" konferans vermesi amacıyla Prof. Dr. Mustafa Karataş'ı Akyazı'ya getiriyor.

Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı, "Akyazı Belediyesi olarak bugüne kadar bir çok önemli ve sevilenisimleri, değerli hocalarımızı Akyazı'ya getirerek Akyazılılar ile buluşturduk. Şimdi de Büyükşehir Belediyesi ve Akyazı Belediyesinin katkılarıyla Türkiye'nin en değerli hocalarından biri olan değerli hocamızMustafa Karataş'ı Akyazı'da misafir edecek olmanın ve onun çok değerli konferanslarından birini dinleyecek olmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyizhocamızı 13 Aralık Cuma günü saat 19:00'da Akyazı kapalı spor salonunda hocamızın değerli sohbetlerini Akyazılılara dinleteceğiz. Bu değerli konferans ücretsiz olupTüm halkımız davetlidir" dedi.

Mustafa Karataş Kimdir?

1961 Yılında Sivas'ta doğan Mustafa Karataş, ilk ve ortaokulu Karabük'te okudu. Kastamonu'da başladığı İmam Hatip Lisesi'ni Sakarya'da bitirdi. 1984 Yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. Aynı Üniversitede 1989?da Hadis Yüksek lisansını, 1998'de Doktorasını tamamladı. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesine Yardımcı Doçent olarak atanan Karataş, 2008'de Doçent 2013'te Profesör oldu.
İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde Hadis Anabilim Dalı Başkanlığı, Rehberlik Danışmanlık Birimi Başkanlığı, Fakülte Kurulu Üyeliği gibi görevler yapmış olan Karataş, Güzel Sanatlar/Hüsn-ü Hat ve Hadis dersleri verdi ve Hadis alanında birçok yüksek lisans ve doktora tezi yönetti. Diğer taraftan başarılı öğrencileri burs ve seminerlerle desteklemek amacıyla kurduğu İlim Hizmet Araştırma Merkezinde (İHAM) yüzlerce öğrenci yetiştirdi.

Otuzdan fazla ilmi makalesi yayınlanan ve pek çok eseri ve tebliğleri bulunan Mustafa Karataş, gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında yüzlerce konferans verdi. İlmi toplantılar, araştırma, konferans ve seyahat amaçlı pek çok ülkeye giderek ilim ve fikir adamlarıyla görüşme imkani buldu. 2004 yılından itibaren televizyon programı yapan Karataş, bugüne kadar Ramazan İftar Programları, Cuma Sabahları ve Muhabbet Kapısı olmak üzere beş yüzden fazla canlı yayın gerçekleştirdi.
İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Hadis Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yapan Mustafa Karataş, yurt içi ve yurt dışı konferanslarına, İHAM onursal başkanlığına ve televizyon programlarına devam etmektedir. İngilizce ve Arapça bilen Mustafa Karataş, evli ve dört çocuk babasıdır.

11 Aralık 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.157.640 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?