Süt sığırcılığı kursiyerleri derse başladı

Akyazı Tarımsal Gelişim ve Eğitim Projesi kapsamında 50 kişiye süt sığırcılığı kursu verilmeye başlandı.

Tarımsal Gelişim ve Eğitim Projesi kapsamında 25?i Akyazı merkezde ve 25'i Kabakulak Mahallesinde olmak üzere toplam 50 kişi süt sığırcılığı kursuna başladı. Akyazı Belediyesi TAGEP projesi ile ilçede tarımın daha da gelişmesi bu paralelde eğitimli çiftçilerin yetiştirilmesi ve sonuçta kaliteli ürün elde edilmesi amacıyla düzenleniyor.

TAGEP Eğitimleri kapsamında Akyazı Belediyesi, İşkur (Adapazarı) Akyazı İlçe Tarım Müdürlüğü, Akyazı Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Süt sığırcılığı kursu 5 Aralık Pazartesi günü başlayarak 30 Aralıkta son bulacak.
Eğitime katılan kursiyerlere 20 gün boyunca verilecek Süt Sığırcılığı eğitimleri toplamda 104 saat ve günlük 5 saat üzerinden verilecek. Süt sığırcılığı Eğitimleri için hazırlanan sınıflardan biri Akyazı merkezde diğeri Kabakulak'ta olmak üzere 2 ayrı sınıfta gerçekleştirilecektir.
Eğitime katılan tüm kursiyerler günlük 15 lira ücret almanın yanında iş kazası ve meslek hastalığı sigortası gibi imkânlardan da faydalanacaklar.

16 Aralık 2011 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.117.988 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Medyabar.com soruyor? Hayatınızdan memnun musunuz?